Olej-Termostat?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golfiarz217
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Golfiarz217 » czw mar 29, 2007 12:53

to znaczy T.O.B.I mam silnik 1.8 benzyna + LPG wszystko grało i było OK jak go kupiłem i nagle kontrolka oleju jak juz pisłąem no to Wyminan na mineralny i olej zgasł ale cos tłucze... w silniku martwi mnie to bo Mechanicy mówili ze to panewki a jak panewki to i wał do szlifu... chyba że jest mozliwośc wymiany panewek bez szlifa wału ale raczej chyba mało prawdopodobne. A te szklanki to co to jest bo ja taki nie bardzo zoorientowany mógłbyś to bardziej wyjaśnic???? i Jak mówisz wymienić olej na shella bo filtr masz BOSCH-a



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw mar 29, 2007 13:01

Golfiarz217 pisze:A te szklanki to co to jest bo ja taki nie bardzo zoorientowany mógłbyś to bardziej wyjaśni
szkal;nki to takie popychacze zaworów w głowicy... one są czułę na zabrudzenia oleju ...jak są paprochy w oleju to sie zacinają i słychać takie stukanie jakby blaszka o blaszke... jak przystawisz ucho do silnika to bedziesz słyszał nawet która szklanka stuka... jezeli stuki są raczej z dołu silnika to na allegro poszukaj drugiego ;)



Awatar użytkownika
Golfiarz217
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Golfiarz217 » czw mar 29, 2007 13:19

aha nie raczej to nie szklanki bo u dołu tego nie słychać tylko u góry własnie i to tak najbardziej jest słyszalne przy nizszych obrotach . Jak mu 1 wbije i powoli puszczam sprzegło to wtedy słychać...oj obawiam sie że to panewki... :( ale dzieki Cosar za informacje pozdrawiam



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw mar 29, 2007 13:41

nie filtru nie mam Bosha, a te szklanki to chydrauliczne popychacze zaworow, chyba ktos nalal przed sprzedaza gestego oleju zeby nie bylo slychac ze sie cos sypie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości