zarowki h7 100w- zakladac???? czym to grozi??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karol05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:30
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: karol05 » śr sty 10, 2007 06:46

Witam.
Jeżdżę 3 lata na żarówkach 100W w różnych autach w tym 2 modele mk3, ale na reflektorach 2xH1. Odbłyśniki są ok, jak chcesz mieć pewność to w lato zakładaj 55W w najcieplejsze miesiące, w zimę na pewno nic się nie stopi. Większy problem jest przy tych żarówkach z włącznikiem szczególnie jeśli często jeździsz na długich bo wtedy załącza on moc 4x100W zamiast 4x55W, na krótkich z wyłącznikiem nic się nie powinno dziać.

Tak czy inaczej warto założyć przekaźniki bo może to dać nawet tyle co przesiadka z 55 na 100W. Jak masz miernik to sprawdź sobie jakie masz napięcie na świecącej żarówce i na akumulatorze - będziesz wiedział czy warto zakładać przekaźniki(nie jest to trudne).

Dodam jeszcze że czyste reflektory 55W świecą lepiej niż trochę brudne 100W. Jak są dobrze ustawione reflektory to 100W nie oślepiają kierowców - nikt mi do tej pory nie mrugał. Policja też się nigdy nie pytała, ale kolegę zaczepili za niebieskie postojówki (też miał główne 100W ale tego nie sprawdzili).

Co do samych żarówek:
Niebieski i inne cudaczne kolory są dla wyglądu i świecą słabo za to grzeją mocno i tu trzeba uważać szczególnie w lato na odbłyśniki. Najlepiej kupić zwykłe 100W, albo ja np. stosuję takie z lekko niebieskim filtrem ale świecą na biało nie na niebiesko(chyba to 5900K). Nie kupuj w marketach! Chyba najlepiej na allegro. Ostatnio kupiłem w sklepie nie na allegro i jedna z żarówek świeciła mi 10 minut!!! Żarówki słabych firm może się zdarzyć że będą miały złą geometrię i reflektor świeci dziwnie( u mnie to tak 1 na 20 jest kiepska), philips czy osram powinny miec teoretycznie kontrolę jakości i wszystkie powinny świecić tak samo, czy tak jest tego nie wiem. Philips robi mocniejsze żarówki rajdowe ale ciężko je kupić, poza tym 130 czy 150W philipsa to na pewno za dużo dla seryjnych reflektorów.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » śr sty 10, 2007 09:17

A ja ci proponuje zestaw xenon......... ktory mam ponizej opisany bedziesz mial na 100% problem z glowy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości