Jak to jest z tymi żarówkami typu BLUE VISION np Philipsa,

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt lut 22, 2005 13:50

Przekaźniki są zakładane po to żeby odciążyć dotychczasowy obwód świateł głównych poprzez skrócenie długości kabli i zmniejszenie oporu a co za tym idzie poprawienie jasności świecenia żarówek. Najprościej możesz sprawdzić co się dzieje gdy włączysz światła i pomierzysz napięcie na aku. i na żarówkach. Mierzysz po odpaleniu silnika. Nie powinno być różnicy. Każde zmniejszenie napięcia na żarówkach powoduje zmniejszenie ich jasności świecenia. Zakładając przekaźniki zmniejszasz obwód do aku - przekaźnik - żarówka. Oszczędzasz włącznik świateł jak i przełącznik pod kierą. U mnie napięcie się podniosło o 1.2V, Polecam przeróbkę. Opisy powinny być w poradach.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lut 22, 2005 13:57

Ja tak zrobiłem i widzę co jest przedemną. Przedtem nie było tak jasno.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt lut 22, 2005 15:27

taz pisze:Zarówki blue wision to dziadostwo. Nie świecą jak należy i szybko padają. Kiedyś phillips robił dobre żarówki, a teraz samo badziewie. Załuż phillips GT 150. Dobra cena i świecą już u mnie od listopada. Droga jest jasna, nawet po deszczu i nie oślepiam nikogo.
a ile Taz kosztują te żarówki :?:



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw lut 24, 2005 23:18

Jak będę kupował żarówki Philipsa blue vision to czy przekaźniki są jakieś specjalne,czy gość w sklepie powinien kumać o co chodzi?



Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » pt lut 25, 2005 00:10

Zalecam założenie przekażników, u mnie bez nich na żarówkach było niecałe 11V przy 12.5V na akumulatorze. Po założeniu przekażników na krótkich kablach światła świecą o wiele jaśniej.



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pt lut 25, 2005 11:10

Kupujcie przekaźniki najawyklejsze, np od malucha albo poloneza :)



Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: tommi3 » pt lut 25, 2005 15:30

AEM pisze:Na AC było kilka opini że są super ale w deszczu czy na mokrej nawierzchni gorzej widać niż w zwykłych. Też miałem dylemat jekie kupić i wybrałem Philipsy Vision Plus 50%. przy tej samej mocy dawają więcej światła i dłuższy strumień ale optycznie nie o te 50%. Możliwe że dawają 50% więcej tylko czy oko to tak widzi?. Niemniej jestem zadowolony, a mam chęć na koperowskie klary. Zawsze nowsze szkła i bardziej przezroczyste. W głównych masz oczywiście H4.
Potwierdzam, Philipsy Vision Plus 50% są bardzo dobre, w jednej z gazet motoryzacyjnych był kiedyś ich test, wraz z innymi i wypadły najlepiej, osobiści polecam własnie te...


VW Golf III GTI 20 Jahre

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 463 gości