Czujnik halla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

remo3

Post autor: remo3 » śr lut 23, 2005 09:29

U mnie tez były problemy z czujnikiem halla!
Silnik nie pracował normalnie, przerywał i nie miał ducha wogóle. Hałas jak przy prędkości 70 km/h na pierwszym biegu a auto jechało z 20 ;-(
Palił dużo, zalewał się, obroty latały od 800 - 2000 i oczywiście był problem z odpaleniem samochodu. Wszyscy mówili ze to rozdzielacz-wiec wymieniłem rozdzielacz, potem ze sonda, wymieniłem wiec sondę, teraz podjechałem do brata do serwisu fiata i jego kolega pogrzebał przy rozruszniku-był przestawiony, i wyciągnął czujnik - powkładał kabelki i juz było o niebo lepiej auto pracowało na wszystkie gary i dość równo, a po wymianie czujnika na nowy( w sklepie czujnik halla uniwersalny kupiłem za 99 pln) samochód nie do poznania!
:pub:



remo3

Post autor: remo3 » śr lut 23, 2005 09:31

U mnie tez były problemy z czujnikiem halla!
Silnik nie pracował normalnie, przerywał i nie miał ducha wogóle. Hałas jak przy prędkości 70 km/h na pierwszym biegu a auto jechało z 20 ;-(
Palił dużo, zalewał się, obroty latały od 800 - 2000 i oczywiście był problem z odpaleniem samochodu. Wszyscy mówili ze to rozdzielacz-wiec wymieniłem rozdzielacz, potem ze sonda, wymieniłem wiec sondę, teraz podjechałem do brata do serwisu fiata i jego kolega pogrzebał przy rozruszniku-był przestawiony, i wyciągnął czujnik - powkładał kabelki i juz było o niebo lepiej auto pracowało na wszystkie gary i dość równo, a po wymianie czujnika na nowy( w sklepie czujnik halla uniwersalny kupiłem za 99 pln) samochód nie do poznania!
:pub:



stfnk

Post autor: stfnk » ndz mar 06, 2005 17:03

Dzięki za odpowiedzi
U mnie silnik po nagrzaniu zaczynał szatpać, działo to się coraz cząściej
Po ostygnięciu chodził normalnie, czasami nawet miesiąc
Na biegu jałowym sam dodawał gazu, (sygnał do stabilizacji biegu jałowego pochodzi z czujnika Halla, ale nie we wszystkich silnikach)
Wymieniłem czujnik Halla -cena 130zl, trudno go było znaleźć, w pewnym sklepie powiedzieli mi, że mogę go dostać jedynie na szrocie, nie byo go w zadnym katalogu, w innym sklepie dostałem go od ręki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości