Reset kompa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob lut 19, 2005 14:51

MAREK 74 pisze:nie można nawet do niego podchodzić , chodzić na palcach nie oddychać

czasami mi sie śmiać chce :)
Jesli jestes taki kozak to napisz jak prawidlowo powinna wygladac procedura resetu :chytry:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lut 19, 2005 14:55

Podłączasz VAGa sprawdzasz co nie bangla i ewentualnie kasujesz błędy i po bulu. Cała procedura. Co da odłączanie aku jeśli błąd siedzi na stałe, bądź jest to błąd sporadyczny - ustępujący po wyłączeniu stacyjki i pojawiający się na nowo po chwili jazdy?


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob lut 19, 2005 15:05

No dobrze wporzadku...
Czyli teraz po wymianie lambdy pasowalo by podjechac do warsztatu na WAGa i sprawdzic czy jest wszystko ok. Jezdzilem jakis czas z niesprawna sada wymienilem ja i na tym forum poradzili mi abym zresetowal kompa dlatego pytam jak to zrobic samemu bez wydawania kasy na mechanikow ktorzy za samo podpiecie VAGa biora min 30 zl a nieraz i 100.
Przed wymiana podjechalem na VAga i stwierdzil tylko blad sondy wiec ja wymienilem. Zapytalem sie na forum czy komp sie sam dostosuje czy trzeba reset. O to mi chodzi...



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lut 19, 2005 16:27

Nie wiem jak jest w silnikach benzynowych, jeśli to nie był błąd stały, to resetował się za każdym wyłączeniem stacyjki. Jesli zauwazyłeś że spadło Ci spalanie to pewnie jest ok.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob lut 19, 2005 18:21

Wlasnie wzroslo mi spalanie i zastanawiem sie wlasnie przez co. Czy przez te ostatnie ostre mrozy czy przez ta sonde czy przez niewlasciwy reset kompa kompa czy cos...



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » ndz lut 20, 2005 01:36

ja wiem a ty nie i dlatego to ja biore za to kase
i jak ci szkoda kasy to sie możesz użerać z głupim RPkiem przez dwa miesiące bez rezultatu wymieniając pół osprzętu silnika

ja do tego dochodziłem długimi godzinami siedząc nad silnikiem i kombinując co jest grane


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz lut 20, 2005 01:44

Tak tez myslalem madralo wiec od ciebie zadnej pomocy nie oczekuje. Mechanicy sa jak lekaze nic ci za darmo nie powiedza. Predzej kupie sobie sam interfejs VAG i go opanuje niz dam kilkadziesiat zloty komus za podpiecie i wcisniecie kilku klawiszy...



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 13:41

Po co Marek 74 się udzielasz na forum jeśli nie chcesz pomóc. Robię elektrykę w autach i nie wydziwiam. Forum techniczne zdaje się jest do pomocy innym użytkownikom VW a może się mylę? A jak Ty będziesz miał problem to też ci każdy ma napisać " za to że wiem to kasę biorę? Do ciebie kolego oni nie przyjadą więc nie stracisz a sympatii takim podejściem nie zdobędziesz. I uważaj bo jak ci ygd rachunek wystawi to........... :)


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
Vasyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Vasyl » ndz lut 20, 2005 14:09

[quote="MAREK 74"]ja wiem a ty nie i dlatego to ja biore za to kase
i jak ci szkoda kasy to sie możesz użerać z głupim RPkiem przez dwa miesiące bez rezultatu wymieniając pół osprzętu silnika

ja do tego dochodziłem długimi godzinami siedząc nad silnikiem i kombinując co jest grane[/quote



Nie moge sie powstrzymać od nie komentowania tego. Moze i sprawa mnie sie nie tyczy ale takich cwaniaków z taką checia "pomagania" innym to byle jak naj mniej było. Jak nie chcesz udzielić inf. to sie gosciu wcale nie odzywaj i nie zgrywaj wielkiego mechanika, który nie wiadomo co wie a moze w gruncie rzeczy kupa wie. A kase, że bierzesz za to to ja powiem tak, ludzie biora kase za rózne rzeczy. Pozdrawiam wszystkich normalnych forumowiczów.
PS. "Dziwny jest ten świat"



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » ndz lut 20, 2005 18:02

Nie moge sie powstrzymać od nie komentowania tego. Moze i sprawa mnie sie nie tyczy ale takich cwaniaków z taką checia "pomagania" innym to byle jak naj mniej było. Jak nie chcesz udzielić inf. to sie gosciu wcale nie odzywaj i nie zgrywaj wielkiego mechanika, który nie wiadomo co wie a moze w gruncie rzeczy kupa wie. A kase, że bierzesz za to to ja powiem tak, ludzie biora kase za rózne rzeczy. Pozdrawiam wszystkich normalnych forumowiczów.
PS. "Dziwny jest ten świat"
nie dotyczy mnie problem.

Ale popieram



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » ndz lut 20, 2005 21:08

ja tez popieram jak cos wiem to zawsze podpowiem :bigok: a nie trzymam to wtajemnicy i czekam az mi ktos zapłaci za wiedze przeciez forum po to jest zeby sobie pomagac , a jak wiesz i nie chcesz powiedziec to sie wogole nie odzywaj :green_fuck:

pozdrowienia dla normanych forumowiczow a nie psełdo kibicow :hmm:



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz lut 20, 2005 21:14

Ale on jest "pan mechanik" i nie udziela informacji za darmo...
A co do tematu to widze ze chyba nie obejdzie sie bez VAGa.



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » ndz lut 20, 2005 21:34

Jedni na forum wchodza zeby sie czegos dowiedziec i jak cos wiedza to pomoc ... a drudzy zeby pokozaczyc i moze jakos sie dowartosciowac .... sam nie wiem po co tacy pisza na forum.
Pozdro dla pomocnych forumowiczow !!!



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pn lut 21, 2005 01:08

wystarczyła troche ostrzejsza wypowiedź ,a już temat postu sie zmienił
:)
aha jeszcze jedno
Vasyl jak bedziesz miał taką wiedze jak ja to bedziesz mógł wtedy mówic że kupa wiem
a narazie nie widać tego to daj se luz


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 246 gości