[MK3 1Z] Jaki akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » wt gru 26, 2006 00:47

mr_simon pisze:Kupiłem akumulator CENTRA 66AH 550A za 180zł dali dwuletnią dwarancję i mówili, że sprzedają je od dwóch lat i nie było żadnej reklamacji na ten aku, co sądzicie o moim wyborze.
Ja kupiłem taki sam 2 zimy temu. Niestety juz zimę temu przy -20 nie dawal rady. Po prostu za mały. Mój błąd, że go kupiłem. Niby producent podaje,że wystarcza już taki 64Ah, ale praktyka to weryfikuje niestety. Wydaje mi się, że poniżej 70Ah nie ma co schodzić i prąd rozruchu tez minimum 600A.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » wt gru 26, 2006 10:48

Koledzy jak poczytacie dokładnie książkę serwisową to zauważycie ,że jest zalecany akumulator o mocy 74 Ah do silnika 1Z. Mniejsze będą się bardziej męczyły w zimie i mogą byc problemy z paleniem. Ja kupiłem 2 tygodnie temu akumulator AUTOKRAFT są one robione na licencji BOSCHA oczywiście z 2 letnią gwarancją za 160 zł. Miałem taki sam przez 3 lata w golfie II 1.6 D JP i nawet kiedy było na Śląsku w zimie - 28 stopni dawał rady bez problemu, a teraz mój brat jeszcze na nim śmiga i nawet sie nie zająknie, dodam jeszce że golfik ma juz 21 lat (ale ładniejszej z tego roku nie widziałem). :okej:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr gru 27, 2006 11:16

Mariusz D. pisze:Koledzy jak poczytacie dokładnie książkę serwisową to zauważycie ,że jest zalecany akumulator o mocy 74 Ah do silnika 1Z.
Tylko ze w fabryce naprawde wkladali 61Ah/330A. Ksiazke serwisowa ? Pewnie chodzi Ci o Ksiazke obslugi i naprawy WKL, lub cos w tym rodzaju :P



Awatar użytkownika
kumkwat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 04, 2006 22:41
Lokalizacja: Śląsk - SMI
Kontakt:

Post autor: kumkwat » czw gru 28, 2006 14:48

Nie wiem jakie są alternatory w Waszych brykach, ale z tego co mi wiadomo, to bezsensowne jest wkładanie 100Ah aku do auta z altkiem 65Ah, co innego prąd rozruchowy tu im więcej tym lepiej dla diesla.

Może się mylę, ale jak się ma za duży aku, to jest on niedoładowany i w razie reklamacji nie ma prawa zwrotu, bo był uzywany niewłaściwie.


Jetta pojechała w świat...

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » czw sie 06, 2009 17:00

http://moto.allegro.pl/item706166733_no ... 00_ah.html czy to bedzie odpowiedny aku do z1 altek 120A, czy nie będzie za duży??
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 08:26 przez PiotrTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt sie 25, 2009 20:24

kumkwat pisze:Może się mylę, ale jak się ma za duży aku, to jest on niedoładowany i w razie reklamacji nie ma prawa zwrotu, bo był uzywany niewłaściwie.
Jeśli macie trochę czasu to zapraszam do zapoznania się z dyskusją która kiedyś powstała właśnie na łamach forum (tylko proszę czytać uważnie) i powinna wyjaśnić a zarazem obalić mit w który wszyscy wierzymy:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Pozdro



ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ilio » wt sie 25, 2009 22:44

Michnik pisze:
mr_simon pisze:Kupiłem akumulator CENTRA 66AH 550A za 180zł dali dwuletnią dwarancję i mówili, że sprzedają je od dwóch lat i nie było żadnej reklamacji na ten aku, co sądzicie o moim wyborze.
Ja kupiłem taki sam 2 zimy temu. Niestety juz zimę temu przy -20 nie dawal rady. Po prostu za mały. Mój błąd, że go kupiłem. Niby producent podaje,że wystarcza już taki 64Ah, ale praktyka to weryfikuje niestety. Wydaje mi się, że poniżej 70Ah nie ma co schodzić i prąd rozruchu tez minimum 600A.

Nie obraźcie się ale większość z was nie ma pojęcia o doborze akumulatora .
Pamiętajcie ze im starsze auto tym większy zapas prądu rozruchowego musi posiadać akumulator .

Zatem do tdi najmniej to 75 Ah z prądem w okolicach 700 A EN.

A to że pasują mniejsze i tańsze to już inna historia .

Mam u siebie w 1Z 94Ah i 850 A EN i od 5 lat mam spokój , oczywiście co 6 miesięcy trzeba go podładować na prostowniku
ale o tym napawno każdy z was pamięta po przeczytaniu warunków gwarancji



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 438 gości