[mk2] powódź w aucie :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 12, 2006 19:32

Sa takie miękkie folie w sklepach z chemią. Taka folia jest miękka i lekko rozciągliwa. Ogrodnicza też wytrzyma do pierwszego demontażu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 12, 2006 20:19

k44761, sprawdz pierw ta oslone plastykową czy nie jest pekniety.potem bierz sie za szybe.jesli nigdy nie sciagales i nie zakladales szyby to moze lepiej jedz do warsztatu odrazu na sylikon dadza uszczelke lub nowa kup z czasem ona butwieje i ,,, ale sprawdz wszystko zamin wyciagniesz szybe



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 12, 2006 20:29

hmm odchylic i zaszpachlowac morzesz ale kawalek calej zdjac chyba nie,zreszta podegniesz i zobaczysz jak ta uszczelka wyglada.



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz lis 12, 2006 20:45

da radę w warunkach podwórkowych wyjąc szybę tylko jak tego nigdy nie robiłeś to albo załatw sobie kogoś kto to robił albo jedź na warstat-2 dni temu wkładałem koledze szybę w mk2 ale walki z szybami nauczyłem się na maluchu-a co do kolesia to nie chciał sam tego robić bo w audi 80 2 szyby z kuzynem popsuli a ja niedawno robiłem swoje podszybie i nie uszkodziłem szyby ani przy wyciąganiu ani przy montażu a uszczelka jest chyba fabryczna-26 lat


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 12, 2006 20:46

zdjac to raczej nie problem ale zalozyc nie majac wprawy to duzo gorzej



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz lis 12, 2006 20:53

k44761 pisze:Czy w warunkach domowych mozna zdjac i zalozyc szybe i nowa uszczelke czy raczej zostaje warsztat

Da sie, ale tak jak pisza koledzy wyzej, bez wprawy to lepiej nie ryzykowac, sluczona szyba troche kosztuje :)



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » pn lis 13, 2006 21:12

Ja wyciagalem przednia szybe tak jak te boczne.... w 3 drzwiowym. potem jak wkladalismy z kumplem szyby.. pierwszy raz i to na szybko to dosc gladko poszlo. uzylem do wkladania takiego drutu zwyklego miedzianego 1mm obwinolem uszczelke dookola i razem z kumplem zalozylismy. ja popychalem szybke lekko do srodka a on ciagnol druta :D i uszczelka wskakiwala, potem trzeba bylo troche ja poprawic zeby wlasiciwie siadla...

Mam taki sam problem jak kolega... cale szczescie ze mam wycieraczki od pasata to cala woda sie zbiera na wycieraczce... pod szybka uszczelke mam suchutka... przez ten wlot powietrza pod maska na podszybiu raczej tam nie leci... a moze gdzies jeest jakis odplyw i jest zatkany lisciami/smieciami ? Jak poradziliscie sobie z tym problemem? i Jeszcze jedna parawa. Jaka pada to mam spod obic na drzwi mokry... da sie cos zrobic zeby nie moklo? Mam tam glosniki i boje sie ze moze zamoknac...



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt lis 14, 2006 00:29

a masz taki plastik który przykrywa ta kratkę? chodzi mi o ze tej kratki nie powinno byc widac po podniesieniu klapy. Ten wlot powietrza jest plastikowa osłoną



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » wt lis 14, 2006 02:59

k44761 pisze:Swoja droga nie widzialem jeszcze w zadnym aucie tak GLUPIO rozwiazanego wlotu powietrza do wnetrza
Dlaczego tak uważasz wlot jest o niebo lepszy od wlotu w Polonezie a oba samochody były produkowane w tym samym czasie :bigok: :bigok:
k44761 pisze:Uszczelniłem dobrym silikonem i zobaczymy
Silikon to najgorsza rzecz do takich rzeczy :grrr: ma on charakter alkaliczny i w niedługim czasie rudy zeżre ci to miejsce. Jak możesz to wydłub ten silikon i zastąp go jakimś klejem.



rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: rjka » wt lis 14, 2006 04:24

u mnie to wyglada tak ze wymieniajac podnosnik do szyby musialem odkleic ta folie. po odklejeniu ona sie rozciaga i nie da sie jej juz rowno przykleic wiec to olalem zostawilem taka na wpol przyklejona. od tego czasu mialem regularne powodzie w srodku. woda dostaje sie po zewnetrznej stronie szyby nieszczelnosciami uszczelki rozpryskuje sie po tej folii. z nieszczelnej folii scieka na obicie drzwi od dolu. zbiera sie na uszczelce progowej i przelewa do srodka. zarowno do pasazera jak i do tylu.
ja poprostu rozcialem ta folie na srodku kawalek od dolu (bo jest slupek) i wpuscilem dol tej folii do srodka drzwi i mam spokoj z powodziami...to samo w drugich drzwiach mimo ze ich nigdy nie rozbieralem i nie zrywalem tej folii ale ze starosci porobily sie odklejone tunele i przeciekalo a teraz suchutko jak nigdy :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości