Problem z wycieraczkami GOLF3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » śr lut 16, 2005 16:07

Ale beka!!Mam tylko przekanzik w R2 jak na rysunek sie patrzy i to nr 72:)A w R8 gdzie niby powinien tez byc brak-zadnego nei ma:(Czyli chyba to to musze wstawic jakis i zobaczymy moze zadziala:)Dam znac co i jak,pozdrawiam



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » śr lut 16, 2005 23:17

przekaźnik 72 jest od wycieraczek tylnych



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » śr lut 16, 2005 23:49

No to beka:DNie mam do przednich wogole przekaznika a one chodza na najwyszym biegu i spryskiwacz dziala tez:)-jak to mozliwe??:) :grin:



Awatar użytkownika
Sknerus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 18, 2004 18:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Sknerus » czw lut 17, 2005 00:11

Peterus pisze:No to beka:DNie mam do przednich wogole przekaznika a one chodza na najwyszym biegu i spryskiwacz dziala tez:)-jak to mozliwe??:) :grin:
idz do elektyryka ja tez ni emoglem znalezc ale jakims cudem elektryk go wyskrobal i byl calkiem spory :) mielem te same objawy(dzialaly przednie wycieraczki tylko na najszybszym i nie wracaly na pocztek) jeden elektryk chcial mi wymienic caly silnik, a 2 wzial i w minutke wstawil nowy przekaznik :) wszytko po tym jest ok
P.S. Stary zjarany dostalem w prezencie



BigJaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 17, 2005 09:39
Lokalizacja: Głogów

Post autor: BigJaro » czw mar 17, 2005 09:56

Dokładnie wczoraj rozwiązałem ten problem zupełnie za darmo w mk 3. U mnie jest przekaźnik 99. Wyjąłem go, zdjąłem obudowę i okazało się, że nadpalona jest blaszka stycznika. Wyjąłem ją, przeczyściłem papierem sciernym, lekko podlutowałem nadpalone miejsce, przeszlifowałem papierem, żeby nie było zbyt dużo lutu. Następnie złożyłem, podłączyłem i działa jak nowe :D:D:D

Czas pracy to około 30 minut, bo robiłem to pierwszy raz w życiu.

Chyba się opłacało bo przekaźnik ponoć kosztuje około 30 zł :)



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw mar 17, 2005 14:22

Peterus pisze:Ale beka!!Mam tylko przekanzik w R2 jak na rysunek sie patrzy i to nr 72:)A w R8 gdzie niby powinien tez byc brak-zadnego nei ma:(Czyli chyba to to musze wstawic jakis i zobaczymy moze zadziala:)Dam znac co i jak,pozdrawiam
No i bez R8 na pewno nie będzie wycierania, możesz mieć co najwyżej szybka pracę!



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw mar 17, 2005 14:26

BigJaro pisze:Dokładnie wczoraj rozwiązałem ten problem zupełnie za darmo w mk 3. U mnie jest przekaźnik 99. Wyjąłem go, zdjąłem obudowę i okazało się, że nadpalona jest blaszka stycznika. Wyjąłem ją, przeczyściłem papierem sciernym, lekko podlutowałem nadpalone miejsce, przeszlifowałem papierem, żeby nie było zbyt dużo lutu. Następnie złożyłem, podłączyłem i działa jak nowe :D:D:D

Czas pracy to około 30 minut, bo robiłem to pierwszy raz w życiu.

Chyba się opłacało bo przekaźnik ponoć kosztuje około 30 zł :)
Nie oszczędzałbym w ten sposób wg zasady nie podcieraj szkłem. Takie naprawianie styku przekaźnika za pomocą zwykłej cyny nie podziała długo, najpewniej padaczkę zaliczyśz podczas deszczu i będziesz klął sam na siebie. Styki przekaźników są robione ze srebra technicznego i specjalnych domieszek, regeneracja cyną wystarcza do pchnięcia na giełdę.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 18:21

Wina przekażnika lub tylko jego zaśniedziałych styków


TUTENHAMON

mefico

Post autor: mefico » pt mar 18, 2005 23:30

musi zadziałać!!!
ja miałem podobnie -wsadziłem nr19 i zadziałało
teraz zmieniłem na 99 i działa jeszcze lepiej tzn. mam regulacje trybu przerywanego!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 62 gości