Termostat sie posypał??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » pn lut 14, 2005 15:29

moze zalozymy temat kto z czego ma poprawke bo widze golf popularny wsrod studentow jest :P ja mam w plecy podstawy zarzadzania ;)


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn lut 14, 2005 15:31

baklazan pisze:moze zalozymy temat kto z czego ma poprawke bo widze golf popularny wsrod studentow jest :P ja mam w plecy podstawy zarzadzania ;)
Powiem Ci ze chyba masz racje - jak patrze pod polibuda to pelno goferkow stoi ;)

Pozdro

Slawek.



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn lut 14, 2005 18:16

Dzisiaj wymieniałem termostat.
Na obrazku pokazuje na czerwono co było przed wymianą a na zielono po wymianie.
Przed wymianą na trasie trzymalo mi tak jak na czerwono zaznaczylem, a w miescie milimetr dalej. Chyba stary termostat otwierał sie za szybko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 14, 2005 23:54

Np dpbra,to powiedzcie mi dokąd ma mi dochodzić wskazówka od temp.płynu chłodnicy,bo za cholere przy normalnej jeździe(czyli bez przesadnego wariowania)nie udało mi się doprowadzić tej wskazówki do połowy,jak już to milimetr przed,a maxymalny spadek to tak prawie do podziałki znajdującej się przed połową,a poza tym to mniej więcej cały czas między nimi.
Może mi też się towiera non-stop np:przy 70 st.?
A idzie jeszcze inaczej sprawdzić temp.płynu,bo wiem że bna mfa idzie sprawdzić temp.silnika w trybie serwisowym,chyba bierze pomiar z czujnika temp.dzięki któremu idzie większa dawka paliwa przy zimnym silniku?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
radwan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 10:43
Lokalizacja: kluczbork
Kontakt:

Post autor: radwan » wt lut 15, 2005 11:51

prawo zdane :bigok: ...w plecy stata i matma :grrr:
w sobote może założe antene



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt lut 15, 2005 12:56

każdy sie ma uczyc a myślimy o samochodach i co t zrobić:) ja juz mam w plecy, w niedziele założyłem swiatełko bagażnika, musiałem, ale tak na szybko i partacko bo czasu brakło, nauka, ale zasze to dotykałem goofera :helm: tak powaznie to jakieś uzależnienie, a jaki brudny z zewnatrz, przydało by sie wiecie umyć poodkurzac i wogule tyle do zrobienia:)


Mk3 GTI 16V ABF

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » wt lut 15, 2005 18:14

U mnie wskazowka przekracza delikatnie polowe moze tak z milimetr ;)
I zawsze tak jest no chyba ze korek i zalacza sie wentylator.

Igor002 wiesz co tak sobie mysle ze to moze to bedzie termostat jak u kolegi ktory zdjecie zegarow wrzucil, bo czujnik od wskaznika masz w silniku i jak termostat pusci to taka temp. raczej podczas jazdy sie utrzymuje no bo ped powietrza a jak staniesz w korku i plyn zaczyna sie grzac bardziej to z awentylator odpowiada czujnik w chlodnicy i on zalacza wentylator przy wyzszej temperaturze. Dlatego na postoju temperatura sie podnosi - takie sa moje przemyslenia ;)

Pozdrawiam

Slawek.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt lut 15, 2005 21:06

No dobra,dziś jeździłem po mieście i dochodziło bez problemu do środka czyli do 90.
Nie wiem,więc pytam co ile stopni jest zrobiona ta podziałka na wskaźniku,co 10?
jeśli tak to nawet by nie było tak źle bo ma sie otwierać termostat przy 87 więc by pasowało,ale jeśli podział jest inny to będe musiał srawdzić ten termostacik.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt lut 15, 2005 21:51

Witam wszystkich.Też niedawno miałem problem z termostatem i dobrym sposobem na sprawdzenie przy jakiej temp.sie otwiera jest termometr ze skalą przynjmniej do 100 stopni.do nabycia w każdym sklepie z piecami c.o.Zapalamy auto odkręcamy zbiorniczek wyrownawczy termometr do płynu i czekamy na efekty.takim sposobem bedzie wiadomo przy jakiej temp.jak leży wskazówka na desce.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » wt lut 15, 2005 23:11

marceliii pisze:No dobra,dziś jeździłem po mieście i dochodziło bez problemu do środka czyli do 90.
Nie wiem,więc pytam co ile stopni jest zrobiona ta podziałka na wskaźniku,co 10?
jeśli tak to nawet by nie było tak źle bo ma sie otwierać termostat przy 87 więc by pasowało,ale jeśli podział jest inny to będe musiał srawdzić ten termostacik.
:)
Tam jest chyba podziałka co 20stopni
Srodkowa masz 90, po lewej 70 i po prawej 110 - gdzies taki opis widzialem, u brata w paskudzie tez tak jest to opisane, zerkne dla pewnosci i jutro potwierdze ;)

Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr lut 16, 2005 07:24

Jeśli by było tak jak mówisz to wychodziłoby że w trasie temp.mi spada prawie do 70 stopni?
Kucze musze ten termostat wyciągnąć i sprawdzić,bo to mi sie nie podoba.
Swoją drogą myślałem że ta podziałka będzie co 10 stopni.
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości