[MK4] Czerwona kontrolka w nawiasie wykrzyknik co to takiego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
artur_golfiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob sie 26, 2006 16:32
Lokalizacja: gg

Post autor: artur_golfiv » sob lis 04, 2006 13:12

bo tak sie sklada ze mi tez piszczy od dwoch miesiecy, i nie moge sobie z tym poradzic :)
a z plynem kombinowalem juz na poczatku, i nic nie dalo

ja mam dwa podejrzenia
czujnik abs-u
albo przeplywomierz (z racji tego ze u mnie sie zapala i piszczy po dodaniu gazu)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lis 04, 2006 13:26

scuzzy pisze:klocki niedawno wymieniałem wiec to napewno nie jest to..
Poza tym od zuzycia klockow jest inna kontrolka...



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » sob lis 04, 2006 15:52

u mnie nie ma nawet kontrolki od klocków:P... dolałem płynu hamulcowego i jest git:] nic sie nie świeci, nic nie piszczy i jest narazie ok :bigok:



mlodylbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 02:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mlodylbn » pn maja 12, 2008 22:18

he siema ja mam to samo wlasnie utworzylem nowy temat :p i znalalzem ten ja mam tak ze zaczelo mi sie to pojawiac jakis czas temu ale stosunkowo rzadko raz w tygodniu a teraz coraz czesciej i dziaij jak cisnolem z ibiza na 2 docisnolem prawie do konca i odrazu mi zaczelo pipczec i zacza mi migac ten wykrzyknik ( ! ) cos takiego migal i pipczal i po okolo 10 sekundach przestal ale wiem ze nie chamowalem w tym momencie boje sie ze to moze byc jakis znak ze paski do wymiany :(( bo cholera nie wiem kiedy ostatni raz byly wymieniane mechanik mowil mi ze klocki z tylu do wymiany ale ztylu nie ma czujnika jutro jade do mechanika zeby mnie podpieli pod komputer moze to cos wykaze pozdro !



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » pn maja 12, 2008 22:36

mlodylbn pisze:he siema ja mam to samo wlasnie utworzylem nowy temat :p i znalalzem ten ja mam tak ze zaczelo mi sie to pojawiac jakis czas temu ale stosunkowo rzadko raz w tygodniu a teraz coraz czesciej i dziaij jak cisnolem z ibiza na 2 docisnolem prawie do konca i odrazu mi zaczelo pipczec i zacza mi migac ten wykrzyknik ( ! ) cos takiego migal i pipczal i po okolo 10 sekundach przestal ale wiem ze nie chamowalem w tym momencie boje sie ze to moze byc jakis znak ze paski do wymiany :(( bo cholera nie wiem kiedy ostatni raz byly wymieniane mechanik mowil mi ze klocki z tylu do wymiany ale ztylu nie ma czujnika jutro jade do mechanika zeby mnie podpieli pod komputer moze to cos wykaze pozdro !
wyluzuj i sprawdź poziom płynu chłodniczego:)



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » śr gru 17, 2008 08:22

A czy jak jest zbyt duzo płynu hamulcowego to też może zapalac się ta kontrolka? W ostatni czwartek miałem wymieniany płyn hamulcowy. Po wymianie wszystko było ok do wczoraj. Mechanik powiedział mi zebym za jakiś czas zrobił dolewke płynu pod korek w zbiorniczku. To też wczoraj zrobiłem i w czasie jazdy zaczęła mi się co jakiś czas zapalać się na ułamek sekundy ta kontrolka (ta sama co przy hamulcu recznym) i włączał się piszczyk (3 pipnięcia).
Wczoraj po południu trochę grzebałem przy zbiorniczku i przy odkręceniu korka i jego wyjęciu, kontrolka zaczynała mrugać, więc wyglada na to że za to świecenie odpowiada czujnik przy nakrętce zbiorniczka płynu.



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr gru 17, 2008 08:42

skoro po dolaniu płynu nagle zaczęła piszczec to pewnie jest to własnie wina za duzej jego ilosci...logiczne chyba

moj problem jak wiekszosci w tym temacie , kontrolka abs świeci sie dosc często, ta od ręcznego mruga i pipczy troszke rzadziej, ostatnio nawet bardzo rzadko. Zamieszczam zdjęcie.Jesli sobie ktos z tym juz poradział to prosze o jakies porady. Poziom płynu ok na 100%.
Obrazek



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » śr gru 17, 2008 09:09

FILIP_1988 pisze:skoro po dolaniu płynu nagle zaczęła piszczec to pewnie jest to własnie wina za duzej jego ilosci...logiczne chyba[/url][/URL]
No cóż. Trzeba udać się do apteki, kupić strzykawę i trochę odessać płynu. Na zbiorniczku powinno być chyba oznaczenie poziomu maksymalnego co? Mój jest tak zasyfiony że podziałka min max za bardzo nie chce rzucać się w oczy ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości