[passat b3 1,6 td] problemy z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lis 02, 2006 18:27

jonasz pisze:Chciałbym serdecznie podziękować kolegom Bongo i Soczek.
Ciesze sie że mogłem pomóc :pub:
demon201 pisze:Kiedy zwieksze obroty silnika to ponownie leci gorace.I co to moze byc?
Może być padnięta pompa wodna,jak masz słabe obroty to za mało tłoczy do nagrzewnicy.



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw lis 02, 2006 23:54

demon201 pisze:Witam
Mam podobny problem jak jonasz. Wlasnie pare dni temu wymienilem chlodnice, wczesniej wymieniana byla nagrzewnica i pompa, czyli praktycznie caly uklad chlodzenia nowy. Niestety mam problem z ogrzewaniem w srodku. Silnik nagrzewa sie O.K temperatura O.K a w samochodzie jak puszcze ogrzewanie na drugi bieg to najpierw leci gorace powietrze a po chwili juz chlodne. Kiedy zwieksze obroty silnika to ponownie leci gorace.I co to moze byc? Pytalem fachowca to powiedzial ze pompa nie wydala, ale jest to niemozliwe bo niedawno wymienialem. Moze faktycznie wywalic te termostaty i wstawic tam zwykle rurki? Ale boje sie zeby cos sie nie spieprzylo
U Ciebie kolego jest inna sytuacja, grzeje tylko na wysokich obrotach, to raczej nie jest wina zaworkow (co nie przeszkadza w tym zeby je wywalic i sprawdzic czy to napewno nie ich wina) raczej tak jak kolega bongo pompa wody jest juz slabo wydajna... Pompa to stosunkowo niewielki koszt (ja kupilem uzywke za 50 zl, w 1.6D, 1.6 i 1.8 jest taka sama pompa) tylko problem stanowi wymiana bo trzeba sie strasznie nagimnastykowac, przynajmniej u mnie w dieslu, ale skoro piszesz ze pompa byla wymieniana to moze sprobuj wywal te zaworki, nic nie zaszkodzi a moze tylko pomoc

PS. Ja z rurkami zamiast zaworkow jezdze juz 1,5 rokui nic zlego sie przez to nie dzieje :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości