Jak autoalarm byście wybrali???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » śr lut 09, 2005 20:47

ku_bi pisze: mój kumpel montuje dlatego mnie nie naciągnął. alarm kosztował 450pln. najlepiej kup sam alarm i daj go do zamontowania, bo jest częsta praktyka, że kolo który montuje alarm kupuje cos tańszego i wciska Ci kit.
Mam pewnego elektryka, więc kitu mi nie wciśnie, natomiast za alarm proximy (do transportera T-4) rzucił mi 550zł, natomiast za immobilajzer proximy na "pigułe" 250. I właśnie zastanawiam się co wziąć, czy alarm czy immobilizer, chociaż nie zależy mi, żeby wył tylko, żeby mi nikt nie odjechał. W sumie bardziej jestem za immobilaizerem. A co byście polecili.



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » śr lut 09, 2005 21:15

ja osobiscie nie widze wiekszego sensu zakldac alamru do golfa 2 ... g2 mozna zabezpieczyc w jeden prosty sposob i bez wyywalania takeij gotowki....


kto szybko jedzie tego wolno niosa

czabu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czabu » śr lut 09, 2005 21:44

Jaki to sposob? Chetnie go poznam... (jesli nie znam... :D)
A jesli chodzi o alarmy... Prawda jest taka, ze lepiej zainstalowac sobie prostszy alarm, ale samemu. Wiekszosc ludzi nie zdaje sobie sprawy, ze alarmy montowane u instalatorow sa duzo bardziej niepewne. I pomijam mozliwosc trafienia na nieuczciwego fachowca, ktory sprzeda namiar zlodziejowi. Wynika to z tego, ze robia to tasmowo, co jest znacznie prostsze do rozpracowania dla zlodzieja... Centralka jest w na ogol w tym samym miejscu itd... Np. fabryczne zabezpieczenia sa nic nie warte, poniewaz w tysiacach egzemplarzy zabezpieczenia sa identyczne... Zlodziej wchodzi jak do siebie... I nie oszukujmy sie ze alarm za 300 PLN jest duzo trudniejszy do rozpracowania niz ten za 200... To jest ta sama liga. Ktos zarzucil, ze te tanie z allegro sa nic nie warte. Dolozyc do nich syrenke z wlasnym zasilaniem dodatkowe czujniki i juz sa calkiem sensowne. Duzo istotniejsze sa nietypowe sposoby zainstalowania alarmu.



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » czw lut 10, 2005 14:50

najtanszy alarm troche czujek, ze dwa niezalezne odciecia( pompa, zaplon, rozrusznik) dobrze ukryc centralke (tylko nie przy bezpiecznikach ani za chodnikiem przy nadkolu. Zmienic kolory kabli zasilajacych, syrena z wlasnym zasilaniem. No to powinno dac wam czas na odpwiednia reakcje gdy uslyszycie swoj alarm. A i jeszcze jedno podobno bardzo dobre zabezpieczenie jest BBS czy cos takiego nie pamietam (blokada hamulcow)


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości