[mk2] dziwne zachowanie kontrolki oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RadekM77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 22:21
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

czujniki

Post autor: RadekM77 » pn paź 16, 2006 23:19

Czujniki w golfie II 1,3i

[ Dodano: 16 Paź 2006 23:20 ]
Tu gdzie przychodzi niebieski i żółty kabelek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » wt paź 17, 2006 16:29




Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » śr paź 18, 2006 22:12

No nie uwierzycie co się stało i co było powodem migania tej kontrolki.
Sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy i pojechałem do mechanika na test ciśnienia oleju.
Ciśnienie to (według mechanika dziwnie się zachowywało ). Po patrzył na olej .. a tam co??
Na wymianie oleju wlali mi do silnika olej pół-syntetyczny!! Mechanik stwierdził także że powodem może być filtr (był założony FILTRON).
Pojechałem na reklamacje do serwisu gdzie wymieniali mi olej, a tam się okazało że pracownik pomylił beczki i wlał mi do silnika pół-syntetyk przeznaczony do samochodów amerykańskich.
Od razu go wymieniono na 15W40 i w gratisie dostałem filtr oleju.
Teraz jest już wszystko O.K.
pozdro



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw paź 19, 2006 07:40

Dobrze ze ci nie wlal przez pomylke np plynu hamulcowego... gdzie on mial oczy... przeciez mogles silnik zajechac. A po czym przepraszam doszl;iscie ze to byl amerykanski semi?



Awatar użytkownika
RadekM77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 22:21
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: RadekM77 » czw paź 19, 2006 08:27

Direct
a jakiej firmy teraz masz filtr?ile zapłaciłes za pomiar cisnienia oleju?jakie powinno byc dokładnie cisnienie?



Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » czw paź 19, 2006 11:23

A po czym przepraszam doszl;iscie ze to byl amerykanski semi?
No to było tak......
Przyjechałem na pomiar tego ciśnienia do znajomego mechanika. Podłączył się do silnika swoim czujnikiem (chyba wykręcił czujnik ciśnienia, a wkręcił swój. Nie wiem bo nie patrzyłem mu na ręce ). Jego urządzenie wyglądało bardzo skromnie ale działało J
Po zapaleniu silnika wszystko wydawało się O.K. ( tylko popychacze dzwoniły jak szalone ).Jak wszystko się uspokoiło ( około 30 sekund ) kazał mi podnieść obroty do 3000, chwile potrzymać, a potem delikatnie zwiększać do 4000.
Wartości jaki on mi podawał to ja w ogóle nie pamiętam( po prostu gość jest szybki ale niewyraźny)
Po wyłączeniu silnika powiedział mi że nie jest za dobrze bo ciśnienie przy 3000 jest za niskie, a przy zwiększaniu obrotów zamiast rosnąć po prostu falowało w dziwny sposób.
Mechanik zaczął podejrzewać panewki, pompę oleju. Dopiero jak mu powiedziałem ze parę dni temu byłem ojej wymieniać to jakby gościa poparzyło ... wyciągnął miarkę od oleju i zaczął się śmiać. Potem wskoczył do kanału i poluzował korek spustu oleju. Nalał sobie troszkę do kubka i śmiejąc się pokazał mi mówiąc że ten olej jest za rzadki. Po prostu nie może być w takim silniku. Stwierdził także że filtr jest taki trochę do dup...


Odpaliłem autko i zajechałem do serwisu gdzie wymieniali mi olej. Tłumacze właścicielowi na czym polega problem. Pokazałem mu nawet rachunek, bo inaczej odesłał by mnie z kwitkiem. Kazał mi poczekać. Po chwili przyszedł z jakimś praktykantem (jeżeli on tam był w ogóle zatrudniony) i podeszliśmy do mojego auta. Gość pyta się chłopaka czy on wymieniał ojej w moim aucie. Chłopaczek powiedział że tak. No to szefuncio kazał mu pokazać, z której beczki wziął olej do mojego wozu. Ten pokazał mu beczkę, po czym gość wydar się na chłopaczka i powiedział że to jest „SUNOCO” pół-syntetyk do amerykańców!!!
Młody po prostu pomylił beczki. Moje auto wylądowało na kanale. Wymienili olej, za pomyłkę przeprosili i dali filtr (chyba) BOSCHa.
Cały problem znikł. Teraz już ani razu nie zapalił mi się kontrolka oleju.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości