Gdzie kupic i jak zamontowac halogeny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » ndz paź 15, 2006 01:32

granite pisze:
greg pisze:na tak tylko że te halogeny co ma maxx10, kosztują kupę kasy
ale jak wyglądają... (jak dojdę do kasy to chyba sobie takie sprawie) :grin:
ja nie mam zamontowanych w zderzaku. Ale moje mi starczaja.



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz paź 15, 2006 02:01

Majiic pisze:
granite pisze:
greg pisze:na tak tylko że te halogeny co ma maxx10, kosztują kupę kasy
ale jak wyglądają... (jak dojdę do kasy to chyba sobie takie sprawie) :grin:
ja nie mam zamontowanych w zderzaku. Ale moje mi starczaja.
Jak byś jechał kiedyś samochodem który ma zamontowane halogeny w zderzaku to bys zauważył dużą różnicę. Dzięki zamontowaniu halogenów w zderzaku światło pada poniżej mgły a nie świeci prosto w nią i z marnym skutkiem próbuje ją rozproszyć :bajer:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz paź 15, 2006 13:53

GRANITE -teraz mocno się trzymaj bo te światła które zamontował MAXX kosztują w ASO RYBNIK 786zł , a sklepie po trasie do ŻOR 980zł. Chyba że trafisz z drugiej reki
Ja za swoje CZECHOWICACH-DZIEDZICACH na piękne oczęta zapłaciłem 50zł.



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » ndz paź 15, 2006 15:22

granite pisze:
Majiic pisze:
granite pisze: ale jak wyglądają... (jak dojdę do kasy to chyba sobie takie sprawie) :grin:
ja nie mam zamontowanych w zderzaku. Ale moje mi starczaja.
Jak byś jechał kiedyś samochodem który ma zamontowane halogeny w zderzaku to bys zauważył dużą różnicę. Dzięki zamontowaniu halogenów w zderzaku światło pada poniżej mgły a nie świeci prosto w nią i z marnym skutkiem próbuje ją rozproszyć :bajer:
Masz racje u siebie mam w reflektorach halogeny, a ojciec w T4 ma w zderzakach i jest kolosalna różnica!! :kac:
Jeśli bym montował to też w zderzakach :cool:



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz paź 15, 2006 16:28

pszczyna pisze:GRANITE -teraz mocno się trzymaj bo te światła które zamontował MAXX kosztują w ASO RYBNIK 786zł , a sklepie po trasie do ŻOR 980zł. Chyba że trafisz z drugiej reki
Ja za swoje CZECHOWICACH-DZIEDZICACH na piękne oczęta zapłaciłem 50zł.
faktycznie jest różnica :helm: Teraz mam orginalne halogeny, które są zespolone w reflektorze i marzą mi się takie drogie, ale sądząc po cenie to nie szybko sobie takie sprawie :(



greg

Post autor: greg » ndz paź 15, 2006 20:04

pszczyna pisze:Chyba że trafisz z drugiej reki
chyba z "ciepłej " ręki.. - najgorsze jest to ze te do reflektorów kupisz w używce tanio a te na dół używkę - raczej wątpię



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz paź 15, 2006 20:42

greg pisze:
pszczyna pisze:Chyba że trafisz z drugiej reki
chyba z "ciepłej " ręki.. - najgorsze jest to ze te do reflektorów kupisz w używce tanio a te na dół używkę - raczej wątpię
szkoda... :chytry: ale musicie przyznać, że są piękne :grin:



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » pn paź 16, 2006 11:06

Chwilunia Panowie - chyba mylicie się do co tych halogenów. Te w zderzak są do Golfów nie TDI - poprostu lewy halogen zasłania Intercooler a może nawet są za długie i nie mieszczą się przed nim. Często pojawiają się oryginalne Kity (halogeny w zderzak Hella +kratki) na Allegro. Koszt ok. 300 zł ale na pudełku widnieje jak byk NIE DO TDI!! Do tych modeli można założyć tylko i wyłącznie halogeny w reflektory. Nie wiem ile to daje bo odpuściłem sobie tą zabawę - poprostu podobają mi się w zderzak a nie mam możliwości ich założenia. Radzę sprawdzić na stronce Helli zanim wywalicie w błoto parę stóweczek.



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » pn paź 16, 2006 11:10

hryniew pisze:Chwilunia Panowie - chyba mylicie się do co tych halogenów. Te w zderzak są do Golfów nie TDI - poprostu lewy halogen zasłania Intercooler a może nawet są za długie i nie mieszczą się przed nim. Często pojawiają się oryginalne Kity (halogeny w zderzak Hella +kratki) na Allegro. Koszt ok. 300 zł ale na pudełku widnieje jak byk NIE DO TDI!! Do tych modeli można założyć tylko i wyłącznie halogeny w reflektory. Nie wiem ile to daje bo odpuściłem sobie tą zabawę - poprostu podobają mi się w zderzak a nie mam możliwości ich założenia. Radzę sprawdzić na stronce Helli zanim wywalicie w błoto parę stóweczek.
Cenna rada - zaraz sprawdzę :chytry:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn paź 16, 2006 12:18

HRYNIEW -----MAXX posiada TDI 110 ps halogenki helli wbrew pozorom są krótkie i kosztują sporo , a te na allegro to można sobie PIPIPIPIPIPIPIPIPIPIPIPI- cezura nie pozwala.
Co do montażu -niby jest dziura jak smok lecz tylko ten który montował w zderzak wie że z lewej przeszkadza sygnał , a z prawej wzmocnienie haka holowniczego i aby zamontować światełka trzeba się nieźle nagimnastykować.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/161 ... 2b0df.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a0 ... cf71a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/218 ... e791d.html



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » pn paź 16, 2006 12:56

fakt, niezauważyłem że ma dokładnie taki silnik jak mój. Kiedyś znalazłem na jakimś niemieckim forum instrukcję montażu tych halogenów i trzeba było przekręcić klakson dokładnie odwrotnie niż jest a dodatkowo wyciąć kawałek plastiku w zderzaku i nawiercić dziury. Ale oni z tego co pamiętam też uczulali że do TDI się tego nie montuje. Co do zestawów z allegro to ja widziałem oryginalne Helli więc to chyba nie jakiś szajs tylko prawie fabryka :) W moim polo (poprzednio miałem 6N2) wystarczyło wyjąć kratkę, odpiąć kostkę z nadkola i podłączyć halogen a tu tyle zachodu



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn paź 16, 2006 13:53

Z uporem maniaka powtórzę----- halogeny HELLA do golfa 4 kosztują 786 zł i więcej w zależności od sklepów ---jeździłem/szukałem/pytałem/ na śrutach zapomnij/ , jedynie na e-bay były i to w zależności od kraju[były różnice cenowe] 300-500zł , zresztą jesteś z Krakowa właśnie tam mieści się przedstawiciel handlowy HELLI ,zapytaj !!!!!



Awatar użytkownika
maxx10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 21, 2006 23:06
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: maxx10 » pn paź 16, 2006 21:23

Moje halogeny są firmy Hella - udało mi się je kupić za śmieszne pieniądze (170 zł za 2 szt - same kratki razem z halogenem - wiązkę i przekaźnik musiałem dorobić sam). Rzeczywiście w instrukcji HELLI jest napisane że idą do wszystkich modeli prócz TDI i GTI ale mi udało się je zamontować bez problemu - jedynie faktycznie prawy halogen zasłania trochę wlot do IC, na razie w związku z temp. nie ma problemu, na wiosnę będę musiał coś pomyśleć. Nowe też HELLA tak jak napisał "pszczyna" kosztują kupę kasy ale na allegro można znaleźć używkę.


[img]http://img.photobucket.com/albums/v252/maxx10/forum1.jpg[/img]

greg

Post autor: greg » pn paź 16, 2006 22:05

do listy zakupów przynajmniej ja muszę jeszcze dopisać jedno - dodatkową skrzynkę przekaźników - bo nie mam jej wsadznej - mam tylko listwę główną - nr części 8D0 937 503E



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości