MK2 znika wspomaganie kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw paź 12, 2006 17:57

Mam problem ze wspomaganiem. Gdy kierownica krece to dosc glosno wyje. Nie wiem od czego. Przeczytalem, ze moze brakowac oleju. Gdzie ten olej sie znajduje i jak sprawdzic poziom. No i ew. jaki dolac?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw paź 12, 2006 20:43

MrUkAs pisze:Gdy kierownica krece to dosc glosno wyje
Być może że jest za mało oleju ale to mało prawdopodobne, bo już by dawno padło. To już raczej objaw zużywania się pompy. Możesz sprawdzić olej, ale wątpie ze jest za malo. Zbiornik pod maską ma symbol kireownicy na korku. Nie wiadomo co tam wlane, to lepiej wymienić, może czystszy olej wyciszy minimalnie pompę. Powtarzam - minimalnie.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw paź 12, 2006 20:59

Grzesiekk1982 pisze:
MrUkAs pisze:Gdy kierownica krece to dosc glosno wyje
Być może że jest za mało oleju ale to mało prawdopodobne, bo już by dawno padło. To już raczej objaw zużywania się pompy. Możesz sprawdzić olej, ale wątpie ze jest za malo. Zbiornik pod maską ma symbol kireownicy na korku. Nie wiadomo co tam wlane, to lepiej wymienić, może czystszy olej wyciszy minimalnie pompę. Powtarzam - minimalnie.
Mozesz mi przyblizyc, gdzie to moze byc. Bo pod maska widze tylko korek od oleju, plynu chlodniczego, hamulcowego, no i spryskiwaczy. Nic innego nie widze... Jesli to pompa to jaki koszt wymiany?


www.SportCom.PL

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw paź 12, 2006 21:07

MrUkAs pisze:Mozesz mi przyblizyc, gdzie to moze byc. Bo pod maska widze tylko korek od oleju, plynu chlodniczego, hamulcowego, no i spryskiwaczy. Nic innego nie widze... Jesli to pompa to jaki koszt wymiany?
a przy przednim pasie jak podniesiesz maskę po prawej stronie ...
a może Ty wogóle nie masz wspomy ...



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw paź 12, 2006 21:33

RobertP pisze:
MrUkAs pisze:Mozesz mi przyblizyc, gdzie to moze byc. Bo pod maska widze tylko korek od oleju, plynu chlodniczego, hamulcowego, no i spryskiwaczy. Nic innego nie widze... Jesli to pompa to jaki koszt wymiany?
a przy przednim pasie jak podniesiesz maskę po prawej stronie ...
a może Ty wogóle nie masz wspomy ...
No cos tam wlasnie jest, nigdy do tego nie zagladalem. ;) Jak juz sciagne korek to jak sprawdzic stan oleju? Sam nie wiem czy mam czy nie, ale raczej mam, bo nie kreci sie kierownica jak w maluchu... :okej:


www.SportCom.PL

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw paź 12, 2006 21:40

MrUkAs pisze:o cos tam wlasnie jest, nigdy do tego nie zagladalem. ;) Jak juz sciagne korek to jak sprawdzic stan oleju?
jak masz tam koreczek/zakręstkę to i zbiorniczek jest na zbiorniczku też jest min max
odkręć i widać z góry płyn koloru czerwono/brunatnego ...
MrUkAs pisze: Sam nie wiem czy mam czy nie, ale raczej mam, bo nie kreci sie kierownica jak w maluchu... :okej:
oj zdziwiłbyś się jak kierownice w maluchach potrafia dobrze chodzić ...:-)



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw paź 12, 2006 22:26

Używka do mojego TDi kosztuje do 200 zł, więc ne jest za drogie, nawet po 150 można kupić. Do MK2 zapewne troszkę taniej.

Raczej ma wspomaganie, jeśli hałąsuje pompa przy kręceniu. Jak chcesz się upewnić,wyłącz silnik i kręć na opstoju :D Jka dużo cięej to wspoma jest, jak nie, to nie :D
Jeśli nei amsz, to może hałąsować końcówka drążka (przy wyłączonym silniku kręć a ktoś neich słucha).
Pozdrawiam.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw paź 12, 2006 22:45

Grzesiekk1982 pisze:Używka do mojego TDi kosztuje do 200 zł, więc ne jest za drogie, nawet po 150 można kupić. Do MK2 zapewne troszkę taniej.
tanio tanio... u mnie szalency po 400-500 chca

jezeli przy maks Ci halasuje/piszczy sprawdz pasek...

MrUkAs, przeto wspomaganie jest widoczne... po pierwsze w standartowej wersji bedziesz mial jeden pasek mniej... po drugie jest pelno dupereli od wspomy... po 3 obok akumulatora po jego lewej stronie patrzac od przodu auta jes taki maly zbiorniczek, koloru raczej jasnego, zalezy jak zabrudzony (przewaznie cos zoltego wpadajacego w braz z czerwona nakretka) na nim wlasnie jest wskaznik min - maks przy wlaczonym silniku poziom plynu powinien znajdowac sie pomiedzy tymi dwoma wytycznymi...

tak jak koledzy pisza autem ze wspoma przy postoju na zgaszonym zaplonie o wiele ciezej sie kreci kierownica...

przy maksymalnej skrecie jak sie przysluchasz i przytrzymasz kierownice dluzej do oporu uslyszysz halas pompy...
RobertP pisze:płyn koloru czerwono/brunatnego ...
a przysiaglbym, ze zielonego... :bigok: cena 30 zl za 0,75 l ale z tego co pamietam, jak kupowalem byl tez wlasnie czerwony/brunatny/brazowy taki wlasnie odcien cena o polowe tansza... nie wiem dlaczego dwa rozne plyny :blush:

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 22:50 ]
misiek10111 pisze:czyli wskazywało by na to że układ powinien się odpowietrzyć
po wymianie powinno sie przy zapalonym silniku krecic raz w lewo i przytrzymac raz w prawo i przytrzymac i tak kilkanascie razy (wczesniej robiac to na zgaszonym) zeby plyn mogl sie rozejsc po calym ukladzie

-pawlo111 pisze:A dzieje mu sie tak ze podczas krecenia kierownica (ma ze wspomaganiem) zanika to wspomaganie. Raz jest raz niema.
a byc moze przekladnia do wymiany, moze gdzies leje i konczy zywot ?


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw paź 12, 2006 23:27

PGrzemek pisze:RobertP napisał/a:
płyn koloru czerwono/brunatnego ...


a przysiaglbym, ze zielonego... :bigok:
A ja też widzialem czerwono brunatne. Na zielonym Citroeny się gibają :D
Żarcik, nie ważne jaki kolor, a do czego służy :)

[ Dodano: 12 Paź 2006 23:32 ]
PGrzemek pisze:A dzieje mu sie tak ze podczas krecenia kierownica (ma ze wspomaganiem) zanika to wspomaganie. Raz jest raz niema.


a byc moze przekladnia do wymiany, moze gdzies leje i konczy zywot ?
Mnie się wydaje, że to tylko problem z zaworkiem przesuwnym w przekladni (zapomniałem jego nazwę i miś fazi mi przypomniał- kumpel miał to w RAV4ce). Zaworek przepuszcza jak chce, stąd wahania siły wspomagania...

Pozdrowka



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt paź 13, 2006 00:02

mam pytanko dotyczące przekładni nie posiadającej wspomagania a mianowicie u mnie kierownica chodzi bardzo bardzo bardzo ciężko i zastanawiam się co można zrobić aby chodziła lżej????czy pomoże wymiana drążków oraz końcówek?? na nowe?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 00:08

specWROC, W mojej poprzedniej MK3 chodziło też baaaardzo ciężko,w Cordobie też strasznie chodzi, a w moim starym Audi bez wspomy wystarczy ruszyć i chodzi lżej nież w moim MK3 ze wspomaganiem :D A jakie koła masz w Golfiku??



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt paź 13, 2006 00:12

standardowe 13stki a opony to jakies YAKUMO czy jakoś tak...bardzo kijowa guma

czy to że lekko się kręci kierownicą może zależeć od rozmiaru opon od jakości gumy czy szerokości opon?? :kac:

[ Dodano: 13 Paź 2006 00:15 ]
a tak ogólnie apropo tematu to powiem ze jak u mojego ojca w b3 padła pompa jakieś 4-5 lat temu to kupiliśmy używke za 300zl z gwarancją rozruchową zalaliśmy ją dobrym olejem i hula do dzisiaj:))) :kac:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt paź 13, 2006 00:22

PGrzemek pisze:
RobertP pisze:płyn koloru czerwono/brunatnego ...
a przysiaglbym, ze zielonego... :bigok:
ja z zielonym płynem od wspomy (nie wiem czy to było razem z tym
hydraulicznym podnoszeniem nadwozia ? :)) u kumpli spotykałem się w citroenach BX, ZX
a w VW/Audi przeważnie własnie takiego czerwono/brunatnego :) :bigok:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 00:26

RobertP, tak tak, tam jest wszystko w ukladzie wysokociśnieniowym:wspom, hamulce i zawias :)
Żartowalem i chyba PGrzemek, też ;)

[ Dodano: 13 Paź 2006 00:28 ]
specWROC pisze:czy to że lekko się kręci kierownicą może zależeć od rozmiaru opon od jakości gumy czy szerokości opon?? :kac:
Gigantyczny!! Włóż 205/15" to zobaczysz ;) Nie wiem jak w ogóle chodzi w MK2, bo nigdy nie miałem okazji sie przewieźć :( ale w MK3 bes wspomy i w Cordobie masakrycznie ciężko. Może tam ka byc?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 338 gości