przepływomierz powietrza golf 3, 2.0, 8v

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn wrz 25, 2006 22:12

Darcyn pisze:kurde ja w swojej przeplywce nie mam klapki...
Pewnie że nie masz , bo nie masz motoru 2E , tylko ADY . W tym silniku jest przepływka nie klapkowa tylko na tak zwany "goracy drut" jeżeli taka przepływka jest uszkodzona to niestety juz z tym nic nie zrobisz, tylko wymiana.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn wrz 25, 2006 23:48

Darcyn pisze:kurde ja w swojej przeplywce nie mam klapki...
bo jest kilka rodzaji przepływomierzy ale dwa z nich są najbardziej popularne
1. Przepływomierz tzw. gwizdek - mierzy częstotliwość oscylacji powietrza zależną od jego masy przepływającej przez ten gwizdek.
2. Przepływomierz tzw.klapkowy - mierzy on objętość zasysanego powietrza za pomocą klapy jak na rysunku poniżej, oraz temperaturę powietrza za pomocą termistora, który bardzo często ulega uszkodzeniom przy "strzeleniu gazu" wartości jak komputer czy inna jednostka centralna otrzyma zaczyna obliczać masę zasysanego powietrza do silnika i dobiera odpowiednio dawkę paliwa
Obrazek
oraz
3. Przepływomierz z tzw.gorącym drutem - jest to obwód elektroniczny jak widac na rysnunku poniżej, który pilnuje stałej temperatury platynowego drucika który jest chłodzony przez opływające go powietrze - jeśli drucik ulega zanieczyszczeniu sygnał podawany do jednostki sterującej silnikiem jest inny niż wskazany w "komputerze", przechodzi on w stan "awaryjny" i co skutkuje mniejszą mocą silnika
Obrazek

Może jeszcze jakieś ... :jezor: :-)

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 23:52 ]
homsky pisze:Pewnie że nie masz , bo nie masz motoru 2E , tylko ADY . W tym silniku jest przepływka nie klapkowa tylko na tak zwany "goracy drut" jeżeli taka przepływka jest uszkodzona to niestety juz z tym nic nie zrobisz, tylko wymiana.
e tam da sie tylko trzeba znać wartości jak sie nie da odczytać nr części elementów elektronicznych
a może ktoś ma sprawną i wie jak pomierzyć schemat "gorącego drutu" w zasadzie jest wszędzie taki sam więc jeśli się uszkodzi
to być może termistor, tranzystor sama elektroda to tylko drut więc nie ulegnie uszkodzeniu no chyba że mechanicznemu lub zanieczyszczeniu ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości