elektryczny szyberdach - nie dziala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » sob lut 12, 2005 15:13

u mnie tez nie domyka sie szyber ale nic mi nie cieknie przeciez tam sa kanaliki odprowadzajace wode (chyba). Jeszce jedno jak steruje szyberem to podnosi mi sie tylko jedna strona. Nie wiem na jakiej zasadzie dziala to urzadzenie ale z tego co wyczytalem to tam jest jakas linka co ciagnie chyba za slizgi mozliwe zeby z jednej strony sie urwala?


Golf III 1.6 ABU (LPG)

wadolek

Post autor: wadolek » sob lut 12, 2005 15:25

Jesli podnosi jedna strone to juz po ptakach (urwany slizg)i musisz wymienic razem z linka.A cha i nia podnos go juz teraz bo zerwiesz za chwile druga strone.!!! Ja pytalem u siebie w ASO komplet z linkami na 2 strony to koszt 390 zeta. albo uzywany caly szyber 300 zeta .Pozdrawiam :pub:



festa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 15, 2004 18:17
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: festa » sob lut 12, 2005 15:31

KaRBoW pisze:u mnie tez nie domyka sie szyber ale nic mi nie cieknie przeciez tam sa kanaliki odprowadzajace wode (chyba). Jeszce jedno jak steruje szyberem to podnosi mi sie tylko jedna strona. Nie wiem na jakiej zasadzie dziala to urzadzenie ale z tego co wyczytalem to tam jest jakas linka co ciagnie chyba za slizgi mozliwe zeby z jednej strony sie urwala?

Oczywiście że sa kanaliki odprowadzajace wode i jak sie wyjmuje cacy szyber szkło razem z ramą to odlącza sie takie plastikowe rureczki którymi woda jest odprowadzana z całej ramy, a jak cieknie to moze sie jedna z tych rurek wysuneła albo nie jest szczelna poprostu (są 4 rurki takie z elastycznego plastiku i zp z przodu wychodzą one koo zawiasów drzwi.Co do urwanej linki to tez sie zgadzam bo ja tak mialem ,pęka najczesciej ślizg w miejscu gdzie jest polączony jest z linką.Ktoś na forum poradził sobie z tym w ten sposób ze przywiązał strunami gitarowymi slizg do linki i na jakis czas to moze pomoc.Jest to chałtura ja zrobiłem podobnie i otwiera mi sie ale przy zamykaniu musze pomoc reką bo sie krzywo zamyka i blokuje.No ale cóz szkoda lepiej tak niż wogule nie mieć szybra.Jest alternatywa kupić nowe ślizgi z linką ale jak ktoś pisał są drogie i dla mnie to niewarto w nie inwestować.Jakby ktoś słyszał o podróbkach tanszych to może bym skorzystał ale nie za tą cene. :green_fuck:



wadolek

Post autor: wadolek » sob lut 12, 2005 15:39

Podrobek BRAK tylko ORG. :(



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » sob lut 12, 2005 15:56

narazie i tak go nie uzywam wiec dam sobie spokoj. Ale jak sie zrobi cieplej to bede musial sie tym zajac. Koszta widze duze wiec juz zaczynam odkladac (co miesiac jedno piwko mniej :( ).


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » sob lut 12, 2005 22:44

azizi pisze:zobacze jak to jest u mnie i foty trzasne jak cos, mi to wyglada na wtyczke, która steruje całym szybrem, no nie licząc tej przy przełączniku/lampkach

ps. u mnie chyba coś tam siedz, możesz jeszcze wyciągnąć lampke oraz odkręcić przednie klapki od słońca i wyciągnąć tapicerke przy uszczelce od szybra, żeby zobaczyć czy nie pałęta ci się tam jakiś przewód
a mozesz mi powoli wytlumaczyc jak zdjac ta obudowe przy przy lampce/przyciskach bo probuje delikatnie ale nie wychodzi a nie chce czegos urwac? (jakos dziwnie trzyma sie tapicerki/na klej??)



festa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 15, 2004 18:17
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: festa » sob lut 12, 2005 23:13

a mozesz mi powoli wytlumaczyc jak zdjac ta obudowe przy przy lampce/przyciskach bo probuje delikatnie ale nie wychodzi a nie chce czegos urwac? (jakos dziwnie trzyma sie tapicerki/na klej??)

obudowa jest scisnieta taką uszczelką na obrzezu otworu szyberdacu odegnij uszczelke i wyjdzie



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz lut 13, 2005 12:36

festa pisze:a mozesz mi powoli wytlumaczyc jak zdjac ta obudowe przy przy lampce/przyciskach bo probuje delikatnie ale nie wychodzi a nie chce czegos urwac? (jakos dziwnie trzyma sie tapicerki/na klej??)

obudowa jest scisnieta taką uszczelką na obrzezu otworu szyberdacu odegnij uszczelke i wyjdzie
moze nie wyrazilem sie konkretnie ale z tym juz sobie poradzilem co widac na zamieszczonych przeze mnie fotkach,

mam problem natomiast z wyjeciem paltiku przy przyciskach oswietlenia, szyberdachu tak zeby miec dostep do do instalacji elektrycznej (wydaje mi sie ze tam jest)



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pt lut 18, 2005 23:45

azizi pisze:zobacze jak to jest u mnie i foty trzasne jak cos
i gdzie te fotki?? kolega obiecuje tylko....??;)



pawel2905
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 14:28

Post autor: pawel2905 » śr lut 23, 2005 13:02

a czy jest możliwość że ta linka spadła z prowadnicy i nie ciągnie .co trzeba rozebrać żeby to sprawdzić?



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » śr lut 23, 2005 16:48

u mnie otwiera sie rowno i zamyka sie rowno ale nie domyka do konca. tzn. jak by spojrzec jest krzywy po zamknieciu i jak sie z zewnatrz go przycisnie to ma luz z jednej strony!!! co to??? prowadnica?? linka czy co jeszcze no i koszty panowie koszty!!!!



Awatar użytkownika
toldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: toldi » śr mar 23, 2005 10:20

A u mnie jest nastepujaca, jak chce tylko uchylic to nie ma problemu, uchyla sie, ale potem jak chce go zamknac to prawa stona sie domyka a lewa zostaje u gory, mysle ze to moze jakas linka, czy cos w tym stalu. A jak chce go wogole odsunac to juz nic sie nie dzieje. Prosze o jakas, pomoc. Ile kosztowac moze taka naprawa tego?



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr mar 23, 2005 15:29

Forester pisze:
azizi pisze:zobacze jak to jest u mnie i foty trzasne jak cos
i gdzie te fotki?? kolega obiecuje tylko....??;)
foty na maila słałem tobie już, widocznie nie doszły :(
nie wiem czy mam je jeszcze ale jak coś to pyknie więcej i prześle,
co do kilku spraw to sam rozbierałem szybra i powiem tak bo ludzie się pytają:
- szyber ma odpływy jest to rynienka do okoła od której odchodzą 4 rurki odprowadzające wodę, ale jak jest coś nie tak z uszczelką lub szyber niedomknięty to i tak będzie ciec bo są płytkie, jak koś nie wierzy to niech jedzie na myjkę :)
- jeśli komuś szyber się otwiera a potem nie zamyka, najczęściej lewa strona się opóźnia to napewno ma walnięty ślizg-wózek-sanki-piesek czy jak to się jeszcze tam zwie bądz linkę, otwira do góry bo ślizgi są pchane do przeodu auta a nie zamyka bo jak jest przerwany to nie cofnie go
- linka nie może spść, tam jest wszytko spasowane idealnie,
- co donaprawy oryginalne części kosztyją i warto poszukać czegoś na szrotach/allegro


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 377 gości