MK2 - wyklepanie błotnika i naprawa wycieraczek.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skolim007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: skolim007 » pt sie 18, 2006 21:33

Pomysł z wydawaniem 250zł to juz mi napewno przeszedł :) Obejzałem dokładnie i teraz nie ma głebokich rys, narazie zainwestuje w paste polerską i/lub wosk koloryzujacy - bo lakierowi i tak się przyda trochę odświerzenia. Zobaczymy jak wyjdzie.

irekczek Jesli chodzi o zdejmowanie blotnika to dzięki za propozycję, niestety wcześniej nie małem nigdy okazji powaznie podłubać przy żadnym aucie (bo go poprostu niemialem ;) ). Powiedz szczerze, czy uważasz , ze jest to do zrobienia dla kogoś z małym doświadczeniem i raczej bez specjalistycznych narzędzi? Nie mam nawet młoteczka gumowego, ale to akurat drobiazg ;)

Jesli jest to robota, z którą poradzi sobie laik to chetnie sie odezwe na PM przed przyszłym weekendem.



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pt sie 18, 2006 22:09

hm.. wiesz... jeżeli chcesz mieć ładne autko a wiesz, że możesz sobie nie poradzić to poszukać jakieś blacharza ale między znajomymi..
to nie jest trudne do zrobienia.. ale wiesz.. zawsze zostaje to ale..
jak mam coś do zrobienia to robię sam.. najwyżej co popsuje.. jakbym miał komuś coś takiego robić to nie zabrałbym się za to bo wiem, że to nie jest moje a mogę coś zbabrać..
chociaż to wgniecenie nie jest takie straszne, ale lakier może odprysnąć, oczywiście nie musi..

jeżeli nie czujesz się na siłach to wypoleuj i odegnij tylko tą blache żeby na lampe nie cisnęło, ale to wiąże się ze ściągnięciem błotnika, co z tym idzie zderzaka, grila i może lampy ..
tą blechę podegniesz sam, kawałek płaskiej deseczki i zwykłym młotkiem pukniesz mocniej(oczywiście po zdjęciu zderzaka) i już nie będzie cisnęło..
jak się zdecydujesz na to , to odezwij się.. w tygodniu bede ściągał błotnik to nawet porobiłbym CI zdjęcia gdzie masz śrubki. pozdrawiam

poczekaj na opinię innych



pioapollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 19:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: MK2 - wyklepanie błotnika i naprawa wycieraczek.

Post autor: pioapollo » wt sie 22, 2006 22:11

Pan Kawowy19 ma racje co do wycieraczek przednich. Najpierw sprawdź napięcie a potem silniczek wycieraczek. Przy nim jest taka dodatkowa puszka plastikowa. W środku jest ślizg z dwoma blaszkami które odpowiadają za wyłączenie w odpowiedniej pozycji wycieraczek. Z czasem te blaszki się wycierają i przestają stykać. Co do przekaźnika to jest on w skrzynce z bezpiecznikami oznaczony numerem 19.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości