Jakie opony do MK2 caloroczne prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr sie 16, 2006 14:55

Do spokojnej jazdy bardzo przyzwoite oponki w niezłej cenie to Dębica Navigator ("jedynka") - ujeżdżałem takie przez ponad 3 sezony lato+zima i są OK.
Wiadomo w lecie to nie letnie, a w zimie to nie to samo co zimówka, ale przy braku kasy uważam że nie ma co ryzykować jazdy w zimie na letnich.
Jeśli portfel ściska to moim zdaniem są warte uwagi - bardzo dobrze spisują się w przejściowych porach roku - czyli temp powyzej 0 a poniżej 15 i na deszczu - czyli wiosna i jesień. A w lecie czy zimie przy spokojnej jeździe wystarczą - dodatkowym atutem jest cena ok 125 pln/szutka http://www.netcar.pl/Opony+ca%B3oroczne ... ,5,i2.html
:bigok:


TDPower

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sie 16, 2006 17:19

harrygo1 pisze:na tych oponach to strach nawet latem jezdzic co dopiero zimą
zdziwiłbyś się. Jeżdziłem dość dużo na tych oponach. Przy sprawnym zawieszeniu ( amortyzatory) auto jedzie po zakrętach jak tramwaj. Porażka to opony z Dębicy- jeździłem na VIVO- lekki łuk i dzwon. Co do zimy - rewelacji nie ma , ale lepsze od całosezonowych z Dębicy.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr sie 16, 2006 17:48

bodzio_j pisze:jeździłem na VIVO
VIVO to katastrofa zgadzam sie z toba



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » śr sie 16, 2006 18:52

to kup zimowki poprostu, w zime sa rewelacyjne, a w lato tylko troche szumia glosniej, ale napewno w zime beda lepsze od calorocznych... ja mam continentale i juz 2 lata pomykam :)



ole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 16, 2006 14:27
Lokalizacja: Oświęcim/Tarnów

Post autor: ole » czw sie 17, 2006 07:23

Jak jeździsz stosunkowo powoli (załózmy do 100 km/h) a w zimie nie szalejesz to spokojnie wystarczą Ci navigatory 2 z dębicy. ja jeżdzę i żyję. w lecie brak problemów tak w deszczu jak i słonku. co do zimy (ostatniej) to nie zaliczyłem żadnego poślizgu pomimo, iż regularnie co tydzień kursuję oświęcim - kraków (tudzież tarnów) i z powrotem i tej zimy można było mieć spore zastrzeżenia co do jakości odśnieżania.
Jasne, że to nie to samo co siakieś micheliny itd. ale do spokojnej jazdy wystarczają i wcale nie oznaczają 50 km/h w zimie, bez przesady.
Gdybym miał kupić używane to faktycznie tam gdzie przechowują je w jakiś w miarę dobrych warunkach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości