[MK 3] vr6 problem z CLIMATRONIKIEM POMOCY!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz wrz 10, 2006 10:52

Z tego co wiem to były dwa rodzaje paneli klimatronika, jeden wyłączał sam kompresor a drugi wszystko. Z tym co rozłącza wszystko jest jedna rada, zrobić sobie manualne odłączenie sprężarki jakimś wyłącznikiem i tyle.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jolero » ndz wrz 10, 2006 12:14

No wlasnie, ja mam taki Panel od Climatronica i mam nieodparte wrażenie ze sprezarka chodzi caly czas a jedyna mozliwosci wylaczenia jej to wylaczenie calkowicie climatronica:
Oto mój Panel od Climatronica:

http://img209.imageshack.us/img209/4375/obraz295ka1.jpg

Ma ktos moze fotke panelu z tym przyciskiem econ? pewnie ten przycisk jest obok "AUTO" a u mnie tu jest zaslepka...
I jeszcze jedno pytanie a mianowicie ta mala kropeczka obok przycisków cieplo/zimno to reset climatronica? kiedy ten reset zrobic?
Jak sprezarka caly czas chodzi to sie nie dziwie czemu mi tyle auto pali :-/
Pozdrawiam.


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz wrz 10, 2006 12:18

Ten mały przycisk to nie reset, tylko przejście na system angielski, czy amerykański.
U Ciebie nie ma innej możliwości, jak dorobienie tego wyłącznika kompresora, tam gdzie Ty masz zaślepkę, ja mam ECON, czyli praca bez kompresora klimy.



Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jolero » ndz wrz 10, 2006 13:40

No to padaka :/ a jak to bedzie w zimie? bo teoretycznie kompresor nie powinien sie zalaczyc ponizej pewnej temperatury? najgorzej jest teraz wsumie bo chce by bylo cieplo, jezdze do pracy po 5 rano wiec potrzeba ciepla jest :D i sprezarka dziala troche nie potrzebnie :/ a co za tym idzie pali wiecej, skifa te rozwiązanie niewiem czemu robili tak te panele z tym econ i bez econa.


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz wrz 10, 2006 13:41

To była taka mała wada konstrukcyjna, którą po pewnym czasie poprawili.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » ndz wrz 10, 2006 14:13

ale off topic to wam slicznie sie udal...
jakby ktos czytal posta od poczatku do konca zanim cos napisal to by zauwazyl ze koles od glownego tematu pisze ze po wcisnieciu ECON robi sie OFF i tyle.... czyli ma normalnego climatronica z usterka ktora uniemozliwia jazde bez kompresora i malo kto wie jak mu pomoc dopoki nie zrobi chop dokladnej diagnostyki


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

slepy78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt lip 04, 2006 13:31
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: slepy78 » pn wrz 11, 2006 12:51

juniorwwa, chyba sie pomyliles ja nie jestem z Poznania ale denx za odpowiedz


stempel72, jesli sa 2 rodzaje paneli to powiedz mi jak to rozpoznac bo ja wole kupic 2 panel i bedzie git a tak to sie zaczna jakies przerobki kabelki a u mnie tego niema i niebedzie poprostu ma byc jak ksiazka pisze jesli wiesz po czym moge to rozpoznac to bym byl wdzieczny pozdrawiam

[ Dodano: 11 Wrz 2006 13:07 ]
conrad81, no wlasnie przyjacielu i jakos dalej niemoge sobie poradzic bieda



juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » wt wrz 12, 2006 10:34

slepy78 pisze:juniorwwa, chyba sie pomyliles ja nie jestem z Poznania ale denx za odpowiedz
wiem jesteś z Pasłęka ja tam mieszkałem i podjedz do strusia na warszat chłopaczyna kumaty i mioże coś pomoże pozdrawiam :bigok:

[ Dodano: Wto Wrz 12, 2006 10:37 ]
odnośnie dodatkowego wyłącznika .. a wiec nie ma takiej opcji klima jest sterowana z panelu i ciężko jest dorobć wyłącznik
Mechanik powiedział w serwisie że jak jest zimno na zewnątrz i ustawimy sobie ciepło w aucie a czujnik uzna że na dworze jest poniżej określonej temperatury tzn że grzejemy kabine kierowcy i czujnik to odczyta to pompa sama przestanie działać i nie jest potrzebny zeden dodatkowy wyłączniki a opcja ECON służy nie do wyłączania pompy leczpo to aby pracowała w trybie ekonomicznym i dawała mniej ciepła jeżeli nie ma takiej potrzeby intensywnego chłodzenia.....więc montowanie lub wymiana panelu staje się zbędna pozdrawiam :bajer:


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » wt wrz 12, 2006 11:07

juniorwwa pisze:wiem jesteś z Pasłęka ja tam mieszkałem i podjedz do strusia na warszat chłopaczyna kumaty i mioże coś pomoże pozdrawiam
Heheh Struś jest może kumaty ale w prostych sprawach a na elektronice na pewno sie nie zna :)

POzdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

slepy78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt lip 04, 2006 13:31
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: slepy78 » śr wrz 13, 2006 09:54

juniorwwa pisze:odnośnie dodatkowego wyłącznika .. a wiec nie ma takiej opcji klima jest sterowana z panelu i ciężko jest dorobć wyłącznik
Mechanik powiedział w serwisie że jak jest zimno na zewnątrz i ustawimy sobie ciepło w aucie a czujnik uzna że na dworze jest poniżej określonej temperatury tzn że grzejemy kabine kierowcy i czujnik to odczyta to pompa sama przestanie działać i nie jest potrzebny zeden dodatkowy wyłączniki a opcja ECON służy nie do wyłączania pompy leczpo to aby pracowała w trybie ekonomicznym i dawała mniej ciepła jeżeli nie ma takiej potrzeby intensywnego chłodzenia.....więc montowanie lub wymiana panelu staje się zbędna pozdrawiam
_________________



sluchaj u mnie jak wlacze EKON to sie wszystko wylacza rozumiesz. napewno jest cos nie tak przeczytaj moj temat od poczatku i bedziesz wiedzial dokladnie o co chodzi POZDRAWIAM bylego PASŁĘCZANINA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 484 gości