mk3 - oswietlenie nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Golf III GTI 8V » wt sty 25, 2005 19:44

Jak tylko uda Ci się coś zrobić zapodaj jakieś zdjęcie - żebyśmy też radochę mieli :)


Nadzieja...

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt sty 25, 2005 20:06

ditomek pisze:aha i jeszcze jedno.
Wymyśliłem ze podswietlenie gałek trzeba wykonać od tyłu, natomiast podswietlenie skal mozna wykonać bezpośrednio na plastikowej osłonie.
Pytanie tylko czy zmieszcze taM ledy?
Ja prawie tak zrobiłem u siebie, ale to nie jest dobry sposób. Gałki oczywiście od tyłu tak jak na blauertacho:

Obrazek

Co do skali to problem polega na tym, ze dioda, nawet po spiłowaniu końcówki daje punktowe światlo. Efekt będzie taki że w jednych miejscach będziesz miał mocniej w innych słabiej podświetlone, poza tym musisz użyć sporo diód - minimum 6 na każde pokrętło - w środku robi się taka plątanina kabli, że ciężko nad tym zapanować. Najlepszym sposobem jest właśnie ten z Blauertacho:

Obrazek

tutaj montujesz diody, tak zeby pasowały do elementów przewodzących światło:

Obrazek

potrzebne jest 6 sztuk - 2 na górze, i 4 na dole:

Obrazek

Dzięki temu patentowi nie musisz dawać dodatkowych diód po bokach, światło jest na tyle silne, ze dzięki elementom przewodzącym światło oświetla wszystko tak jak trzeba.

Jak się zrobi ciepło to bedę tak przerabiał moje podświetlanie i zrobie z tego fotoporadę, bo to, co w tej chwili mam zrobione trzyma się na słowo honoru. :grin:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw sty 27, 2005 22:30

zgadza sie jest 6 śrubek. ale wejdz na tą stronkę http://www.blauertacho.de/doc/vw/Heizung2/heizung2.htm



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » czw sty 27, 2005 23:03

a co zastosowac jako material przewodzacy swiaelko z diody ??
co powiecie na to czy mozna urzyc kleju tego z pistoletu na goraca a moze jakies inne roziazanko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 609 gości