Olej Mobil Super S 10W40 4L za 69zł z ALLEGRO?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » śr sie 09, 2006 17:19

Hejka. Dzisiaj odebrałem.
Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku. Korek zaplombowany oryginalnie. Chociaż w rzeczywistości, to można go odkręcić nie zrywając plomb i nie wyciągając lejka :grin:

Sprawa wygląda tak:
Mam poza tym, który kupiłem za 69 zł dwa oleje - również Mobil 10W40.

dokonałem porównania tych trzech olejów w przezroczystych pojemniczkach:
1) Olej za 69 zł z Allegro (kolor jasno żółty)
2) Olej trochę starszy ze sklepu (z listopada 2005) - ten sam kolor, ta sama gęstość i zapach.
3) Olej kupiony w sklepie w marcu. Ciemniejszy kolor, jakby gęstszy, lekko inaczej pachnie.
Kolor: ciemny pomarańcz.
Wszystkie kody kreskowe się zgadzają, obudowa taka sama. Data ważności dobra. Tylko etykietka po bokach lekko jakby odstawała (takie bąbelki dookoła) ale wygląda to jakby bańka stała gdzieś w wilgotnym miejscu (taki objaw). Raczej podejrzanych objawów nie zauważyłem.


Jeszcze nie zalałem oleju do auta, bo muszę filtr kupić jeszcze. Sądzę że na dniach, jak znajomy mechanik na wakacje nie pojechał to będę miał olej zalany, bo nie mam kanału :
:D
Pozdrawiam


--
gv

Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » śr sie 09, 2006 17:27

No to fajnie - wiadomo, gwarancji nigdy się nie ma, ale w sumie kupując w normalnym sklepie też nie mamy gwarancji skąd dokładnie jest olej (może też być z allegro, tylko prowizja doliczona 50-60zł na kanisterku) :)

Skoro wygląda ok, to też będę brał - dzięki gv
PozdróVWki dla Ciebie :pub:


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » śr sie 09, 2006 17:56

Spoko. No problem :)

:pub:


--
gv

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr sie 09, 2006 23:35

gv, Słyszałem o jeszcze innej próbie oleju. Wlewa sie po kropelce oleju na blache i solidnie się ja podgrzewa nad płomieniem i wtedy kiepskie oleje wręcz uciekają z blaszki, spywają jak woda.

Napisz jeszcze od kogo kupiłeś z allegro.



Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » czw sie 10, 2006 00:28

Egon PŃ pisze: Napisz jeszcze od kogo kupiłeś z allegro.
cezi821


--
gv

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt sie 11, 2006 12:13

a ja kupuje taki - http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=117247003 - juz drugi raz i jestem zadowolony :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn sie 28, 2006 01:17

Witam
Chciał bym kontynuować temat. Chciałem własnie kupić olej od cezi821, ale chwilowo powsztrzymały mnie jego negatywne komentarze.
Co sądzicie o tej barwie gestości i zapachu oleju?? Czy takie parametry jak kolor itp mogą sie zmieniać z upływam czasu??
Gdzie tam jest data produkcji??

gv jak Ci sie jezdzi na tym oleju?



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn sie 28, 2006 07:17

Egon PŃ pisze:Witam
Chciał bym kontynuować temat. Chciałem własnie kupić olej od cezi821, ale chwilowo powsztrzymały mnie jego negatywne komentarze.
Co sądzicie o tej barwie gestości i zapachu oleju?? Czy takie parametry jak kolor itp mogą sie zmieniać z upływam czasu??
Gdzie tam jest data produkcji??
I słusznie. Unikać oleju od takich sprzedawców jak ognia. Gościu dostał juz kilka komentów stwierdzajacych że ulej różni się od sklepowego. I ma na to tylko jedną gadkę "Niewiem w jakim sklepie kupowal Pan olej, że okazal sie inny!!"


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » pn sie 28, 2006 09:42

Egon PŃ pisze:Witam
Chciał bym kontynuować temat. Chciałem własnie kupić olej od cezi821, ale chwilowo powsztrzymały mnie jego negatywne komentarze.
Co sądzicie o tej barwie gestości i zapachu oleju?? Czy takie parametry jak kolor itp mogą sie zmieniać z upływam czasu??
Gdzie tam jest data produkcji??

gv jak Ci sie jezdzi na tym oleju?
Hey. Ten koleś ma tylko jednego negatywa. Sześć neutralnych.
Nie zalałem jeszcze, bo.. wakacje były itepe itede.
Porównywałem olej od cezi821 z wcześniejszym i wszystko wyglądało tak samo. Nie śmierdział podejrzanie, kolor ten sam.


--
gv

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn sie 28, 2006 10:33

Racja ma 99.9% pozytywow. Czytałem równiez pozytywy i w paru opisali ze olej jest identyczny jak w sklepie. Ktos nawet kupowal juz kolejny raz od niego.
Naprawde nie wiem co o tym sądzić. Moze wiara kupuje stary olej z marketu ktory zrobił się już ciemniejszy. Nie wiem.

gv dlaczego ten jeden olej miales ciemniejszy? Moze nie byl rozlewany w Polsce? Móglbys jeszcze zerkną na opakowanie?

Gdzie jest tam data produkcji??
http://allegro.pl/item122696357_mobil_s ... d_ss_.html



Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » pn sie 28, 2006 10:45

Ja też jeszcze nie zmieniałem oleju - ale zrobiłem małą dolewkę, co by poziom oleju się zgadzał. Specjalistą od oleju nie jestem, ale wąchałem go i podejrzany mi się nie wydawał. Opakowania były oryginalnie zamknięte i raczej nie dało się ich otworzyć tak, żeby nie było tego widać.

...zresztą - kupując np. w hipermarkecie też jaką masz gwarancję co na prawdę jest w opakowaniu...? - a może hipermarket zaopatruje się u tego kolesia i tylko bierze "odrobinę" większą prowizję? :D

P.S. Oprócz 1 negatywa i 6 neutrali, ma też 1296 pozytywów za sprzedaż.

EDIT:
Egon PŃ - data produkcji nie wiem gdzie jest, ale datę przydatności do użycia masz na 3 fotce - tylko akurat tam taki błysk przechodzi przez rok... ale jak się przyjrzysz to widać, że tam jest napisane 2010


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pn sie 28, 2006 12:02

hm.. nie chce się z nikim kłucić, ale nie polecałbym wam kupować tych olei...
na allegro dzieje się wszytsko teraz... taką nalepkę jak jest na tym oleju można już dostać za 15 zł (1000 sztuk). Kanisterki też... wszystko jest możliwe.. kupuje olej np. z lidla za 20-30 zł, wlewa, pzykleja naklejkę MOBIL i sprzedaje za 69 zł...
nie takie przekręty były na allegro..

wiem, że możecie mieć różne zdanie..
ale czy ktos po rozlaniu kilku olei do szklanek powiedziałby, że to np. jest MOBIL a to jest NO NAME z lidla czy kauflandu?? napewno nie..
dlatego ja jestem zdania , że 20 czy 30 zł więcej dać ale mieć pewne bo szkoda silników, choć jak wiadomo nasze VW mają pożądne motory...

dlatego nie polecam.. dajcie 30 zł więcej i kupcie z dobrego źródła



Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » pn sie 28, 2006 13:45

Nalepka:
Obrazek

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 22:27 ]
Hejka. Dzisiaj zalałem olej.
Śmiga jaktalala :)
Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości (narazie).

Pozdrawiam


--
gv

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości