Zatkana wkładka zamka klapy bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob sie 19, 2006 08:50

AndreasN1 - ,jak to określiłeś że wkładka z klapy jest w lepszym stanie? jesli cos nie gra z wkładka w drzwiach to podjedz do zakładu gdzie dorabiaja klucze, wymienia zapadki, nasmaruja i bedzie grało :bigok:



Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Ziibii » ndz sie 20, 2006 15:34

proponuje nie pchać smaru bo zabije sie kurzem i bedzie jak poprzednio tzn. nie da się ruszyć


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

AndreasN1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 08, 2006 09:14
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: AndreasN1 » ndz sie 20, 2006 19:09

ku_bi pisze:AndreasN1 - ,jak to określiłeś że wkładka z klapy jest w lepszym stanie? jesli cos nie gra z wkładka w drzwiach to podjedz do zakładu gdzie dorabiaja klucze, wymienia zapadki, nasmaruja i bedzie grało :bigok:
ta od kierowcy nie ma blaszki zaślepiającej i taka trochę jest luźna-przy przekręcaniu - wyrobiona, ale innym kluczem ani kombinując otworzyć się nie da - na szczęscie :))



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn sie 21, 2006 15:36

Ziibii pisze:proponuje nie pchać smaru bo zabije sie kurzem i bedzie jak poprzednio tzn. nie da się ruszyć
mechanizm zapadek musi być nasmarowany odpowiednim smarem, mi bebenek zamka skłądał facet z 20 letnim doświadczeniem i wieloma certyfikatami wiec wie troche na ten temat :bigok:



Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » pn sie 21, 2006 17:54

To chyba w każdej trójce zamek klapy nie działa, w mojej to kluczyk wchodzi tylko do połowy i nawet kawałeczka więcej. Chyba też czeka mnie zabieg czyszczenia bebenka ale muszę się dobrze zebrać bo strasznie mi sie nie chce. Chwała dla producenta za centralny zamek inaczej wiekszość z nas nie mogła by otworzyć bagażnika :grin: :grin: :grin: ale by były jaja



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » czw sty 18, 2007 12:41

Tez mam zatkany zamek w klapie. Wypróbuje wasze patenty.



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw sty 18, 2007 13:46

Witam
Ja wyjąłem zamek z tylnej klapy przeczyściłem go ale chyba mam zniszczone sprężynki przy zapadkach bo zapadki nie powracają na swoje miejsce. Idzie takie sprężynki dokupić?



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » sob sty 20, 2007 09:56

A ja ma pytanie czy jak wyjmę wkładkę zamka to bede mógł zamknąć ten zamek z centralnego i pójsc sobie spokojnie do domu czyscić?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt sty 23, 2007 11:16

Witam jak wyjmiesz wkładke to bedziesz mógł zamknąć klape, tylko jej nie otworzysz potem i bedziesz musiał od środka otwierac za pociągnięcie cięgna. U mnie tez kluczyk nie wchodzi do konca, ostatnio wogóle jak zamknąłem klape to z centralnego nie dało sie jej otworzyc, wyciągnąłem cały zamek, rozebrałem go i cały w srodku był zakamieniony od wody, wszystko przeczysciłem i jest ok.Zamki od klapy tak mają bo są bardzo narazone na wilgoc i brud. A smar jest potrzebny bo niedopuszcza do srodka wody, ale i tak od czasu do czasu trzeba tam zajrzec .
pozdrawiam



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt sty 23, 2007 11:26

Ja mam centrala na wszystkie zamki, jeszcze 2 lata temu działał mi zamek kierowcy- sprawdzałem tak okazjonalnie. Od tamtej pory nikgdy nie wkłądałem kluczyka do zamków oprucz korka wlewu plaiwa. Okazało sie ze do każdego zamka wchodzi kluczyk do końca ale nawet milimetra nie przekręce w prawo lub w lewo. Zawsze przed zima psikałem WD, teraz tez, ale nie pomogło. Olac to???? Bo jak to zrobie to i tak go pewnie nie bede uzywał i po czasie sie zastoi mam rację????



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt sty 23, 2007 11:27

Juz zajrzałem i zobaczyłem istny horror. Cały zamek to jedna wielka bryła rdzy sniedzi i kamienia. Nie do uratowania. A swoja drogą to mozna otworzyc klape bez wkladnik z zewnątrz tylko trzeba dobrze trafic srubokrętem w tę dzwigienkę która jest popychana normalnie przez wkładkę. Ale i tak dzieki. Przynajmiej wiem na czym stoje.



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt sty 23, 2007 15:13

To chyba każdy kto ma golfa borykał sie z problemem zaka w tylnej klapie.
Najlepszym rozwiązaniem (moim zdaniem) jest zamontowanie mechanizmu otwierającego klapę od środka i będzie po kłopocie ;)



jezyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 20, 2006 10:36
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Zamek

Post autor: jezyk » sob kwie 28, 2007 14:16

Wyjalem oczyscilem wkladke kluczyk wchodzi ladnie do konca ale nie chce sie przekrecac:( prosze o pomoc:(



piotrrek04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:12
Lokalizacja: warszawa

Post autor: piotrrek04 » wt lis 10, 2009 19:51

Mam pytanie. Jak wyjąć wkładkę zamka klapy bagażnika i wyczyścić.
Dodam że nie mogę włożyć kluczyka
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 403 gości