ile oleju do skrzyni biegów 1,3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

COMBO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 20, 2006 02:34
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: COMBO » pt maja 19, 2006 22:51

czesc,ja własnie to samo zrobiłem w swojej skrzyni,wykreciłem ta srubke....z przodu skrzyneczki
i klikneło....tez chciałem sprawdzic poziom oleju a w sumie odkreciłem dzwigienkę która trzyma koło wstecznego biegu.też miałem problemy z 1 i 2 biegiem.....ogólnie trzeba było wyjąć skrzynke ,rozpołowic i przykrecic ta dzwigienke....bo skrzynia moze sie zblokowac na amen.A poziom olejku sprawdza sie nad półosią



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » pt maja 19, 2006 23:41

COMBO pisze:odkreciłem dzwigienkę która trzyma koło wstecznego
to rzuca zupelnie inne swiatlo na sprawe ,mam tylko 2 pytania do COMBO czy to jest ta dzwigienka z nr 7 , i czy po jej odkreceniu nie bylo wstecznego biegu ??
Jezeli tak to rzeczywiscie dostanie sie tej dzwigienki w zeby skrzyni spowoduje jej zablokowanie.

A ksiazke kupilem na Allegro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



COMBO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 20, 2006 02:34
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: COMBO » wt maja 23, 2006 08:56

Czesc!tak to jest ta dzwigienka nr 7 to ona spadła i namieszała ,dodatkowo element nr 11 też sobie latał gdzie popadło.przez chwile biegi 1 i 2 ciężko chodziły,chwile potem którys z tych elementów zablokował cały mechanizm zmiany biegów,bo nie mogłem gałką zmiany biegów wogóle ruszyc.podejrzewam ,że nie miałem tez wstecznego bo element nr 7 łączy wodzik z zębatką wstecznego

[ Dodano: 23 Maj 2006 09:17 ]
podejrzewam ,ze w takiej skrzyni moze stac sie jeszce cos gorszego i nie wykluczam ,ze tak własnie stało sie u mnie ,a mianowicie koło wstecznego moze sobie teraz bez tej dzwigienki latac na wszystkie strony wiec moze wskoczyc w momencie gdy jest juz włączony jakis bieg do przodu.oczywiscie dwa włączoene przeciwne biegi spowodują to ,ze nic sie w takiej skrzyni nie bedzie kreciło....a raczej bedzie sie fajnie wszystko łamac.



Awatar użytkownika
barthetzk102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sty 05, 2006 10:18
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Post autor: barthetzk102 » wt maja 23, 2006 12:02

Ja wam powiem, że naraazie jeżdzę na podkładezckach do tej sruby i wsio działa, nic sie nie blokuje, ale dobrze wiedzieć co to się działo w tej skrzyni... rozbierać i poprawiac mi sie jej nie opłaca... taniej wyjdzie kupić 5 biegową :helm:


Udi Memorem kompociorem...

Uważaj na spadające ściany z Sufitu!

:))

COMBO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 20, 2006 02:34
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: COMBO » wt maja 23, 2006 12:33

miałes szczescie ,ze jeszcze Ci nic tam nie opadło,dzwigienka została na swoim miejscu.ja nie miałem tego szczescia.Podkładki które zastosowałes to dobre wyjscie,i raczej nie bedziesz musiał zmieniac skrzyni



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości