[MK3] Przecieka mi szyberdach - co zrobić ? Proszę pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pablo_zio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob sty 28, 2006 07:56
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: pablo_zio » śr maja 17, 2006 21:06

podepne sie z pytaniem, wokol szyby szyberdachu jest uszczekla gumowa, odeszla mi ona od szyby, wiem ze mozna ja przykleic ale w dodatku jest ona przerwana czy mozna taka uszczelke dokupic sama?



yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » czw maja 18, 2006 16:28

prawie 900 zł,

[ Dodano: Czw Maj 18, 2006 4:57 pm ]
900 zł, niestety



pablo_zio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob sty 28, 2006 07:56
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: pablo_zio » czw maja 18, 2006 21:13

za co 900??



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw maja 18, 2006 21:25

Własnie za co te 900 ?? chyba nie za uszczelke


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » pt maja 19, 2006 17:16

za naprawe szyberdachu (tradycyjnie nie działa lewa strona) czyli prowadnice, piesek i linka.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt maja 19, 2006 17:25

to juz w ASO chyba 300 -400 kosztuje komplet linek :crazy:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » śr maja 24, 2006 17:58

tylko trzeba to umieć dobrze złozyc samemu,a z tego co widzialemna forach strasznie duzo zabawy z tym jest

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 6:02 pm ]
gdybyscie mieli jakies zdjecia z operacji naprawy szybra to dajcie na maila yablko77@tlen.pl. bede ogromnie wdzieczny



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 24, 2006 18:26

zadnej zabawy strasznej nie ma, w weekend bede juz drugi raz rozbierał (jak zdazy przyjsc do piatku nowy szyber). Najgorzej jest wyjąc z auta posufitkę - konieczna jest pomoc jednej - dwoch osób, reszta banalna, tylko nic na siłe.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » pn maja 29, 2006 15:24

jak byś mogł to zrób kilka zdjęć z samej naprawy szybra i podeślij na forum, na pewno bardzo się przydadza.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn maja 29, 2006 15:43

szyber nie zdazył przyjsc wiec dopiero za dwa tygodnie bede to robił.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
maciej.12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 11:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maciej.12 » ndz wrz 03, 2006 21:01

Witam!!!
Od kwietnia jeżdżę Golfikiem i praktycznie od razu zalogowałem się na tym forum.Gdy przeglądałem posty już wcześniej zauważyłem że ludzie mają problemy z przeciekającym szyberdachem.Cieszyłem się że mnie ten problem nie dotyczy.Trwała ta radość jednak bardzo krótko, bo tylko do dziś!Szlak by to trafił,myłem dzisiaj swojego Golfika i po paru godzinach od mycia jak nim ruszyłem woda lała się na pasazera z przodu i na mnie jak oszalała, poza tym leciała też ze szczeliny w miejscu regulacji pasów od strony pasażera z przodu.Troszkę już poczytałem o owym problemie na forum, jednak jestem kąpletnym laikiem w mechanice samochodowej i mało co z tego do mnie dociera.Ludzie, napiszcie proszę prostym językiem co jest tego powodem-przyczyną,jak Wy sobie z tym poradziliście???Może jest na tym szlachetnym forum ktoś z Poznania kto mógłby zaoferować swoją praktyczną pomoc lub kogoś polecić!?
Nadmieniam jeszcze że w jednym miejscu uszczelki mam około 0,5 mm przerwę, nie wiem ale chyba to nie jest normalne, tak więc pytam jak uzupełnić ten ubytek???



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » ndz wrz 03, 2006 22:18

maciej.12 pisze:Witam!!!
Od kwietnia jeżdżę Golfikiem i praktycznie od razu zalogowałem się na tym forum.Gdy przeglądałem posty już wcześniej zauważyłem że ludzie mają problemy z przeciekającym szyberdachem.Cieszyłem się że mnie ten problem nie dotyczy.Trwała ta radość jednak bardzo krótko, bo tylko do dziś!Szlak by to trafił,myłem dzisiaj swojego Golfika i po paru godzinach od mycia jak nim ruszyłem woda lała się na pasazera z przodu i na mnie jak oszalała, poza tym leciała też ze szczeliny w miejscu regulacji pasów od strony pasażera z przodu.Troszkę już poczytałem o owym problemie na forum, jednak jestem kąpletnym laikiem w mechanice samochodowej i mało co z tego do mnie dociera.Ludzie, napiszcie proszę prostym językiem co jest tego powodem-przyczyną,jak Wy sobie z tym poradziliście???Może jest na tym szlachetnym forum ktoś z Poznania kto mógłby zaoferować swoją praktyczną pomoc lub kogoś polecić!?
Nadmieniam jeszcze że w jednym miejscu uszczelki mam około 0,5 mm przerwę, nie wiem ale chyba to nie jest normalne, tak więc pytam jak uzupełnić ten ubytek???
przede wszystkim musisz dostać się do szybra - czyli zdjąć podsufitkę (w dziale porady lub faq jest dokładnie opisane wraz z fotkami jak i co odczepiać aby móc ją wyjąć). następnie dokładnie obejrzyj sobie, jak wygląda twój szyber - być może coś jest odkształcone i woda, zamiast spływać, gromadzi się tam i wylewa. jeśli sam nie dojdziesz do tego, co jest nie tak, to porób zdjęcia i wrzuć na forum.
teoretycznie brak kawałka uszczelki nie powinien wpływać na działanie odpływów - ten szyber z założenia nie ma być szczelny; ale możesz zawsze testowo "dosztukować" brakujący kawałek silikonem i zobaczyć, czy coś się zmieni.



yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » pn wrz 04, 2006 00:12

Miałem też problem z cieknacym szybrem - woda dostawała mi sie przez przerwe w uszczelce o ktorej piszecie do srodka. Znalzlem dosc prosty i skuteczny sposob. Kupilem czarny siliokon w markecie budowlanym na bazie kauczuku (koszt ok. 20 zł za tubke) i zakleilem przerwe. Minely prawie dwa miesiace i po wodzie nie ma sladu.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pn wrz 04, 2006 00:33

Mam pytanko do wszystkich z cieknącym szyberem. Czy macie równo z dachem ustawiony szyber? Mogło się zdażyc, ze troche opadł i w tym miejscu zbiera się wada, dodatkowo powierzchnia styku uszczelki z dachem sie zmiejsza a co za tym idzie bedzie przepuszczc i bedzie sie odstawala woda. Jezeli tak jest, to jak otworzycie szyber do góry to zobaczycie tam dwie srobki mocujące szklo do prowadnic. Jak je lekko poluznicie to tam jest odrobina regulacji (+/- 3mm) w gore i w dól. Moze wystarczy go tylko rowno ustawic.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości