[mk2] pomocy: nie pali, było za mało oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bazyl GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Auto: MK3 1.8 GT
Silnik: ADZ

Post autor: Bazyl GT » czw maja 18, 2006 01:16

To faktycznie ładnie... Ale dzik raczej tego nie zrobił? :bajer: Zajączek raczej też przewodów nie jada... Jeśli faktycznie zwierz, to pewnie szczur. Proponuje trutkę na szczury zostawiać pod autem w jakimś pojemniku lub zamontować łapkę w komorze silnikowej. Hmm... tak na poważnie to ciekawa sprawa.



Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tortuga » czw maja 18, 2006 01:21

CzapCzap pisze:cos takiego byloby dobre http://www.allegro.pl/ite...pod_silnik.html

A srodki sa chyba rozne, spraye i nawet odstraszacze na jakies ultradzwieki , ale nie nakazde zwierze to chyba dziala

[ Dodano: Czw Maj 18, 2006 01:12 ]
Sa rozne takie bajery , ale czy to dziala to juz nie wiadomo
http://www.allegro.pl/ite...oni_conrad.html
osłona pod silnik: dobra rzecz, ale z tą ceną to kolega allegrowicz przesadził. może te ultradźwięki to nie jest głupi pomysł. bo spraye to chyba średnio trwałe historie. poza tym: wolałbym nienahaftować sobie do zbiornika z płynem do mycia szyb, kiedy pochylę się żeby go uzupełnić... :wink:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw maja 18, 2006 02:05

wedlug mnie to byla kuna

ogladalem kiedys program i w niektorych miastach jest to dosc powazny problem

ponoc w Monachium jednej nocy kuny unieruchomily ponad 100 samochodow :blush:



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » czw maja 18, 2006 08:43

Ciekawa sprawa...
Mam pomysł. Są w każdym ogrodniczym markecie ultradźwiękowe odstraszacze gryzoni, np. takie wbijane w ziemię na krety. A gdybyś tak zamontował sobie jeden czy dwa w komorze silnika? Takie coś działałoby sobie cały czas i nawet nie musiałbyś o tym myśleć.
Gdyby to zdało egzamin, to możnaby nawet przerobić zasilanie takiego urządzenia i doprowadzić prąd z instalacji samochodu, stosując jakiś dławik.
Co o tym myślicie?



Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tortuga » czw maja 18, 2006 09:31

Artur D. pisze:Mam pomysł. Są w każdym ogrodniczym markecie ultradźwiękowe odstraszacze gryzoni, np. takie wbijane w ziemię na krety. A gdybyś tak zamontował sobie jeden czy dwa w komorze silnika? Takie coś działałoby sobie cały czas i nawet nie musiałbyś o tym myśleć.
pod drugim linikiem z tych, które podał CzapCzap jest właśnie takie urządzenie przystosowane już do montażu w samochodzie. włącza się gdy gasi się silnik. trzeba będzie o tym pomyśleć.



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » czw maja 18, 2006 09:46

bodzio_j pisze:A swoją drogą ciekawe co za zwierz to mógł zrobić.
to zrobily nasze polskie szczury... u mnie caly czas coś wygryzają ... i nawet nie wyobrażasz sobie co one mogą wpierd......
CzapCzap pisze: cos takiego byloby dobre :bajer: http://www.allegro.pl/ite...pod_silnik.html
osłony na silnik nie obronią nasz przed tym dziadostwem .... one wejdą wszędzie ja jak nie wejdą to sobie dziurę w osłonie wygryzą
CzapCzap pisze:Sa rozne takie bajery :bigok: , ale czy to dziala :blush: to juz nie wiadomo
http://www.allegro.pl/ite...oni_conrad.html

odstraszacz na gryzonie to jedyne rozwiazanie jakie zastosowałem... (co prawda wiałem już to w komorze jak kupilem auto ale do jesieni nie iwedzialem co to jest... pozniej sie doweidzialem:)

DZIAłA TO NA 100% - SAM SPRAWDZALEM
ma to jedna wadę ciagnie dużo prądu z samochodu wiec jak masz garaz to weż sobie stary akumulator moze byc nawet uszkodzony (ile jest go naladowac raz na tydzien) i podłącz sobie do akumulatora gdzies w garazu przy ziemi. Najlepiej zrób jeszcze wyłącznik bo szczury nei grasują w dzień bo się boją - włanczaj na noc...

Pisze dużo bo mialem z tym problemy ... w maluchu zerzarły mi całe tylke siedzenie.... a dom mam postawiony koło jakiś zarośli ktorymi nikt się nie opiekuje i tam są jakieś piwnice a szczury to lubią i tam siedzą wiec jak tylko głodnieją to do mnie przychodza...

innym rozwiązaniem jest wywypanie na podłogę trutki na szczury ... też jest skutecznie... i chyba najtańsze


sorki ze tak dlugo


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości