Wciąż pękająca szyba czołowa w MK IV :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Re: Wciąż pękająca szyba czołowa w MK IV :(

Post autor: DJ Tomekk » pt maja 05, 2006 22:37

Chomik pisze:To już 3 szyba czołowa, ostatnia pękła po miesiącu szyby nie pękają od kamieni itp tylko prawdopodobnie od naprężeń. Autko mam z drugiej ręki więc niewiem czy było bite czy też nie, jedynie co pojechałem do blacharza sprawdził stan spawów itp i mówi że nie byłu ruszane.
Co z tym zrobić przecież niemoge co miesiąc wymianiać szyby!! Jak zakupie rozpórke to cos pomoże?

Aha dodam że zawieszenie mam seryjnie, nie tam jakieś sportowe twarde.
w dobrym zakladzie facet powie ci patrzac na pekniecie, z ktorej strony idzie naprezenie i powie, co najlepiej zrobic w takiej sytuacji :chytry:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

retoropak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 30, 2006 17:54
Lokalizacja: Chicago/Bialystok
Kontakt:

Post autor: retoropak » pt maja 05, 2006 23:17

Hmmm nio tak sie sklada ze mam troche pojecia o wklejaniu szyb pare setek juz wlozylem
I wedlug mnie moga byc trzy scenariusze
Bity samochod i przekatne sie nie zgadzaja czyli szyba moze sie gdzies opierac o slupek
Po drugie fachowiec co wklejal szybe zalowal kleju i polozyl ja bardzo nisko przy samej blaszy zeby zobaczyc trzeba zdjac podszybie (ten plastik przy wycieraczkach ) szyba powinna byc okolo centymetra od blaszy tzn warswa kleju powinna miec okolo
centymetra
Mozesz tesz tapicerke na dachu lekko odgiac i zobaczyc ile tam jest kleju
tak samo mozna zdjac plastikowe slupki i tesz zobaczyc co sie dzieje
Trzecia opcja to przy wczesniejszym wkladaniu szyby ktos nie zabezpieczyl uszkodze ktore powstaja po wycienciu szyby tzn rysy gola blacha a jak wiadomo woda sol i takie tam i zaraz korozja a jak korozja to bardzo prawdopodobne jest pekniecie



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt maja 05, 2006 23:29

Kazdy zakład montujący szyby jest zobowiązany do wystawienia 12 m-cznej gwarancji na szybe i montaż. skoro pęka to nalezy domniemywać kiepską jakość szyby luz montażu. zkład, który Ci montował ta szybę musi teraz pokryć naprawę z własnej kieszeni.



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » sob maja 06, 2006 12:02

A jakiej firmy szyby zakładasz?

[ Dodano: 06 Maj 2006 12:09 ]
Sekurit Splintex Pilkington Sigla ... ?

[ Dodano: 06 Maj 2006 12:57 ]
Wina może leżeć po stronie karoseri Nawet nowe auta mają wady Wklejam szyby już ponad 8 lat i trochę się na tym znam Np. w Fiacie Palio (nowym !)bardzo często pękają przednie szyby na dolnych narożnikach Jest na to kilka sposobów Wiec nawet jeżeli karoseria jest walnieta to nie trzeba od razu rak załamywać albo jechać i pruć auto u blacharza To pozostaje tylko wkleic szybe ale dać wiekszy odstęp od karoserii i nie wiecej kleju (bo on ściąga i od tego może pękać) tylko mniej ale wyższym stożkiem (wyzsza i węższa końcówka) Dac przed wklejeniem gumowe dystanse pod szybę i już Pamiętaj nigdy nie więcej kleju Lepiej żeby pod wpływem naprężen szyba sie odkleiła w 1 miejscu i potem uszczelnić niż walić co miesiąc nowe szyby
Nie bez znaczenia jest również marka szyby
Patrzcie na symbol homologacji (na szybie w dolnym rogu w kółeczku) np E1 wiąże sie on bezpośrednio z jakościa szyby Nigdy nie montujcie szyb z E17 lub E20 bo to są słabe szyby szkło sprowadzane jest z RPA (miękkie szybko się rysuje i łatwo pęka)
Najlepsze to oczywiscie E1 Polecam Pilkingtona albo Sekurit



Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » sob maja 06, 2006 13:10

Witam
Tak jak kolega pisze, ja tez sie przejechalem na tych tańszych szybkach. Ta wiec polecam tak jak juz wczesniej pisalem Securita. Mam założonego u rodziców w Passacie juz 2 rok i kamieniem dostawala nie raz, i nic sie z nia nie dzieje.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob maja 06, 2006 13:55

Chomik pisze: kiss, Pęka zawsze w innym miejscy, raz pękła u dołu przy podszybiu a teraz po lewej stronie na wysokości głowy kierowcy
kumpel jak uderzyl autem to potem mu szyba leciala ale za kazdym razem w tym samym miejscu



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob maja 06, 2006 17:52

Uwazam ze dobry blacharz odrazu wie czy auto było bute czy nie. Jak masz watliwosci to komuterowe badanie to wykaze. Uwazam ze jednak auto nie było w znaczynym stopniu uszkodzone. Mysle ze koledzy od szybek sie nie spisali no i sama szyba nie była najwyzszej jakosci. Zeby szyba pekała sama to auto musiało miec niezłego dzwona a to bys odrazu poznał. udaj sie do innego warsztatu przedstawi im probelm ze Ci pekaja szyby i zobacz co Ci zaproponuja.

PS kiedys widziałęm jak w aucie rozsypała sie tylna szyba sama od siebie w tylnej klapie. Było duze bum i szyba lezała rozsypana w mak. Było to w lecie przy ostrym słońcu. Ciekawe co tu zawiniło ??


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » sob maja 06, 2006 19:45

Temperatura Uwierzcie mi że szyby potrafią pekać same z siebie



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 06, 2006 20:24

Kand pisze:Temperatura Uwierzcie mi że szyby potrafią pekać same z siebie
a co powiesz Kand na tak zachwalane w autojaan szybt nordglass :?:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob maja 06, 2006 21:44

ku_bi pisze:a co powiesz Kand na tak zachwalane w autojaan szybt nordglass :?:
no ja nie polecam, ich szybe właśnie mam pęknietą w golfiku :(

Spróbuje się dostosować do waszych porad i zobaczymy co tam w poniedziałek powiedzą ...



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » ndz maja 07, 2006 12:09

ku_bi pisze: a co powiesz Kand na tak zachwalane w autojaan szybt nordglass :?:
BARDZO nie polecam :vom: Miałem z nimi doczynienia Już pisałem szkło z RPA homolagacja E21
w najlepszym wypadku E17 poza tym miękkie szkło po 2 latach rysy po wycieraczkach
To że Ci pękła szyba to może też być wina tego że jest to Nordglass Ogólnie ludzie bardzo psioczą na te szyby Z reszta nie maja aprobacji zadnego koncernu samochodowego
Widział ktoś nowe auto z szyba nordglass bo ja nie Żaden szanujący się serwis nie wstawi takiej szyby Tylko Pilkington albo Sekurit

[ Dodano: 07 Maj 2006 12:18 ]
Chomik pisze: Spróbuje się dostosować do waszych porad i zobaczymy co tam w poniedziałek powiedzą ...
Pojedz do innego zakładu i powiedz że taka jest sprawa że Ci pękaja ciągle i że chcesz szybę Sekurita albo Pilkingtona i żeby dali wyżej szybe od karoseri i węższy pasek kleju W Twoim Golfie jest taka sprawa że szyba posiada wulkanizowaną fabrycznie uszczelkę i gumę po zewnętrznej stronie więc tam kleju nie trzeba dużo
Ja tak robię z autami co "walec" je przejechał (nasi wyprostowali :) )i szyby nie pękają



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » ndz maja 07, 2006 12:40

Kand pisze:
ku_bi pisze: a co powiesz Kand na tak zachwalane w autojaan szybt nordglass :?:
BARDZO nie polecam :vom: Miałem z nimi doczynienia Już pisałem szkło z RPA homolagacja E21
w najlepszym wypadku E17 poza tym miękkie szkło po 2 latach rysy po wycieraczkach
To że Ci pękła szyba to może też być wina tego że jest to Nordglass Ogólnie ludzie bardzo psioczą na te szyby Z reszta nie maja aprobacji zadnego koncernu samochodowego
Widział ktoś nowe auto z szyba nordglass bo ja nie Żaden szanujący się serwis nie wstawi takiej szyby Tylko Pilkington albo Sekurit

[ Dodano: 07 Maj 2006 12:18 ]
Chomik pisze: Spróbuje się dostosować do waszych porad i zobaczymy co tam w poniedziałek powiedzą ...


Pojedz do innego zakładu i powiedz że taka jest sprawa że Ci pękaja ciągle i że chcesz szybę Sekurita albo Pilkingtona i żeby dali wyżej szybe od karoseri i węższy pasek kleju W Twoim Golfie jest taka sprawa że szyba posiada wulkanizowaną fabrycznie uszczelkę i gumę po zewnętrznej stronie więc tam kleju nie trzeba dużo
Ja tak robię z autami co "walec" je przejechał (nasi wyprostowali :) )i szyby nie pękają

Narazie nie moge jecha do innego zakładu ponieważ szyba jest na gwarancji i wymienią mi ją za darmo tyle że pewnie na taką samą :( Jak mi walnie następna to może wtedy zainwestuje w lepszą ...



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » ndz maja 07, 2006 12:43

Życzę dobrego zakończenia :bigok:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pn maja 08, 2006 13:30

No autko zostało w warsztacie, powiedzieli że tym razem wkleja szybe na jakiś miększy klej który dłużej schnie ale będzie bardziej miękki i szyba będzie mogła pracować. Zobaczymy co z tego wyjdzie za miesiąc ...

Dodatkowo zamontował bym jeszcze rozpórke aby naprężenia były mniejsze, czy ktoś z was montował ją sam? Dużo jest z tym roboty?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości