popielniczka mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » śr maja 03, 2006 22:08

wiem ze to nie ten temat ale mi sie to podoba zarowki kupiles na allegro ? mialy jakas podwyższoną jakość ?? no i co ci sie stało z zegarem :)


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
Thomas_07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 20, 2006 17:49
Lokalizacja: DKL
Kontakt:

Post autor: Thomas_07 » czw maja 04, 2006 13:27

Żarówki kupiłem w sklepie ale na Allegro też są. Zwykłe diody 5W z oprawką.
Zegar się wypalił i niegdzie nie mogę dostać.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw maja 04, 2006 13:30

te małe zaróweczko kupowałem w motoryzacyjnym za 50 groszy.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » czw maja 04, 2006 13:53

djtom pisze:Zegar się wypalił i niegdzie nie mogę dostać.
nie koniecznie u mnie znikło kika linijek a przyczyna jest taka gumka przewodząca co sie styka z wyswietlaczem moze to ci nawalilo spr. ja sie za to bede bral tylko po maturach


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

LeSik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:20
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: LeSik » sob sie 08, 2009 23:25

Przejrzałem kilka wątków i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Nie miałem podświetlenia zapalniczki i popielniczki. Na samym poczatku nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak podświetlenie popielniczki. Jednak skoro jest wypadałoby, żeby było sprawne. Wygląda ono tak:
Obrazek
Podświetlenie zapalniczki wygląda tak:
Obrazek
W ten zielony otwór wkłada się takie coś:
Obrazek
Podobno można kupić cały taki zestaw, czyli oprawka z żarówką, ale w serwisie kosztuje do 20 zł. Ja kupiłem diodę, za 4,50, która podobno kosztuje 1 zł, ale u siebie w mieście tańszej nie znalazłem. Trochę jest z tym kombinowania, ponieważ żarówka jest zgrzewana z dwoma blaszkami, które znajdują się w tej oprawce. Z kolei, jedna z tych blaszek jest wtopiona w plastik i nie można jej wyjąć. Jednak wszystko jest do zrobienia. Po włożeniu diody do oprawki, efekt jest następujący:
Obrazek
także bez rewelacji. Po zainstalowaniu diod w liczniku i pokrętłach nawiewu, jasność razi po oczach, a tutaj nawet nie widać za bardzo tej zielonej ramki wokół zapalniczki. Tutaj się zastanawiam, jak wygląda podświetlenie tego elementu żarówką, może ktoś umieści zdjęcie. Czy wstawiłem złą diodę?
Czytając wcześniejsze wątki, kilka osób pisało, że z żarówki podświetlającej zapalniczkę, światło jest rozpraszane tym plastikiem na pierwszym zdjęciu, na popielniczkę. Jednak nie u mnie. Zapalniczka świeci, a popielniczka nie jest oświetlona. Dodatkowo do tego plastiku biegnie oddzielny kabel do gniazdka, które jest zlane z rozpraszającym plastikiem na pierwszym zdjęciu. Wygląda to tak:
Obrazek
Wie ktoś jak to rozebrać i podświetlić??
Ostatnio zmieniony sob sie 08, 2009 23:53 przez LeSik, łącznie zmieniany 4 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 462 gości