Kilka pytan w sprawie zawieszenia i przeniesienia napedu :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr kwie 19, 2006 22:54

wymiana to male piwo... ja swoje kupilem po 25 zl :) i po roku padlo :( ... a jakiej firmy polecasz? a autko stuka sobie dalej chociaz juz mniej :)... wiem ze jeszcze mam wewnetrzna galke do wymiany... moj wynalazek z tulejkami nie ma zadnych luzow wiec albo lozysko mc persona albo galka (chociaz jest malo wybita ) albo moze polos... jest w niej cos co moze bic oprocz przegobow ktore juz sprawdzilem?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 20, 2006 00:03

KamilW pisze:wymiana to male piwo... ja swoje kupilem po 25 zl
co do firmy to nawet nie wiem co mi sprzedali, ale myslę że bedzie lebsze od tego za 25zł, powiedz mi jeszcze co masz na mysli pod pojęciem gałka wew.?


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw kwie 20, 2006 00:09

no to co jest przy maglownicy... bo jest galka ta przy zwrotnicy i ta druga wewnetrzna przy maglownicy... :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 20, 2006 00:25

KamilW pisze: druga wewnetrzna przy maglownicy...
jeżeli masz na mysli tą w kółku (foto) to ona jest czuła bardziej na udeżenia boczne


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw kwie 20, 2006 06:14

No i bardzo mozliwe ze to ona mi nieco bije... tylko ze tak na moj sluch to te stuki to bedzie nie tylko ta galka... chociaz wymiana na pewno nie zaszkodz :) A tak swoja droga to z jakij ksiazki to skanowales? Widze ze jakas fajna :) Masz moze skany? Lub jakis plik z nia?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 20, 2006 08:37

KamilW pisze:Masz moze skany? Lub jakis plik z nia?
niestety nie mam nic poza księgą na papierze
KamilW pisze:chociaz wymiana na pewno nie zaszkodz
dokładnie, ale żeby ona sie tłukła to musiałbyś na zakręcie wpadać na jakieś nierówności (boczne bicie w koło)


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw kwie 20, 2006 11:55

misiek10111 pisze:niestety nie mam nic poza księgą na papierze
a jakie to wydawnictwo i tytul? bo widze po focie ze fajna... a co do zawiasu to pojade na dlugi weekwnd do mojego warsztatu :) i przegladne jeszcze raz wszystko dokladnie...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 20, 2006 13:32

mam dwie różne


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 23, 2006 17:02

Witam... jeszcze jedno pytanie... po prawej stronie nie da sie wymontowac galki ze zwrotnicy... jest tak pordzewiane mocowanie ze nie da sie tego wyjac... galka jest jeszcze chyba ok bo nie ma luzu ale tak sobie mysle ze mozna by bylo ja wymienic... macie jakies pomysly jak ja wyciagnac...???



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz kwie 23, 2006 17:24

KamilW pisze:nie da sie wymontowac galki ze zwrotnicy... jest tak pordzewiane mocowanie ze nie da sie tego wyjac...
jest na to rada dość spory młotek i palnik gazowy w celu podgrzania ucha
(ale nie do czerwoności - chodzi o to by tylko mocniej zagrzać ucho a nie swożeń od drążka - zasada rozszerzalniści metalu) zwrotnicy, po zagrzaniu ucha trzeba dość mocno uderzać w to ucho ale tak by go nie poniszczyć, i po gałce od str. gwintu, jeżeli to nie pomoże (a musi) to na warsztacie zrobią to za pomocą ściagacza, ale jeżeli nie masz na nim luzów to szkoda go wymieniać :bigok:


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt kwie 25, 2006 13:07

Witam Panowie... jestem w szoku!!! Pojechalem do sklepu zeby kupic nowy drazek... ale ze obok jest moja stacja diagnostyczna to postanowilem ze przed kupnem podjade tam zeby diagnosta powiedzial co jest wybite... wiec pojechalem i jakiz bylo moje zdziwienie jak diagnosta przejechal moim samochodem cala sciezke, sprawdzil amorki, hamulce, luzy, spaliny, dal mi wydruk z kompa co jest do poprawki, udzielil wskazowek jak co nalezy zrobic, wyjasnil mi kilka nurtujacych mnie spraw m.in. ksenonow, i kilku innych przerobek.... i nie wzial za to ani grosza !!!!!!!!! Grzecznie zaprosil mnie na przeglad i zapewnil ze jesli wymienie ten stworzen i uszczelnie kapiacy silnik to autko spokojnie przejdzie przeglad.... no myslalem ze sie wywruce!!! No i po doznanym szoku pojechalem do sklepu gdzie nabylem uzywana lecz w 100% sprawny stworzen orginal VW, uszczelke pod miske REINZA i uszczelke pod chlodnice oleju i lzejszy o 32 zl odjechalem do domu... :) takze wyglada na to ze problem ze stukami wreszcie ma szanse pozytywnego rozwiazania :)



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » wt kwie 25, 2006 13:31

no to super, to widac ze tak jak i u nas, w bielsko bialej tesh sa zaje!@#$%@# diagnosci


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn maja 01, 2006 17:14

No i naprawione. Po wymianie sworznia i podniesieniu tlumika koncowego juz nic nie stuka... przy okazji zrobilem kilka innych rzeczy... wszystkim dziekuje za pomoc i porady



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 01, 2006 17:50

nie ma za co, dobrze ze udało się naprawić :bigok:


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 184 gości