sportowe amory i seryjne spręzyny jak to się ma GOLF3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob kwie 22, 2006 09:30

tauka pisze:Powiem ci że miałem i jedne i drugie i to akurat FK był twardszy.
Na którym FK jeździłeś ? z serii High Tec ? Super Tec ? Weitec pracuje z bardzo podobną twardością, co KW.
I kolejna sprawa. Czy każdy z tych zawieszeń kupiłeś nówkę, czy testowałeś używki ? Ja przetestowałem kilkanaście nowych zestawów i Weitec i FK z serii High Tec. Bez porównania - weitec znacznie twardszy. Inna sprawa to FK Koni Tec (też testowałem), ale to już zestaw z regulacją tłumienia na KONI, a koni wiadomo, po skręceniu jest nie do pobicia z twardością.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob kwie 22, 2006 11:01

KriSSo, miałem zestaw FK 039 z amorami jamexa, używkę - normalnie taczka, a teraz mam springi Weitec z tymi samymi amorami jamexa i jest taki miekki, że aż mnie szlag trafia :/


Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob kwie 22, 2006 11:29

tauka pisze:KriSSo, miałem zestaw FK 039 z amorami jamexa, używkę - normalnie taczka, a teraz mam springi Weitec z tymi samymi amorami jamexa i jest taki miekki, że aż mnie szlag trafia :/
Krótko pisząc, nie miałeś zestawu FK tylko springi FK Dlatego nie pisz, że "miałem jedno i drugie" bo okazało się, że potestowałeś sobie same springi weiteca i Fk. Bazą jest amor, a nie spring, więc to jest żadne porównanie. Amory jamexa to zupełnie inna bajka. Ja pisałem o zestawach FK i zestawach Weitec, czyli kompletnych zawieszeniach. W tych porównaniach FK jest EWIDETNIE miększe, niż komplet Weiteca. Na krótkich dystansach, przy niedużych predkościach, róznica jest mała. Lecz np powyżej 100 km/h komplet FK jest ewidentnie za miękki i buja. To się znacząco odczuwa w porównaniu do Weiteca. Na korzyść FK jest natomiast fakt, że nieco lepiej wybiera dziury. AMEN.
Ostatnio zmieniony sob kwie 22, 2006 11:45 przez KriSSo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kapsel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 17:21
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Kapsel_1 » sob kwie 22, 2006 11:42

jak chcesz tylko go obniżyć to eibach (same sprężyny) doskonale się nadają, sam tak mam i sobie chwalę


126p to była fuuraaaaaaa a teraz MK3 1.8 GT
next MK4 1.9 TDI
[b]Części do komputera, monitory drukarki itp. pisz co potrzebujesz[/b]

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob kwie 22, 2006 11:44

KriSSo pisze:Krótko pisząc, nie miałeś zestawu FK tylko springi FK
Swoją droga zestawy, które FK wypuszczał były właśnie na amorach jamexa, i ja miałem taki zestawik odkupiony od znajomego który brał nówke w sklepie, panie znawco.
No dobra ale jak ktoś pyta o springi jakie wybrac to pisząc że fk jest twardzszy niż weitec pisze prawdę, bo testowałem i jedne i drugie springi na tych samych amorach, więc mi nie powiesz ze to wina amorka.
Ostatnio zmieniony sob kwie 22, 2006 11:48 przez tauka, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob kwie 22, 2006 11:48

Kapsel_1 pisze:jak chcesz tylko go obniżyć to eibach (same sprężyny) doskonale się nadają, sam tak mam i sobie chwalę
Tak, to bardzo dobry wybór, a pro kit bardzo ładnie pracują nawet z amorkami seryjnymi. Można smiało polecić.

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 11:51 ]
tauka pisze:Swoją droga zestawy, które FK wypuszczał były właśnie na spręzynach jamexa, i ja miałem taki zestawik odkupiony od znajomego który brał nówke w sklepie, panie znawco.
Że co takiego ? Zestawy FK są na amorach jamex ? A gdzieś Ty to wyczytał ? Podaj piśmiennictwo, (link do publikacji na ten temat) z przyjmenością się douczę. A może masz jakiś wydruk dokumentacji TUV z firmy FK i mógłbyś zeskanować ? Ja na zdobywanie wiedzy jestem szczerze otwarty ;).
A może masz foto Twoich amorków ? Wrzuć, oblookam. Albo podaj mi numer seryjny tych amorów, zerknę w moją dokumentację, czy to faktycznie amorki z zestawów FK. BTW jakie są koloru ?



Awatar użytkownika
rudecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 19:10
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: rudecki » ndz kwie 23, 2006 03:08

a jak uwzacie, bo mam kit powertecha.. rok przejdzilem na naszych cudownych drogach i tak odczuwam ze coraz bardziej "buja" mam nadzieje ze tylko springi sie zuzyly ;-) . Nie wiem jakie jest ich obnizenie, a chcialbym zeby po wymianie bylo tak samo, mam mozliwosc regulacji wysokosc na kielichach. Czy kupowac 40/40 czy 80/80 i nie przejmowac sie bo i tak sobie wyreguluje na amorach?



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » ndz kwie 23, 2006 09:41

rudecki pisze:rok przejdzilem na naszych cudownych drogach i tak odczuwam ze coraz bardziej "buja" mam nadzieje ze tylko springi sie zuzyly
Jeśli coraz bardziej buja, to znaczy, że skuteczność tłumienia amorków spadła. To nie będzie winą sprężyn.
Czy kupowac 40/40 czy 80/80 i nie przejmowac sie bo i tak sobie wyreguluje na amorach?
Jeśli masz kit, to regulować możesz tylko tył, przez zmianę położenia miseczki. Przodu sobie nie przestawisz. Zatem nie musisz wymieniać sprężyn, tylko powoli zbierać na nowe amorki.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz kwie 23, 2006 09:46

KriSSo pisze:A może masz foto Twoich amorków ? Wrzuć, oblookam. Albo podaj mi numer seryjny tych amorów, zerknę w moją dokumentację, czy to faktycznie amorki z zestawów FK. BTW jakie są koloru ?
No niestety foto nie mam. A numer oblookam jutro i ci podam. Są koloru żółtego, z takimi plasticzami nad podstawka nad kielichem (Wyglądaja identycznie jak te na stronce FK).

[ Dodano: Nie Kwi 23, 2006 09:48 ]
KriSSo pisze:Zatem nie musisz wymieniać sprężyn, tylko powoli zbierać na nowe amorki.
Ale z tego ci piszesz wyżej jak założy amorki innej firmy niż miał, to auto będzie się inaczej zachowywało??


Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » ndz kwie 23, 2006 10:13

tauka pisze:Ale z tego ci piszesz wyżej jak założy amorki innej firmy niż miał, to auto będzie się inaczej zachowywało??
Jak najbardziej. Jeśli kupi amortyzatory innej firmy, auto ma prawo zachowywać się inaczej, dlatego że każdy producent zestraja amorki w nieco inny sposób i różnią się charakterystyką tłumienia. Jeśli posiada cały komplet power tech, to najlepiej byłoby założyć nowe amorki równiez power tech. Warto mieć komplet jednego producenta, dlatego że najczęsciej amory są strojone pod sprężyny, które ów producent sprzedaje. Wtedy to wszystko ładnie pracuje i współgra charakterystyką. Co oczywiście nie znaczy, że nie może sobie założyć amorków innych producentów. Można również śmiało założyć amorki KONI, z regulowaną siła tłumienia. Ich zaletą jest fakt, że doskonale pracują z większością sprężyn na rynku.

[ Dodano: Nie Kwi 23, 2006 10:21 ]
tauka pisze:No niestety foto nie mam. A numer oblookam jutro i ci podam. Są koloru żółtego, z takimi plasticzami nad podstawka nad kielichem (Wyglądaja identycznie jak te na stronce FK).
A jeszcze odnośnie naszej rozmowy... Sprawdziłem całą dokumentację, którą posiadam - katalogi, gwarancje, tuv, instrukcje - i nie ma tam żadnej wzmianki na temat pakowania w zestawach FK amortyzatorów Jamex. Tak się składa, że większość szanujących się producentów korzystając z produktów innych firm, bądź specjalnie dla nich opracowanych, podaje w dokumentacji pochodzenie i producenta amorka. I tak w zestawach Weitec jest ewidentnie nabite AL-KO, w zestawach KW również, w zestawach Eibacha Sachs, w zestawach H&R jest Sachs i czasem Bilstein, z kolei w zestawach Bilstein nierzadko springi H&R. Na tym to polega, należy podać źródło - producenta. W zestawach FK, amorki mają jedynie "made in UE" oraz numer, w przypadku golfa np VW0XXXX itd. W materiałach FK nie ma ani jednej wzmianki na temat amorków Jamex. W związku z powyższym, nie będę nadal się spierał, czy wmawiał Tobie, że nie masz racji. Sprawa się wyjaśni w inny sposób - skontatkowałem się z firmą FK bezpośrednio i czekam na informację od nich w tej sprawie.
Dlatego spytałem Ciebie SKĄD ! posiadasz takie informacje, dotyczące tych amorków. Natomiast zdarza się tak, że różne rewelacje opowiadają sami sprzedający w sklepach tuningowych, zresztą niejednokrotnie podając nieprawdę.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn kwie 24, 2006 02:39

Powiem ci tak, że straciłem teraz pewno0ść, co do marki moich amorów. Ale do tejh pory dałbym sobie rękę uciąc, że są jamexa (tak przynajmniej o ile pamiętam wyczytałem na amorku). Ale wyglądaja identycznie jak te na stronie FK. Dlatego jutro specjalnie do celów informacyjnych ściagam koło i sprawdzam jaki jest amor :) Zobaczymy, może ja się kłóciłem nie mając racji...


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości