temperatura płynu chłodzacego mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt lip 08, 2005 13:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: piotrw » ndz kwie 23, 2006 11:35

Czujnik termiczny to koszt 50 zł...



kamikaze84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 15:18
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamikaze84 » pt kwie 28, 2006 15:13

Wymieniłem czujnik przy wentylatorze ... ale temperatura dalej wzrasta do 100 a nawet do 107 i dopiero włacza sie wentylator... bylem znowu u mechanika i powiedzial że pasuje wymienic termostat...

Czy ktos wie ile kosztuje termostat ??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt kwie 28, 2006 16:08

kamikaze84 pisze:Czy ktos wie ile kosztuje termostat ??
około 30 zł


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pt kwie 28, 2006 16:17

Widzę, ze problem dość powszechny. :)

Ja właśnie jadę wymienić czujnik wentylatora. Ale u mnie to na 100% ten czujik, bo wentylator załącza sie powyżej 102 st.C, czyli 2 prędkość. Nie wiem czemu czujnik nie załącza 1 prędkości (coś koło 95 st.C). Może jakiś styk się wypalił.

Pozdro

PS. jak wentylator się załącza, to raczej nie termostat. Wentylator bierze temperaturę z chłodnicy, a jeśli termostat się nie otwiera, to na chłodnicy nie byłoby wody, a więc temperatura nie wzrosłaby. Sprawdź wentylator. Trzeba odłączyć wtyczkę od tej czujki i zewrzeć kabelkiem gniazda we wtyczce (raz środkowe z prawym, raz lewe z prawym). Wentylator powinien załączać się z różnymi prędkościami.

No chyba, że termostat nie otwiera się na 100%, tylko np. w 3/4. Ale podejrzewam, że może być problem z kablami wentylatora, wentylatorem lub czujka temp. jest też walnięta.



kamikaze84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 15:18
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamikaze84 » pt kwie 28, 2006 17:25

wymienie termostat i zobacze cos sie bedzie dzialo ...
Jeszcze mam pytanie ile moze kosztowac czujnik temp /??



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » pt kwie 28, 2006 17:29

zobacz tu www.sklep.intercars.pl koszt chyba od 25 do 80 zł za taki czujnik pzdr


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt kwie 28, 2006 17:30

kamikaze84 pisze:ale temperatura dalej wzrasta do 100 a nawet do 107 i dopiero włacza sie wentylator... bylem znowu u mechanika i powiedzial że pasuje wymienic termostat...
nie wygląda to na awarię termostatu. Co ma termostat do temperatury załączania się wiatraka? NIC. Albo masz uwalony czujnik temperatury i wskazuje złą temp. a;bo wyłącznik termiczny w chłodnicy i nie włącza I stopnia. W najgorszym razie coś z silnikiem od wiatraka.Zanim wymienisz termostat ( osobiście nie widzę powodu) posprawdzaj styki, silnik od wiatraka, wyłącznik termiczny.A temperaturę zmierz termometrem (może być taki od CO )



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » pt kwie 28, 2006 17:34

wczoraj pytałem sie na forum jak wymienic wentylator chłodnicy w mk3 bo u mnie okazało sie że przy zrobieniu zworek na kablach od went i czujnika wszedzie napiecie jest tylko nikt nie wpadł na pomysł aby poruszac wentylatorem więc kiedy nim chciałem ruszyc to zatarty nadębowo okazał sie ani w lewo ani w prawo wczoraj kupiłem używke boscha tylko własnie czy żeby wymienić ten wentylator trzeba zdejmowac gril zderzak i odkręcac chłodnice nie da sie prościej jakos ?


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » pt kwie 28, 2006 19:55

malgosk pisze:Ja właśnie jadę wymienić czujnik wentylatora. Ale u mnie to na 100% ten czujik, bo wentylator załącza sie powyżej 102 st.C, czyli 2 prędkość. Nie wiem czemu czujnik nie załącza 1 prędkości (coś koło 95 st.C). Może jakiś styk się wypalił.
Mam to samo. Jeden bieg wentylatora ten 2. Czy u Ciebie malgosk pomogła wymiana czujnika temperatury?



kamikaze84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 15:18
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamikaze84 » pt kwie 28, 2006 23:57

Ja najpierw wymieniłem czyjnik od wentylatora.. niestety to nie pomogło wiatrak dalej włączał sie koło 107 stopni..
Wymieniłem dzis termostat i wszytsko jest okej . wiatrak włacza sie przy temp. około 95 stopni i schładza do 90 :)

dzieki za rady ;)
pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości