NGK czy ISKRA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robert83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 13, 2006 00:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

świece

Post autor: robert83 » wt mar 28, 2006 12:55

ja mam u siebie iskry i mi działąją tak samo jak dawne ngk a są tańsze.polecam



Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » wt mar 28, 2006 13:13

Witam
Ja mam BOSCH`A W8DTC w moim mkII 1,8i z LPG i nie narzekam. Miałem mały problem z nierówną pracą silnika ale pomogło zwiększenie przerwy do 1mm, a jeżeli chodzi o świece trójelektrodowe to wyczytałem kiedyś,że są to świece o zwiększonej trwałości do ok 30 000km. Na moich zrobiłem już ze 20 000 i jeszcze pojeżdżę. Jeśli więc ktoś ma problem z w miarę nowymi świecami to proponuję zwrócić uwagę na taki szczególik jak "przerwa"



zbiniu30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 24, 2006 15:20
Lokalizacja: poznan

Post autor: zbiniu30 » pn kwie 03, 2006 15:31

Ja mam swiece ngk trzyelektrodowe mam lpg i samochód jezdzi rewelacyjnie poprzednio mialem boscha i nie polecam oczywiscie zakladam ze moglem trafic na felerny komplet :pub:



Awatar użytkownika
PRZEMOR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 19, 2004 23:07
Lokalizacja: MYSŁOWICE
Kontakt:

Post autor: PRZEMOR » pn kwie 03, 2006 18:51

U mnie w vweju mam iskry,i nikt niech nie mowi ze to dziadostwo ze sa złe.W firmowym polonezie zagazowanym na swiecach iskra zrobilismy prawie 120 tys km.............na jednym komplecie oczywiscie.A wiec po co przepłacac skoro nasze sa dobre nawet bardzo dobre :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn kwie 03, 2006 18:57

Pinhead pisze:TAZ: A Balcerowicz musi odejść ! :helm: Dlaczego tylko NGK ? Bo NGK są najdroższe czy bo taka moda ? :)
A może dlatego, że NGK są fabrycznie montowane przez VW? Prawda, że proste?


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pn kwie 03, 2006 19:21

Ja mam NGK i jakoś jeżdże ;) nastepnym razem założe ISKRE i zobaczymy :) A co powiecie o świecach sprzedawanych na allegro ?? Ma ktoś jakieś doświadczenia, pytam bo widze że są sporo tańsze ?? Pozdrawiam :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pn kwie 03, 2006 20:39

Marihuana Man pisze: A może dlatego, że NGK są fabrycznie montowane przez VW? Prawda, że proste?
Jednak nie takie proste. To oznacza że NGK się nadają ale nie oznacza że każde inne są od nich gorsze.

@ppoll27: ja kupiłem Iskry na allegro i są OK. Normalne nówki jak w sklepie.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pn kwie 03, 2006 22:38

a jak z wymiana - jedziecie np 20-30 tys km i wymieniacie komplet? czy czekacie na jakies wyrazne objawy... no i jakie to objawy sa :)

[ Dodano: Pon Kwi 03, 2006 22:39 ]
bo mi wydaje sie ze pala w miare ok - chociaz slyszalem ze po 30 tys to wiecej paliwa autko bierze jak sie nie wymieni i slabsza moc - ile w tym prawdy nie wiem - no nie mowiac juz o niepaleniu na wszystkie gary itd


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt kwie 04, 2006 21:22

Ja jeżdże na BERU. Stare miałem BERU trzyelektrodowe a teraz nowe założyłem czteroelektrodowe. Świece tej firmy są dedykowane do MkIV podobnie zresztą Bosh. W świecach najważniejszy jest ich stan, a mianowicie odpowiednia przerwa między elektrodami i nie popękany izolator. Reszta zależy od prawidłowego procesu spalania mieszanki paliwa i powietrza. To są warunki długotrwałości i prawidłowej pracy silnika. Co do LPG to naczytałem się już wielu opini na tema świec. Większość z nich podaje aby stosować świece po pierwsze jednoelektrodowe, po drugie o przeznaczeniu typowo do LPG. Spalanie mieszanki powietrza i LPG charakteryzuje się większą temperaturą niż spalanie benzyny, z tego też powodu należy stosować odpowiednie świece. Rodzaj marki świec zależy od zasobności portwela.... Ja wyznaje zasadę, że lepiej troche dołożyć ale kupić coś na dłużej i dobrej jakości.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: CYBER » wt kwie 04, 2006 22:24

co 10 000 trzeba wyczyscic, ustawic przerwe i wyniuniac. po 30 000 nadal moga wygladac jak nowe, ale pojawiaja sie pogorszenia wlasciwosci materialow z jakich sa swiece zbudowane w zwiazku z czym moze ale wcale nie musi delikatnie wachac sie odpalanie i zasuwanie auta w chwilach gdy jest niekozystny przebieg spalania


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » czw kwie 06, 2006 18:19

co 10 tys wyczyscic? ja na moich chyba hmmm...30 tys jezdze (tzn ja od jakiegos czasu) ale juz 30 tys km nie byly wymieniane, latem bedzie drugi rok - to a co mam patrzyc, na jakie objawy - czy nie patrzyc na nic tylko wymienic ?

[ Dodano: Czw Kwi 06, 2006 18:46 ]
aha - nie moge dostac iskier no mojej pe enki....nigdzie nie ma, nawet na allegro sa tylko do lpg.... i tak bede musial kupic chyba ngk - 12,5zl za szt to chyba nie duzo. pytanie jeszcze o przewody WN, bo rozumiem ze nalezy w parze ze swiecami wymieniac. facet w sklepie moto mi powiedzial, ze kable to trzeba dobrac, ze musi zerknac jaki silnik bo jakies 3 rodzaje czegos tam jest... wiecie o co chodzilo moze? ze nei syatarczy mu model silnika itd, ze musi zerkac pod maske zeby kable dobrac??


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw kwie 06, 2006 19:08

DmX_81 pisze:aha - nie moge dostac iskier no mojej pe enki....nigdzie nie ma, nawet na allegro sa tylko do lpg.... i tak bede musial kupic chyba ngk - 12,5zl za szt to chyba nie duzo. pytanie jeszcze o przewody WN, bo rozumiem ze nalezy w parze ze swiecami wymieniac. facet w sklepie moto mi powiedzial, ze kable to trzeba dobrac, ze musi zerknac jaki silnik bo jakies 3 rodzaje czegos tam jest... wiecie o co chodzilo moze? ze nei syatarczy mu model silnika itd, ze musi zerkac pod maske zeby kable dobrac??
ten kolo w sklepie jest chyba jakis niedorobiony


jesli chodzi o mnie to tez mam iskry, trzyelektrofowe, dedykowane pod moj silnik, jezdze rok i wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » czw kwie 06, 2006 20:16

czyli nie trza zagladac pod maske - nie ma jakichs 3 systemow lub czegos tam - kazde kable dedykowane pod dany rodzaj swiec beda pasowaly tak?

ile przykladowo u was kosztuje komple swiece + kable (ile osobno swiece i ile kable)

u mnie znalazlem swiece ngk 3el. za 17zl szt, + kable 75zl

na allegro swiece - pewnie te same znalazlem za 12,5 ale kabli nie moge znalezc

a co do kolesia ze sklepu...to hmm, co potrzebuje, to na zamowienie bo akurat sie skonczylo, ceny wieksze niz gdziekolwiek ( w porownaniu z allegro nie mowie wcale)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw kwie 06, 2006 20:20

DmX_81 pisze:c
aha - nie moge dostac iskier no mojej pe enki....nigdzie nie ma, nawet na allegro sa tylko do lpg.... i tak bede musial kupic chyba ngk
Jak zagadasz do gościa co je na allegro sprzedaje to powinien wystawić Iskry do Twojego silnika.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości