mam pytanie dotyczące synchronizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » wt mar 21, 2006 23:50

Szanowni Panowie

więc tak: mechanizm wybierania biegów regulowałem ten zewnętrzny przy wybieraku;

natomiast, jako, że mam drugą taką samą skrzynię już wyciągniętą to postanowiłem jej się lepiej przyjrzeć. Poczytałem troszkę literatury, pooglądałem rysunki i okazało się, że aby dobrać się do tego synchronizatora to wystarczy zdjąć pokrywę od strony koła ( przykręconą na trzy śruby ) i co najważniejsze - do tego wcale nie trzeba wyciągać skrzyni !!! :) . Wystarczy przed tym spuścić olej, odkręcić te trzy śruby i jak na dłoni jest i synchronizator piątki i tryb piątki. Na synchronizatorze są widełki, które można regulować odkręcając lub dokręcając śrubę - co sprawia, że widełki te mocniej lub mniej dociskają synchronizator, i myślę, że tą regulacją można coś zdziałać. Nawet samo zdjęcie synchronizatora to bułka z masłem bo wystarczy zdjąć pierścień zabezpieczający z wałka na którym ten synchronizator się znajduje.

Narazie tego nie ruszałem, okazało się, że mam dużo za duży skok jałowy sprzęgła, podciągnąłem linkę sprzęgła i na dniach sprawdzę czy to pomogło.

Trzymajcie kciuki :)

BOZZ

[ Dodano: Wto Mar 28, 2006 16:36 ]
regulacja sprzęgła nic nie pomogła, zabieram się za regulację widełek synchronizatora

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 18:52 ]
regulacja widełek tulei sprzęgłowej synchronizatora ( bo tak to się nazywa wg. książki :) )nie była potrzebna, gdyż widełki te były właściwie wyregulowane;

no i tym samym nie mam już pomysłu, zgrzyt wciąż słychać :(



Awatar użytkownika
maciej.12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 11:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maciej.12 » wt maja 23, 2006 11:19

Witam, temat dosyć dawno poruszony ale może ktoś jeszcze się pokusi o odpowiedź na moje pytanie!!! Otoż w moim VW przy nie rozgrzanym oleju w skrzyni i dosyć dynamicznej zmianie biegu na 2 słychać zgrzyt, jak już troszke olej się rozgrzeje problem znika niemalże w 99%. Jak domniemam problem dotyczy synchronizatora, czy ktoś wie może ile takowa naprawa może kosztować u fachowca i czy wogole na tym etapie usterki opłaca się to robić. Zastanawiam się na początek może wymienić olej, jeśli tak to jaki wlać, już tutaj wyczytałem że najlepszy byłby MOBIL 75W90, jeszcze szczeże mowiąc za bardzo za tym olejem się nie rozglądałem jednak o tych parametrach widziałem olej NORAUTO, nie całe 50 zł. za 2 litry. Wiadomo, kto smaruje, ten jedzie i nie mam zamiaru na tym oszczędzać, zastanawiam się więc czy ma znaczenie a jeśli tak to jak duże czy będzie to MOBIL czy NORAUTO!? Następne pytanie dotyczy owej wymiany, otoż bedzie to moja pierwsza takowa operacja przy tym aucie i chociaż już wyczytałem że wlew oleju do skrzyni mieści się z boku skrzyni biegow to widziałem też jakiś taki plastikowy koreczek od gory po prawej stronie komory silnika - skrzyni biegow do ktorego byłby łatwy dostęp i prosty wlew oleju jednak jak na złość to ponoć nie wlew oleju do skrzyni a nie wiadomo co (bynajmniej ja nie wiem co to i do czego jest). Pytanie, jak w prosty sposob z wlewem z boku skrzyni biegow ten olej wlać!?
Pozdrawiam i z gory dzieki za podpowiedź!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości