Gdzie jest czujnik temperatury zewnetrznej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pn mar 20, 2006 11:50

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Dziś spróbuję bo znaleźć. W kratce napewno go nie ma. Instalacja jest fabryczna i samochód ma klimatyzację. Może to ma wpływ na położenie czujnika.
W każdym razie już wiem na czym stoję. Jak tylko go znajdę napisze gdzie się znajdował.

Gdyby ktoś miał zdjęcia z której wiązki przy kaumulatorze wychodzi ten kabel to byłbym bardzo wdzieczny.

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 11:30 ]
No i niestety nie znalazłem. Musiałbym wiedzieć z któerej wiązki wychodzi kabelek (razem z kierunkowskazami, czy może z chłodnicą czy jeszcze jakiś inny???)

W miejscu fabrycznym go nie ma. Najłatwiej byłoby po przewodach

POMOCY
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 12:48

budzyn, U mnie jest tak. Stojac przed autem z lewej strony wychodzi wiazka (idzie ona od strony kierowcy, jest przymocowana pod podszybiem i zaslonieta plastikowa podluzna oslona). W dol od niej odchodzi wiazka i dalej dzieli sie na dwie: jedna idzie do przeplywomierza a druga to wlasnie dwa przewody do czujnika temp. zewnetrznej...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=307225 w tym poscie masz fotke czujnika, widac kolory przewodow i sa oznaczenia pinow w skrzynce bezpiecznikow.
Swoja droga to ten czujnik musio byc podobno w climatronic, bo przeciez nie kazdy Golf ze zwykla klima ma MFA i nie musi miec, bo jest od tego inny czujnik przeciez...



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pn mar 20, 2006 13:50

Nie bardzo wiem jak wygląda ten przepływomierz więc nawet nie wiem gdzie go szukać ale gdybym znalazł to najprawdopodobniej doszedłbym do czujnia. Napisałeś, że wychodzi z lewej strony a to jest ta od pasażera a nie od kierowcy. A może jakieś zdjęcie kabla przy podszybiu??



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 14:15

budzyn pisze:Napisałeś, że wychodzi z lewej strony a to jest ta od pasażera a nie od kierowcy. A może jakieś zdjęcie kabla przy podszybiu??
Przeciez napisalem "z lewej - stojac przed autem" :bajer: Nie mam zdjec i nie mam teraz za bardzo dojscia do aparatu...

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 13:19 ]
Nie wiem jak sie przedstawia sprawa Twojego silnika, ale przeplywomierz chyba masz.. Jest on polaczony z filtrem powietrza.. powietrze z filtra idzie dalej do przeplywomierza.. jest do niego podlaczona kostka z wiazka.

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 13:25 ]
Chyba jednak nie masz przeplywomierza, ale kit z tym , nie to jest tu istotne. Tu sa dane i fotki silnikow, ja mmam AHU, zaraz postaram sie wrzucic fotke z zaznaczonym miejscem wiazki...

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 13:26 ]
http://www.passatgl5.polnet.biz/golf3/s ... ilniki.htm



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pn mar 20, 2006 14:38

Ok INEK01 byłbym wdzięczny gdybyś namalował na zdjęciu drogę tego czujnika (od początku do końca) ja mam ABF 2.0 16V



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 14:41

Cala gruba wiazke widac na fotke ponizej uszczelki pod szybia - czarna plastikowa obudowa...
W miejscu zaznaczonym strzalka wychodzi wiazka, ktora rozdziela sie pozniej na przeplywke i czujnik temp. zewn - od tego miejsc mniej wiecej kabelek idzie pod filtrem az do miejsca na czujnik w kratce zderzaka..
http://img114.imageshack.us/img114/7536/ahu15cp.jpg

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 13:42 ]
budzyn pisze:ja mam ABF 2.0 16V
wiem i obawiam sie ze u Ciebie moze byc inaczej..

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 13:43 ]
Powodzenia mam nadzieje ze dojdziesz z ta wiazka :pub:



Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » pn mar 20, 2006 15:01

Witam!!!A co jest w przypadku climatronica??Chyba powinny byc 2 czujniki temp. zewnetrz.??Bo tez mam problem z MFA...jak przecztalem powyzej widocznie sie wypial...ale na wyswietlaczu klimy temp. pwietrza jest ciagle podawana(choc tez czasami wariuje pokazujac -50st.)Moze ktos wie gdzie powinien sie znajdowac ten 2 czujnik od KLIMY???POZDRAWIAM


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 15:38

LOCO pisze:Bo tez mam problem z MFA...jak przecztalem powyzej widocznie sie wypial...ale na wyswietlaczu klimy temp. pwietrza jest ciagle podawana
Wiec wszystko masz ok, przeczytaj przypis na dole strony w instrukcji http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?45,0
Drugi czujnik (jedyny jesli ktos nie ma MFA) jest ponoc gdzies na podszybiu.



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pn mar 20, 2006 17:44

To jest właściwie pytanie do posiadaczy ABF ale jeśli ktoś się zna to mógłby mi naszkicować drogę tego czujnika??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 18:02

budzyn, jesli go jeszcze nie znalazles to najprawdopodobniej go nie masz, a przewody masz uciete gdzies wczesniej i jakims cudem musialy dotknac do siebie - stad te -50st.C. Tak w ogole to niebylo to raczej 50st.C lub -40st.C ? - taki jest zakres pomiaru temp...



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pn mar 20, 2006 18:37

Ostatni znów n a trasie ale tylko, gdy jest mokro pokazało mi najpierw -40 a później -38 i -36 st.
Nawet jeślisą gdzieś ucięte to chciałbym znaleźć tą wiązkę - bo chciałbym, żeby ten termometr działał i jestem w stanie dokupić ten czujnik.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 18:48

Powiem Ci tak. U mnie spod podszybia wychodzi gruba wiazka, czesc z niej idzie w strone przeplywomierza, a od tej znowu cienka wiazka dwoch kabelkow w izolacji (dale jest na nich cienki "karbowany" wezyk az do czujnika). Mysle ze jakby ktos kiedys odcial ta cienka wizke przy wyjsciu z grubej i zaizolowal to ciezko byloby dojsc niewiedzac ze takie cos powinno tam w ogole byc...

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 17:52 ]
Zacznij moze szukac w ogole z odwrotnej strony. U mnie widac ze ta cienka wiazka wychodzi przez dziure w scianie grodziowej pod plastikowym podszybiem po stronie kierowcy. Dalej idzie razem z gruba wiazka pod uszczelka podszybia o ktorej pisalem wczesniej.



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pn mar 20, 2006 20:27

budzyn pisze:No i niestety nie znalazłem. Musiałbym wiedzieć z któerej wiązki wychodzi kabelek (razem z kierunkowskazami, czy może z chłodnicą czy jeszcze jakiś inny???)

W miejscu fabrycznym go nie ma. Najłatwiej byłoby po przewodach
orginalnie sa to 2 kable: bialo czerwony wychodzi z kostki G2 w skrzynce bezpieczników pozycja 2 i brazowo bialy z kostki G1 pozycja 2.
jezeli masz ogrzewanie termotronic wyświetlacz licznika nie wyswietli ci teperatury i bedzie omijał bedzie ona tylko na wyswietlaczu panela ogrzewania


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » wt mar 21, 2006 00:07

Dzieki INEK01 za info i linka(ale nie zgodze sie z tym co napisali w nstrukcji... :hmm: przy climatroniku temp. zewnetrz. mozna tez odczytatywac z komutera MFA...przynajmniej tak u mnie bylo do czasu)


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości