[mk2] Jakies dziwne strzelanie na wyższych obrotach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 17:24

A co sądzisz o oleju?? Jaki najlepiej zalać?? Ten 80W90 dobry jest, czy może jakiś inny??


Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » wt mar 07, 2006 17:27

Najlepiej full syntetyk.Bo oznaczenia nie pamiętam no i jakiś firmowo lepszy.Chociaż ja u siebie jakiś mix załałem neste z Mobilem chyba no i jeździ.Ale u mnie to już synchronizatory zaczynają źle biegi podawać trzeba im pomagać.
tauka teraz moje pytanie dlaczego tauka?



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 18:07

fibolek pisze:tauka teraz moje pytanie dlaczego tauka?
Dlaczego?? Kiedys jak bylem w podstawówce należałem do oazy. Może nie należałem, ale trzymałem sie blisko ludzi którzy do niej należeli. No i któregoś dnia dostałem od przyjaciółki coś jakby znaczek firmowy oazy znak TAU( taki krzyżyk bez góry. Litera TAU. No i nośiłem go na szyi. I jak poszedłem do średniej. Chłopaki zaczeli się wypytywać co to jest. A ja odpowiadałem zgodnie z prawda, ze tauka. I tak już mi zostało :)

Odrazu Fibolek dostajesz punkcik za zainteresowanie tematem mojej skrzyni. Mimo,że nie udało się problemu rozwiązać, to byłeś jedyną osoba, która się tematem zainteresowała.


Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » wt mar 07, 2006 18:24

Dziękuję.I radzę sprawdź co się dzieje wokół tej skrzyni.
No i przegub.Skrzynkę to sprawdź sam zdejmując koło i wślizując się pod niego(a drugi niech *#cenzura#* skrzynką) lub łatwiej z kanałem.
A przegub niestety trza na warsztacie(chyba że wiesz jak to zrobić).

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 17:34 ]
czy okreslenie p r z e w a j c h u j e jest ocenzurowane?

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 17:35 ]
widocznie tak ale bezsens.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 18:44

Mój ojciec napewnoi bedzie wiedział. On dobrze zna się na VW. Niestety ze szkrzynią nie chce mi pomóc, bo twierdzi ,że jestem przewrażliwiony na punkcie auta, a pozatym jak na złość zawsze jak go wezme na przejaźdżkę,żeby mu pokazać jak puka to wtedu właśnie nie puka:/


Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » wt mar 07, 2006 19:42

Bo w moim 19 letnim Mk2 jak mu przygazuje i pusscze to mi tak poszarpuje.Wogule to mi wentyaltor od ogrzewania nie łączy na panelu.Z tyłu pod wąskim zderzakiem rdzewieje,no i drzwi od pasażera są pordzewiałe.Nie wspomne o stukających popychaczach pierdzącym już wydechu no i synchronizatorach w skrzyni.Na dodatek tego złego nie mam pracy i musze nim jeździć na studia około 40 kilosów od miejsca zamieszkania.
Dobrze że części jeszcze nie gubi(odpukać w niemalowane).

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 18:43 ]
a pozatym fajną masz laske w opisie.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt mar 07, 2006 22:33

No to tera ja TAUKA.Co to za oaza była??? Do tematu olej gubisz albo z wybieraka z tego pręta tam na simeringu albo też na flanszach od półosiek to ormalne w MKII.Zawsze albo leją albo się pocą.Co do ceny to fifolek niezatrybił że masz 1,3 a tam jest inna skrzynia niż w całej reszcie poprostu dziwoląg a do tego 5 to cud taką dostać.Co do oleju jak sie domyslam jak go wylewałeś ze skrzyni i był złocisty ( to słowo trza sprecyzować wg mnie złocisty to jak miód to znaczy że skrzynia kosa a jak złocisty inaczej czyli jak lakier metaliczny taki mieniąący sie to skrzynia pada na ryj jakieś łożysko sie sypie , synchronizatory poprostu się wykańcza) to dobrze.Co do rozbierania skrzyni ( nic niechcę ująć Twojemu ojcu) to trzeba sie zajebiście znać w temacie .ilnik rozebrać i złożyć to pikuś przy skrzyni.Tak myślę.Jak fifolek pisze olej tylko z wyższej półki ii syntetyk.Teraz coś pomyślę nad tym strzelaniem tylko muszę powrócić do postu.

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 9:43 pm ]
Myślę że poprostu strzela Ci w wydech , w wydechy dopala sie niespalona mieszanka co przy tak wysokich obrotach może mieć miejsce .Na to ma wpływ stan świec ,kabli , kopółki, palca, dawki palwa itd czyli wszystko łącznie z warunkami atmosferycznymi czyli chba tak będziesz miał .Wydaje mi się że jest ok .Zauważ że jak masz auta na rajdach to aż ogień wali z rury a dlatego że kręcą je na maxa a co za tym idzie to miszanka się spala nawet na zewnątrz auta czyli ogień z rury no i te silniki są tak ustawione aby wyciągnąć max moc i zapłon jest też ma maxa ustawiony przed GMP czyli g€rnym martwym punktem tłoka dzięki czemu uzyskujesz największą moc i napełnienie cylindrów.EEE mieszam niepotrzebnie i tak już zapomniałem dużo z budy.Generalnie strzela niespalona do końca mieszanka.Tak sądzę.

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 9:44 pm ]
PS za fachurę dziękuję poprostu coś tam wiem ale są lepsi .Jeszcze raz dzieki.Do wawy jedziesz z nami??



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 22:53

co do wydechu. To nie jest takie strzelanie jakby wydech. Cięzko ten dźwięk określić. Takie jak casami linka od licznika się kreci ... no nie wiem jak to wytłumaczyć. Całkiem inne niz strzały z wydechu. Ale nawet jak by przyczyna były wysonie obroty, to jak wytłumaczysz to,że na trójce przy tych samych obrotach nie strzela. No i po raz kolejny... strzela to zły wyraz. trze, obciera... takie opisywanie na odległość... Pukanie może. Mówię coś jak przegub, ale nie równomiernie. i to nie jest aż takie głośnie. Jak radio troche gra to w środku już nie słychac. A jak się wsłuchać, to się dobywa tak jakby zza bezpieczników, a jak się głowę wystawi to gzieś w okolicach lewej strony auta, bo jak z prawej jechałem i słuchałem, to nie słychać.

A olej był poprostu koloru złotego( czysty) :)

Do wawy nie polecę, bo z kasą nie wydole. Dopiero na VW manię z ekipa lecimy...


Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt mar 07, 2006 23:07

No to inaczej jak bedziesz w Zielonej Górze to pyknij sms-a to sie spotkamy i wtedy może coś poradzimy .To strzelanie to w kolektor wydechowy.ale zobaczymy



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 23:14

:) No t nie tak prędko. Dopiero w kwietniu, bo teaz mam praktyki. No i noge w gipsie, więc nie mam nawet sianka na zupe. Bo tak, to bym juz jutro był :) Wyslij na PW numerek do tego SMSa, bo moze się okazja nadaży to napewno wpadne.


Obrazek

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » wt mar 07, 2006 23:26

fibolek pies na baby :P laska jest zmieniana co tydzien u tauki ;]
Ostatnio zmieniony wt mar 07, 2006 23:31 przez RedmaN, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 23:28

RedmaN, co ty. To dopiero druga przez cała kariere na forum :P


Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt mar 07, 2006 23:48

Tauka babeczka GIT



fibolek

Post autor: fibolek » wt mar 07, 2006 23:50

Ale fajna jest. :-P :-P :-P :-P
I zatrybiłem u nas na zachodzie północnym taką skrzynie dostać to nie jest taki wcale meksyk.A mi właśnie taki metaliczny poleciał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości