[mk3] zepsuty pas bezpieczeństwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

żubr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 17, 2008 19:00
Lokalizacja: WLKP

Post autor: żubr » pt lut 13, 2009 00:30

u mnie też słabo się zwija pas, myślałem o podciągnięciu sprężyny. Może ktoś dokonał tej sztuki bez utraty kończyn/wzroku i poda jakieś wskazówki?



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt lut 13, 2009 12:02

witam
ja też ostatnio wymienilem pasy ( narazie wymienilem U pasażera) mam (miałem) zwykłe kupilem przód pirotechniczny za 80Zl cały komp/et moglem mieć za 100-120 (przod tył i te blokady przy fotelach itp ) wymiania była spowodowana słabym zwijaniem i też smarem go mialem brugnego i smierdzial i jak go rozłożyłemi, wymyłem, ale juz nie poskładałem sprężynka to dłuuuuuga blaszka zwinięta, moze bym w kółko(układasz w przeciwnym kierunku wygiecia sie błaszki) dał bym rade żłożyć ale wstępnego naciągu nie umialem zrobić, więc kupiłem nowe:) na forum kupowałem, piroteczniczny ma dodtkowo taki podłużny pojemnik pod plety to pasów i tyle ( żadnych kabelków nie mampodłaczonych).



żubr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 17, 2008 19:00
Lokalizacja: WLKP

Post autor: żubr » pt lut 13, 2009 23:28

Mam zwykłe pasy, bez piro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 13, 2009 23:38

żubr, przecież sie da naciągnąć, robiłem to. Sztuka polega na tym żeby pokrywkę pod którą jest spręzyna odsuwać minimalnie od napinacza i kręcić nią napinając sprężynę. Jeśli odsuniesz za dużo to klops, sprężyna wypada i robota od nowa. Obracasz z 4-5 razy i masz napięte wystarczająco. Dochodzi jak wspomniano pranie pasów, oględziny czy coś pasowi nie przeszkadza się zwijać: kable w słupku źle ułożone, plastyki od regulacji wysokości połamane lub źle poskładane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob lut 14, 2009 01:09

Witam. Podepne sie pod temat bo mam podobny problem. Tak jak pisal logan i u mnie nie zwija sie pas pasazera. Mam takie pytanie poniewaz jak rozkladalem kiedys auto to po jednej stronie mam pirotechniczny napinacz a po drugiej brak. Czy jak bede kupowal pas to tez musi byc z pirotechnicznym napinaczem czy moze byc bez ? (mam dwie poduszki - podobno :)
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2009 01:32 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości