Dziwnie "siedzący" tył w mk II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt mar 03, 2006 20:08

norekm sam sobie wyjaśniłeś jak Ci tył siedział i wymieniłes na NOWE sprężyny to miałeś już ok a nigdy odboje niezakrywają całego tłoczyska bo by wtedy niemiał racji bytu amortyzator.U marcina72003 wygląda na to że ma coś żle poskładane no bo innego wyjścia niema,wszystko nowe.



Bastek600v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 01, 2006 18:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Bastek600v » pt mar 03, 2006 21:21

Tomasz Żaguń pisze:A Vw mania gdzie i kiedy?
Dokładniej gdzie w Gdańsku?



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pt mar 03, 2006 22:24

Tomasz Żaguń, Ale po wymianie sprężyn na -40 - po 4 miesiącach rozsypał mi się odbój i samochód usiadł jeszcze niżej. Po wymianie powróciło do normy.

Może nie mam racji - twierdzę tylko to co było u mnie.
Oczywiste że odbój nie zakrywa całego tłoczyska.

Może on faktycznie coś źle złożył, a może te sprężyny były do cięższego silnika :niewiem:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 00:00

norekm Czyli jak załozyłes -40 to załżyłeś je na oryginalne amorki ???



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob mar 04, 2006 00:20

Bastek600v pisze:Dokładniej gdzie w Gdańsku?
Tor w rusicinie.
norekm pisze:po 4 miesiącach rozsypał mi się odbój i samochód usiadł jeszcze niżej. Po wymianie powróciło do normy.
Sam sobie to tłumaczysz i widzisz to co ja ci pisze. Auto siedziało ci na odboju. Jak ci sie pokruszył usiadło niżej na samej spręzynie bo odboju nie było. Zasada działania odboju jest taka ,że ma on za zadanie zapobiegać całkowitemu chowaniu sie amorka. Nawet jak się rozsypie, to efekt jest taki, że auto powinno pozostać na tej samej wysokości, a jedynie przy zapakowanym na maksa tyle chowac się bardzo nisko. A pozatym, dlaczego by ci się odbje rozsypały. Ja mam u siebie oryginalne vw z datą produkcji 91 i sa dobre. Wniosek sam się nasówa. U ciebie pracował odbój a nie amorek.

Po drugie tak jak pisze Tomasz jezeli masz skrócone sprezyny a standartowe amorki oryginalny odbój jest za długi. Trzeba go obcinac. Miałem podobnie u siebie. przód był wyżej bo amorki i odboje były standart a spręzyny skrócone. Auto oparło sie na odboju a nie na sprezynie. Po obcięciu odboja usiadło na sprezynie, a odbój był luźny. I amortyzowała sprezyna i amorek pracował. a nie tylko odbój.


Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 00:27

Tauka :okej: :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob mar 04, 2006 00:36

Tomek :pub: Nie ma to jak się kłucić, i jeszcze samemu podawać przykłady,że się racji nie ma :panna:


Obrazek

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pn mar 06, 2006 10:51

Tomasz Żaguń pisze:norekm Czyli jak załozyłes -40 to załżyłeś je na oryginalne amorki ???
Tak

[ Dodano: Pon Mar 06, 2006 9:55 am ]
tauka pisze:Tomek :pub: Nie ma to jak się kłucić, i jeszcze samemu podawać przykłady,że się racji nie ma :panna:
A kto tu się kłóci?
Poza tym nie możesz powiedzieć, że amortyzator mi nie pracował bo na badaniu technicznym wykazywały sprawność na poziomie powyżej 65%.

To co piszesz jest logiczne, jednak wiem jak było u mnie i tyle. Może to taki nietypowy golf :zaklopotanie:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn mar 06, 2006 21:46

Norekm no tak jak założyłeś na oryginały -40 to dlatego rozwaliło Ci odboje bo wszystko poszło w dół o -40 i jak sam pisałeś odbój Ci padł czyli jeżdziłeś na odbojach , wszystko.Tak jak Tauka pisze powinieneś odboje też o -40 zrobić, ale wtedy by stracił taką sztywność.



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pn mar 06, 2006 22:41

Tomasz Żaguń, Pewnie tak. Jednak szybko rozsypał się ten odbój gumowy. Teraz założyłem z pianki i jeżdżę już rok. A co do sprężyn to można założyć -40 do standardowych amortyzatorów.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn mar 06, 2006 23:34

Nietwierdzę że niemożna ale poszło o ten odbój No nie?? Ale jest ok tak myślę zgoda?



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pn mar 06, 2006 23:52

Tomasz Żaguń, Jasne, że zgoda :)



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 07, 2006 01:31

norekm pisze:A co do sprężyn to można założyć -40 do standardowych amortyzatorów.
norekm, Ja też jeżdźę z tyłu na standartowych amorak i springach -40. Ale wszystko się ładnie złozyło i nie było problemu z ty, że auto na odboju siedzi, albo jest za wysoko.

Natomiast z przodu był. Amorek był za długi. I sprężyna po całkowitym wyciagnięciu amorka sobie latała. A jak auto opusciłem to nie schodziło do końca tylko na odboju siedziało. I nie było komfortu jazdy. Więc poszły skrócone amorki.:)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości