[mk3]ślizgające się sprzęglo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw mar 02, 2006 16:54

A może niewymienił uszczelniacza :bigok:



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » czw mar 02, 2006 21:14

Tomasz Żaguń pisze:A może niewymienił uszczelniacza :bigok:
uszczelniacz kosztuje grosze czemu miałby mi go nie wymienić



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw mar 02, 2006 21:31

Wiem że grosze ale zalezy jaki zaufany mechanik.



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » czw mar 02, 2006 23:20

Wojtes3mkIII pisze:wczoraj ruszałem z dwójki i pedał gazu w podłoge zaczoł wyć i powoli ruszał po chwili zaczeło śmierdzieć, patrzyłem przez otwór w skrzyni do sprawdzania zapłonu czy jest mokro i coś tam głębiej widziałem lekko nasiąknięte. 2 miesiące temu wymieniałem tarcze sprzęgłową i mechanik mi wymienił ten uszczelniacz. może to coś innego ??
WYMIENIŁES TYLKO TARCZE I TU MOGŁ BYC TWOJ BŁAD A MOZE NIE TWOJ TYLKO MECHANIKA ZE WYMIENIL SAMA TARCZE A NIE WYMIENIL DOCISKU I LOZYSKA OPOROWEGO TAKIE RZECZY LEPIEJ WYMIENIAC W KOMPLETACH. A W KOMPLECIE JEST TYLKO DROZEJ JAKIES 50-70 ZL A TAK TERAZ KOSZT WYJECIA SKRZYNI.
ZEBY MIEC PEWNOSC ZE TO SPRZEGLO A NIE NAPRZYKLAD LINKA SIE ZACINA STAŃ NA PROSTEJ DRODZE WYPNIJ LINKE WOGÓLE I SPROBUJ ODPALIC NA 2 BIEGU I JECHAC I ZOBACZ CZY WTEDY BEDZIE SIE SLIZGALO. JEZELI NIE TO ZNACZY ZE TO WINA LINKI JEZLI BEDZIE SKRZYNIA DO WYJECIA :bigok:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » czw mar 02, 2006 23:49

michas28 pisze:
Wojtes3mkIII pisze:wczoraj ruszałem z dwójki i pedał gazu w podłoge zaczoł wyć i powoli ruszał po chwili zaczeło śmierdzieć, patrzyłem przez otwór w skrzyni do sprawdzania zapłonu czy jest mokro i coś tam głębiej widziałem lekko nasiąknięte. 2 miesiące temu wymieniałem tarcze sprzęgłową i mechanik mi wymienił ten uszczelniacz. może to coś innego ??
WYMIENIŁES TYLKO TARCZE I TU MOGŁ BYC TWOJ BŁAD A MOZE NIE TWOJ TYLKO MECHANIKA ZE WYMIENIL SAMA TARCZE A NIE WYMIENIL DOCISKU I LOZYSKA OPOROWEGO TAKIE RZECZY LEPIEJ WYMIENIAC W KOMPLETACH. A W KOMPLECIE JEST TYLKO DROZEJ JAKIES 50-70 ZL A TAK TERAZ KOSZT WYJECIA SKRZYNI.
ZEBY MIEC PEWNOSC ZE TO SPRZEGLO A NIE NAPRZYKLAD LINKA SIE ZACINA STAŃ NA PROSTEJ DRODZE WYPNIJ LINKE WOGÓLE I SPROBUJ ODPALIC NA 2 BIEGU I JECHAC I ZOBACZ CZY WTEDY BEDZIE SIE SLIZGALO. JEZELI NIE TO ZNACZY ZE TO WINA LINKI JEZLI BEDZIE SKRZYNIA DO WYJECIA :bigok:
mechanik zaufany, a co do sprzęgła to się zgadzam ze powinno być całe wymienione i miało być bo się na to nastawiłem, był zamówiony cały komplet sachs i się okazało że nie podejdzie, bo coś nie pasuje, i zostało przy wymiane samej tarczy, chociaż mówił mi mechanik ze to nie nie jest dobra sprawa bo zanim go kupiłem to ktoś jeżdził na wypalonej tarczy i coś się wytarło ( nie potrafie teraz sobie przypomniec nazwy tej części), wymiana była mozliwa całego sprzęgła za około 1000 zł to sobie odpuściłem bo przygotowałem się na połowe tej kwoty. Spróbuję zrobić tak jak napisałeś oby to była linka



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt mar 03, 2006 08:27

W Inter Cars sprżęgło kompletntne sachsa w najdroższej opcji kosztuje 695 pln detal bez rabatu.Więc ten 1000 to lekka przesada.Ta wytarta część to docisk czy koło zmachowe ?Tak jak michas28 pisze zdjąc linkę i odpalić to ryzyko bo można sie rozbić a i pasek rozrządu płożyć bo to trzeba umieć tak zrobić to nie takie proste .



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt mar 03, 2006 10:04

Tomasz Żaguń pisze:Tak jak michas28 pisze zdjąc linkę i odpalić to ryzyko bo można sie rozbić a i pasek rozrządu płożyć bo to trzeba umieć tak zrobić to nie takie proste .
dla mnie jest to proste potrafie zmieniac biegi bez uzycia sprzegla przy odpowiednim manewrowaniu gazem. :bigok:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » pt mar 03, 2006 11:21

Tomasz Żaguń pisze:W Inter Cars sprżęgło kompletntne sachsa w najdroższej opcji kosztuje 695 pln detal bez rabatu.Więc ten 1000 to lekka przesada.Ta wytarta część to docisk czy koło zmachowe ?Tak jak michas28 pisze zdjąc linkę i odpalić to ryzyko bo można sie rozbić a i pasek rozrządu płożyć bo to trzeba umieć tak zrobić to nie takie proste .
dokładnie tak jak napisałeś, koło zamachowe się wytarło. na razie spróbuje poluźnić linke, tak, żeby miały duży luz, i spróbuje powtórzyć czynność



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt mar 03, 2006 20:13

michas28 no to jesteś dobry ja jeszcze na szczęście niećwiczyłem takich manewrów i wolę niepróbować.Wojtes3mkIII no to trzeba by było to koło przetoczyć co grozi zmniejszeniem docisku tarczy sprzęgła , najlepiej wymienić na używkę nawet ale dobrą.teraz wiadomo dlaczego sie ślizga.Tak wogóle to w kożuchowie gość regeneruje tarcze i dobrze to robi.Jak masz linkę automatyczną to raczej niepoluzujesz ale sprubój



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt mar 03, 2006 23:51

Tomasz Żaguń pisze:michas28 no to jesteś dobry ja jeszcze na szczęście niećwiczyłem takich manewrów
sytuacje zyciowe ucza :) jakbys w srodku nocy stanoł w szczerym polu bo trzeba bylo stanac potem trzeba bylo jechac i nagle niema sprzegla to tez bys zakombinowal taka jazde :)
poprostu zycie uczy :bigok:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 00:01

Życie uczy :okej: że nie w lesie tylko do hotelu :jezor: :food: :grin: :grin: :grin:



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob mar 04, 2006 00:06

co do kola zamachowego Wojtes3mkIII to tu masz linka http://www.allegro.pl/item89734189_siln ... ebieg.html gosci ma silnik taki jak twoj wiec zapytaj o te kolo powinien sprzedac ale mysle ze wiecej niz 100zl z przesylka niema co dawac za takie kolo. a za przetoczenie pewnie z 50zl skasuja wiec lepiej poszukac uzywki

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 23:08 ]
Tomasz Żaguń pisze:Życie uczy :okej: że nie w lesie tylko do hotelu :jezor: :food: :grin: :grin: :grin:
zeby oddac mocz na trasie trzeba jechac do hotelu ??????? :rotfl:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 00:23

Różne maja ludziska zamiłowania i każdemu coś innego sprawia przyjemność :jezor: :okej:



DJ.EDII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 25, 2006 00:45
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Post autor: DJ.EDII » sob mar 04, 2006 00:53

moze poprostu je poluzuj ja mialem podobnie i po poluzowaniu sprzegla byla gitara pozdro dla klubu dolny slask :bigok:


caly czas go ulepszam pozdro dla fanow VW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości