MK II świecąca kontrolka Oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 27, 2006 19:53

To co...po piwku? :pub: za pomyślne rozwiązanie problemu :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 27, 2006 19:59

bodzio_j pisze: za pomyślne rozwiązanie problemu
:pub:


:-k ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pn lut 27, 2006 22:02

allk pisze:Dzięki wszystkim zmieniłem olej i filterek śmiga bez zarzutów. Nie omieszkałem sprawdzić pompy oleju jest jak nówka. A już myślałem że remoncik
No to gitara :okej:
Ale radze sprawdzać czy olej nie zaczyna śmierdzieć benzyną i jak z jego konsystencją.Czy z czasem olej nie robi się jak czarna woda (niska lepkość).


=-Pinhead-=

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

Post autor: kosmita18 » wt lut 28, 2006 19:12

no a jezeli zaczyna olej smierdziec benzyna to co moze byc? jak jest olej wymieniony i zaczyna na nowo?



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt lut 28, 2006 20:53

To znaczy że przedostaje się benzyna do oleju przez nieszczelne pierścienie. Z tym że nawet w miare szczelne pierścienie niewiele dadzą jeśli okazało by się że jeździsz cały czas na trybie awaryjnym i/lub masz uszkodzoną lambde. Wtedy wtrysk zalewa cylindry benzyną która się nie spali w całości więc ścieka cylindrem przez pierścienie do oleju. Może być też wszystko OK a jedyny problem to że jeździsz często na krótkich odcinkach (o ile faktycznie tak jest) i zebrana benzyna w oleju nie może odparować. Zawsze minimalne ilości benzyny przedostają się do oleju ale normalnie to powinno szybko odparować po wygrzaniu oleju.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości