Dziwne szumy ze skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw mar 09, 2006 09:32

Witam (MK 3, 1,6 158tyś km)
Mam chyba podobny problem tzn na biegu jałowym słyszę cichy ciągły szmer takie rzężenie chyba od skrzyni biegów po wciśnięciu sprzęgła szmer ustaje. Nie jest on głośny jak sądzicie czy to jest normalny objaw czy wskazuje to już na jakieś zużycie? Dodam że pojawił się po wymianie poduszki pod skrzynią ale to chyba nie ma żadnego wpływu.



Quark

Post autor: Quark » czw mar 09, 2006 17:10

Miałem identyczne objawy, potem było tak że nawet jak na luzie puściłem sprzęgło to słychać było skrzynię jak nacisnąłem cisza tylko pomrukiwał delikatnie silnik.. Na początku myślałem żę tak ma być jednak jak już głos się zwiększył (tak że jak przyspieszałem po zakręcie to ludzie na przystanku się obracali :smoke: ) to pojechałem do 3 mchaników którzy powiedzieli to samo.. "skrzynia w stanie agonalnym"

A więc kupiłem nową jak opisałem powyżej. Niestety wymiana poduszki raczej nie miała z tym związku.

Jak masz skrzynie 5 to może opłaci Ci się ją zregenerować. mnie za to krzyknęli 170zł + ew. części jak łożyska co powiedzieli jest w granicach 50-70zł a w drugim zakładzie (znajomym i dość autorytatywnym) facet mowi że są tam 3 łożyska jedno ok 150zł drugie 100zł a trzecie koło 50-70zł. Zależy które padło i powiedział mi że może mi sprzedać skrzynie którą napewno przepatrzył wymienił łożyska i daje gwarancję 1 rok za 1000zł. ale zrezygnowałem bo z wymianą i olejem wyszło by o wiele więcej a jak wiadomo każdy grosz się liczy.

Ale czy to pewne że łożyska się tylko rozsypały?
Mam starą skrzynie i ma się ktoś tym zająć i przepatrzyć co dokłądnie tam padło jak tylko będe coś wiedział to tu opiszę. Wiem tylko że jak dali mi tą starą skrzynie do bagażnika to jakimś cudem wypłyną olej który miał konsystencję zupy.. (i cholera mocno zabrudził wyściółkę :kibel: )



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw mar 09, 2006 18:47

Dzięki za odpowiedz
Kupiłem tego Golfa ok. 2-wa miesiące temu i cały czas muszę coś w nim robić powoli już mi nerwy puszczają i kasa się kończy :crazy: . Zaraz po zakupie wymieniłem między innymi olej w skrzyni na Mobila syntetyk wszystko było ok. ale od czasu wymiany tej poduszki pod skrzynią zaczęło się rzężenie być może nie ma to związku ale jest to dziwne. Pojadę jeszcze raz do tego mechanika i zobaczę co powie. Powiedz jaki okres był pomiędzy zaczynającymi się hałasem w skrzyni aż do okresu „agonalnego? Będę wiedział ile jeszcze pojeżdżę na niej.
Pozdrawiam



Quark

Post autor: Quark » czw mar 09, 2006 19:16

Wiem co to za ból bo sam po zakupie robiłem poprawki lakiernicze, paski i wszystko..
A niedawno skrzynia a teraz wydech bo chyba katalizator mam zapchany i wstawiam strumienice.

Co do skrzyni to myśle że jeszcze pojeździsz troszkę bo ja auto kupiłem jak miało 188 000 przebiegu a teraz miało 215 000. więc to troszke jednak nabiło w dość krótkim czasie (od poprzednich wakacji) a jednak skrzynia wytrzymała

a co do poduszki to myśle że za dużo wspólnego nie ma bo u mnie zostala stara i jest ok i jest na zewnątrz skrzyni a nie tam w środku, choć cholera wie nie jestem niestety aż tak zaawansowany dlatego konsultacja z kimś z warsztatu będzie nieunikniona..



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » sob paź 21, 2006 22:30

U mnie jest to samo na wolnych raz szumi a raz nie a sprzęgło na bank mam dobre biegi niby nie zgrzytaja i wchodzą precyzyjnie olej jest dość czysty
Sam juz nie wiem od kad ojciec kupił to auto to tylko w nie sie kase ładuje
Dobrze że moja Beemka mnie nigdy nie zawiodła a mówia że B-ędiesz M-iał W-ydatki :pub:

[ Dodano: 22 Paź 2006 11:27 ]
A jeszcze mam pytanko jesli mam przebieg ponad 200tyś a olej w skrzyni jest prawdo podobnie jeszce orginalny to wlanie oleju ELF 80w90 cos by pomogła na te szumy na wolnych obrotach czy juz skrzynia naprawde na wyrzucenie?????



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz paź 22, 2006 15:59

V12 pisze:U mnie jest to samo na wolnych raz szumi a raz nie a sprzęgło na bank mam dobre biegi niby nie zgrzytaja i wchodzą precyzyjnie olej jest dość czysty
Sam juz nie wiem od kad ojciec kupił to auto to tylko w nie sie kase ładuje
Dobrze że moja Beemka mnie nigdy nie zawiodła a mówia że B-ędiesz M-iał W-ydatki :pub:

[ Dodano: 22 Paź 2006 11:27 ]
A jeszcze mam pytanko jesli mam przebieg ponad 200tyś a olej w skrzyni jest prawdo podobnie jeszce orginalny to wlanie oleju ELF 80w90 cos by pomogła na te szumy na wolnych obrotach czy juz skrzynia naprawde na wyrzucenie?????
może te szumy to tylko z łożyska oporowego ...
albo cos zaczyna się dziać z mechanizmem różnicowym
no nie wiem albo jeździć aż padnie i wtedy szukać
albo jak chcecie zmieńcie sobie na drugą skrzynię
nie musi być z takim samym oznaczeniem jak jest w
oryginale (jakie macie oznaczenie literowe skrzyni ?)



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pn paź 23, 2006 07:07

Moja skrzynia ma oznaczenie CYZ :hmm:



mroczeek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 26, 2007 18:06
Lokalizacja: Choszczno

Re: [mk3]Dziwne szumy ze skrzyni biegów w mk3 AAZ

Post autor: mroczeek » wt cze 26, 2007 18:12

antek243 pisze:Witam koledzy mam mały problem. Posiadam Golfa mk3 1,9 TD AAZ na biegu jalowym czasami coś dziwnie szumi chyba ze skrzyni biegów bo jeśli wcisne sprzegło szum przestaje a czasami tak sie dzieje ze jak puszcze sprzegło to zaczyna szumić a czasami nie szumi. Olej jest zmieniony i łożysko oporowe jest w dobrym stanie. Co to może być, pomóżcie, może ktoś sie spotkał z takim przypadkiem???????



Awatar użytkownika
gregfm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:05
Lokalizacja: Cieszyn (Bażanowice)
Kontakt:

odgłosy skrzyni

Post autor: gregfm » ndz kwie 05, 2009 21:33

Ja się dopiszę do postu (auto MK3 GTi 8v) bo mam trochę inny problem, którego nie znalazłem na forum, mianowicie:
Tak jak by od skrzyni dochodziły odgłosy huczenia albo szurania, coś w tym rodzaju, ale tylko gdy puszczę gaz i auto jedzie na biegu, jak trochę dodam gazu, nawet malutko to skrzynia już idzie cicho i słychać tylko silnik.

Co może być przyczyną takich odgłosów gdy jedzie się na biegu?

Prosił bym o pomoc.


Dziekuję



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości