[mk2]!!Pilne!! czy to przegub !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz maja 07, 2006 13:43

Pienios pisze:Łożysk nie wymieniałem wydaje mi sie ze hałasowały by nawet na luzie
Jak najbardziej bo u Ciebie jest duże prawdopodobieństwo że to przegub. O wymianę łozyśk pytałem a.lebeka,
Pienios pisze: bo mechanicy nie potrafią powiedzieć
Aby się upewnić , że to przegub i stwierdzić dokładnie który zmień mechaników. Niestety zdiagnozowanie tego przez forum będzie ciężkie, bo to trzeba usłyszeć i tym autem się przejechać


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » ndz maja 07, 2006 13:52

Adamtd pisze: Niestety zdiagnozowanie tego przez forum będzie ciężkie, bo to trzeba usłyszeć i tym autem się przejechać
No własnie ja jestem w stanie przypuszczać że to przegub wew.
Adamtd pisze: zmień mechaników.
no własnie tylko znaleźć takiego co bedzie w stanie pomoc w wawie lub w okolicy....

Możę ktoś zna takiego co zdiagnozuje, nie zepsuje i nie zedże za darmo:d:D:D


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz maja 07, 2006 18:10

Pienios pisze:no własnie tylko znaleźć takiego co bedzie w stanie pomoc
Muszę Ci powiedzieć (jako człowiek z wykształcenia umiejący oceniać mechaników), że znaleźc dobrego mechaniora i taniego to jest duży problem i trzeba nad tym pracować - pytać znajomych rodzinę itp - tak chyba najprościej.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 07, 2006 19:34

Witam Panowie. Jesli to przegub to powinien miec luz i to dosc spory... najprosciej bedzie to sprawdzic podnoszac jedno kolo do gory, wrzucajac bieg i pokrecajac w prawo i lewo kolem... powinno sie od razu sobaczyc czy jest luz i czy stuka... sek w tym ze w VW duze luzy maja tez mechanizmy roznicowe i one tez moga stukac... byc moze wystarczy regulacja :) A mozna jeszcze zrobic tak ze przy podniesionych kolach odpalic fure i wbijajac poszczegolne biegi i dodajac gazu zobaczyc dokladnie co stuka bo moze cos obija sie o nadwozie.



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » ndz maja 07, 2006 19:43

prawy wewnetrzny przegłub :( to samo co u mnie ale tera nie stuka wruciło do normy :) tylko od czasu do czasu cos sie odezwie ale nie zwracam na to uwagi tera mam problem z Slimakiem od linki prędkościomeirza w skrzyni ....ostre poty w wyciaganiu .....


GOLF.....NiE DLa IdIoTóW

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » ndz maja 07, 2006 20:18

KamilW pisze: Jesli to przegub to powinien miec luz i to dosc spory...
hmm no własnie mysle ze po podniesieniu samochodu bede miał luzy na obu kołach własnie z mechnizmu róznicowego ale to chyba normalne nie wiem. Tak na marginesie jak sie reguluje luzy mech. róznicowego.
KamilW pisze: A mozna jeszcze zrobic tak ze przy podniesionych kolach odpalic fure i wbijajac poszczegolne biegi i dodajac gazu zobaczyc dokladnie co stuka bo moze cos obija sie o nadwozie.
no własnie tez o tym myslałem nawet robiłem cos takiego jakis czas temu szukając chuczącego łozyska. Łoźysko okazało sie ze jet ok i było z tyłu. Ale w tym przypadku raczej nie pomoże taka diagnoza no chyba ze na hamowni. Bo najwieksze wibracje mam przy przyspieszaniu na 5 biegu no i na 4 przy załadowanym aucie np pod góre przy przyspieszaniu od 90 . W weekend byłem w górach wiec sprawdziłem... Wczesniej bedąc w kanale pod autem wyczułem delikatny luz wzdłuzny półosi ale to było naprawde niewielkie. Prz okazji zobaczyłem jakis niewielki wyciek oleju ze skrzyni w okolicy lewego przegubu moze tam tkwi problem????


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 07, 2006 20:35

Co do dyfra to sam mam duzy luz ale jest on nieregulowany... to mam jeszcze inna propozycje... to podnies oba kola w gore wbij 5 bieg daj mu gazu jednoczesnie hamujac... niech ci pomoze druga osoba a ty w tym czasie obserwuj co sie dzieje... to powinno dac jakis obraz bo zasymulujesz mu duze obciazenie :)



Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Jacob » ndz maja 07, 2006 20:59

Witam ja tez tak mam ja z polosi zsunie sie odwaznik wywazajacy ja,Sprawdz to soobie mi tez sie tlucze w prawym przednim kole,wtedy zatrzymnyje sie skrecam max kolami w prawa strone klucz do kola i ja nauwam na swoje miejsce,ten odwaznik jest w ksztalcie walca jest on zrobiony z jakiegos tworzywa sztucznego , i przy obracajacej sie polosi wpada w drgania i moze ci sie to tlucze,ja jutro jade na kanal i to przykleje silikonem.Miejsce jej jest tuz przy skrzyni.Pozdro



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » ndz maja 07, 2006 23:03

Jacob pisze:Witam ja tez tak mam ja z polosi zsunie sie odwaznik wywazajacy ja,Sprawdz to soobie mi tez sie tlucze w prawym przednim kole,wtedy zatrzymnyje sie skrecam max kolami w prawa strone klucz do kola i ja nauwam na swoje miejsce,ten odwaznik jest w ksztalcie walca jest on zrobiony z jakiegos tworzywa sztucznego , i przy obracajacej sie polosi wpada w drgania i moze ci sie to tlucze,ja jutro jade na kanal i to przykleje silikonem.Miejsce jej jest tuz przy skrzyni.Pozdro
Jacob co do prawej strony zgadza sie chodzi o wywazenie. Póloś musi byc wywarzona i u mnie prawa jest i odwaznik siedzi scislo to sprawdzilem na samym poczatku. w twoim przypadku tez proponowalbym ci doswiadczalnie sprawdzic w którym miejscu przyklic ruwnowgę. Z drugiej strony zastanawia mnie jak Ci sie to oberwało to raczej wyglada na solidnie przyklejone.....
Co do dyfra to sam mam duzy luz ale jest on nieregulowany... to mam jeszcze inna propozycje... to podnies oba kola w gore wbij 5 bieg daj mu gazu jednoczesnie hamujac... niech ci pomoze druga osoba a ty w tym czasie obserwuj co sie dzieje... to powinno dac jakis obraz bo zasymulujesz mu duze obciazenie
kamilw
dzieki za radę chyba bede musial tak zrobić solidnie umocować auto i s kanału oserwowac co sie dzieje. choc na marginesie to troche ryzykowne kiedyś zrywałem w ten spoób zapieczone tarcze w aucie i mało mi nie spadło z podnośnika:D:D:D:D
Ale to jedyny rozsądny sposób.

jeszcze jedno pytanko do Ciebie bo widze ze jestes zorientowany. Ciezko wymienic przegub wewnętrzny? Jakich narzędzi bede potrzebował. Z tego co pamietam jest tam chyba klucz torks ale nie znam rozmiaru. Acha może wiesz jak uszczelnić wyciek ze skrzyni tuż przy półosiach( z wybieraka?), czy da rade to zrobić bez jej wyjmowania???? :)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 07, 2006 23:27

Bedziesz potrzebowal klucza gwiazdki (nie pamietam ktory numer). W zasadzie to do wymianu samego przegubu wystarcza. odkrecasz 6 srub i zdejmujesz przegub wewnetrzny :) z wyciekiem od wybieraka to nie wiem jak bedzie. Dobrze by bylo jakbyc mi podal oznaczenie skrzyni to sprubuje poszperac co tam jest za uszczelnienie i jak go wymienic.



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » ndz maja 07, 2006 23:34

Kamilw fajnie bybyło tylko wiesz nie wiem skąd ten numerk wziąć. Gdzie go znajdę bo nie mam bladego pojecia skąd go odczytać. Może udzielis mi jakiejs wskazówki :) :mrgreen:

[ Dodano: Nie Maj 14, 2006 20:37 ]
Panowie ja swój problem z przregubem zakonczyłem zdiagnozowałem go w koncu na podniesinym aucie i tak jak przypuszczałem był to wew przegub. Wymieniłem i jest ok tylko sporo kaski kosztuje:(. Dzieki za wskazówki i pomoc. KamilW tak przy okazji po zdjeciu przeguba olej nie wycieka z wybieraka wiec jest ok jakbys kiedys zdejmował.


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości