Zabezpieczenie Diesla przed kradzieżą co polecacie zrobić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

juby666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 22:51
Lokalizacja: Klembów
Kontakt:

Post autor: juby666 » wt lut 14, 2006 20:32

Corvax pisze:ceny sa juz na sensownym poziomie
jak dla mnie cały czas za drogo :cry:
a co myślicie na temat blokady hamulca i sprzęgła. mam coś takiego (SOLEX) ale nie wiem czy to jest cokolwiek warte.



greg

Post autor: greg » wt lut 14, 2006 20:52

juby666 pisze:a co myślicie
każde utrudnienie pracy złodziejowi ma sens - kwsestia jest tego jak szybko jest w stanie to utrudnienie pokonać - dlatego ja np jestem za BearLock tylko pod jednym warunkiem - montujesz tak że nie widać i nie naklejasz naklejek informacyjnych (które zresztą dostajesz od producenta)



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » wt lut 14, 2006 22:25

Mój stary kiedyś miał te dyby firmy Solex w polonezie Caro i zadło egzamin.Złodzieje ujechali kilka metrów samochodem ale ze złości powybijali z tyłu wszystkie szyby.Złodziej też człowiek i nerwy mu puszczają i musi się na czymś wyładować.Pozdro i nie dajmy się tym ku**** :green_fuck:



Awatar użytkownika
radek_GL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:09
Lokalizacja: Czarne
Kontakt:

Post autor: radek_GL » wt lut 14, 2006 23:06

Ja wyjmuję kompa bo małe prawdopodobieństwo aby nosili kompa ze sobą do passata b3 i mam jeszcze parę innych zabezpieczeń w razie jakby kompa mieli :)


VW Passat B3 1,8 AAM 1990r. 75 PS [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50898&postdays=0&postorder=asc&start=0][b]mój VWej[/b][/url] + Blitz BRC

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt lut 14, 2006 23:48

Jam mam przelącznik dobrze ukryty odcinajacy prad dochodzacy do stacyjki :)) Przekrecasz stacyjki a tu diodki sie nie pala :PP hehe przekrecasz chcac zapalic i nic autko stoi jak stalo :)))))
Wiem tez ze bardzo dobry zlodziej sobie wezmie moje auto i pojedzie jak swoim ale nie zawsze musisz trafic na takiego zlodzieja !!:)
Zazwyczaj jest tak ze koles(chcacy "pozyczyc" autko) wsiada zapala i jedzie jesli auto nie zapali to nie kombinuje !! nie naraza sie wysiada i ucieka moim zdaniem !!

Wiem tez ze da sie diesla za pomoca 2 kabli odpalic bez problemu !! Ale kazde zabezpieczenia utrudnia zlodziejowi prace i moze nam uratowac samochod:))
pozdro



Awatar użytkownika
MaReEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn lis 28, 2005 16:26
Lokalizacja: PTU
Kontakt:

Post autor: MaReEK » ndz paź 15, 2006 13:41

Najlepszym sposobem na diesla jest zamontowanie "własnego alarmu" na czujnik położenia wału korbowego. To jest najtrudniejsze zabezpieczenie do zlokalizowania. :)



Awatar użytkownika
Hefajsto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 29, 2006 17:42
Lokalizacja: wioska:)
Kontakt:

Post autor: Hefajsto » pt sty 12, 2007 01:22

Ja mam pytko z innej beczki. Ile kosztuje ten Bear-lock do mojego golfa (MK3) i czy można to założyć samu jak się ma troszkę smykałki czy lepiej zostawić montaż komuś kto sie zna. Na allegro nie ma nowych Bear-locków. Jest za to po 240pln blokada na biegi firmy TITAN-DIPOL. Czy jest duża róznica ? Czy lepiej dołożyć i brać Bear-locka-a?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 12, 2007 08:20

Z tego co czytałem najleprza blokada jest Ber Lock- najwiecej wytrzymuje. Oczywiscie dla chcącego nic trudnego., na forum był kiedys kolega któremu łomem starali sie to pokonac wyłamali obudowe zmiany biegów pret sie wygiął na 1,5cm ale blokada nie pusciła. Wiec decyzja nalezy do Ciebie.

[ Dodano: 12 Sty 2007 07:22 ]
P.S. w dieslu nie ma czujnika wału korbowego :chytry: U mnie w AAZ jest mechaniczna np. pompa. Wiec albo odciecie prądu albo tylko zawór na przewód paliwowy lub na zawór odcinający na pompe ale to tym kazdy wie wiec nie warto.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt sty 12, 2007 11:55

.
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 01:22 przez marcin999, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MaReEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn lis 28, 2005 16:26
Lokalizacja: PTU
Kontakt:

Post autor: MaReEK » pt sty 12, 2007 12:54

PinkFloyd pisze:w dieslu nie ma czujnika wału korbowego
Mylisz się, w TDI jest ten czujnik. :bajer:



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt sty 12, 2007 12:58

ja u siebie odciłąłem elektro zawór na pompie,porzez psztyczka elektryczka którego mam ukrytego,to dodatkowe oprócz fabrycznego alarmu,koszta całej operacji to ok 30 zł



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 12, 2007 13:15

Ale o elektrozaworze każdy wie wystarczy otworzyc maskę miec przygotowane 50cm kabelka i 15s. i silnik odpalony- elekrtozawór jest na wieszchu pompy i w zwykłych D i TD każdy prosty złodziej wie ze 80% tak jest zrobione odciecie. Wazne zrobic cos orginalnego.



Berni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: wt sty 02, 2007 01:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Berni » pt sty 12, 2007 16:30

kiedys w TVN byl wywiad ze zlodziejem aut...
powiedzial ze na donrego speca nie ma mocnych. jednak kazdy zlodziej kalkuluje ile czasu potrzebuje zeby odjechac danym autem on przyjmowal zasade do 1 min.

mowil ze czym wiecej zabezpieczen tym mniejsza szansa ze ci zawinal to auto. Mowil ze duzo czasu potrzeba na tzw niedzwiadka.


"życie jest walką"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości