[mk2]nakladki na blotniki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 14, 2006 00:34

misiek10111: no wlasnie to przyklejanie jakos mi sie nie podoba i pewnie bym nie przykleil mam nadzieje, ze jak bede mial oryginalki, to beda dobrze pasowaly i nie bedzie tak zle z tym syfem, a zdjac czasem i umyc nie zaszkodzi
_________________
masz rację, ja sporadycznie zdejmowałem te nakładki i wiele syfu tam nie ma, a co do oryginałów - to ja mam podróbki ze sklepu(25 zł za szt.) i pasują b. dobrze więc oryginały powinny dobrze przylegać, warto jeszcze przed montażem posmarować rant błotnika(ten kawałek błotnika co jest skierowany w kierunku wnętrza nadkola) np:biteksem by zabezpieczyć przed wilgocią blachy


:-k ...

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt lut 14, 2006 00:42

misiek10111 pisze:(ciach)
masz rację, ja sporadycznie zdejmowałem te nakładki i wiele syfu tam nie ma, a co do oryginałów - to ja mam podróbki ze sklepu(25 zł za szt.) i pasują b. dobrze więc oryginały powinny dobrze przylegać, warto jy eszcze przed montażem posmarować rant błotnika(ten kawałek błotnika co jest skierowany w kierunku wnętrza nadkola) np:biteksem by zabezpieczyć przed wilgocią blachy
A baranek zamiast bitexu tez bylby dobry :?: bo myslalem by do nakladek pomalowac nim prog by nie bylo tam czerwonego i calosc ldnie sie komponowala :)
A Ty cos robiles z progiem :?:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 14, 2006 00:53

ja mam progi w kolor budy, bo malowane na czarno mi się nie widzą, optycznie pomalowane w kolor budy obniżaj auto, mam na progach przyklejoną specjalną taśmę(chyba fabrycznie - taki gumo-plastik), a błotniki(tylko te ranty co są zagiete do wew.) to barankiem możesz potraktować


:-k ...

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt lut 14, 2006 01:05

misiek10111: dzieki :pub: zobacze co zrobie z tymi progami, jak bede zakladal zakladal nakladki, ale napewno zaopatrze sie w baranka :helm:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 14, 2006 01:17

Goofi pisze:misiek10111: dzieki zobacze co zrobie z tymi progami, jak bede zakladal zakladal nakladki, ale napewno zaopatrze sie w baranka
jak już wykonasz te prace to daj znak jak Ci wyszło, jeszcze dodam że ja pomalowałem nakładki w kolor budy


:-k ...

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt lut 14, 2006 09:36

Nakładki jak są oryginalne i porządnie przykręcone to żaden syf tam sie nie dostaje.

Jak tak to się zamontuje to ewentualna wilgoć odparuje a nie będzie kisła pod nakładką.


Obrazek

lotnik900
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:49
Lokalizacja: śląsk

Post autor: lotnik900 » wt lut 14, 2006 12:19

pamiętaj jednak że blacha jest już naruszona i jeżeli będziesz zakładał nakładki proponuje jakoś wcześniej zabespieczyć błotnik przed korozją



Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » wt lut 14, 2006 19:15

misiek10111 pisze:
qbab pisze: P.S.
To jakie to lusterko potrzebujesz?
prawe z regulacją od wewnątrz na linki, do auta 3 drzwiowego, masz takie na zbyciu?
Nie mam takiego bo mam do wersji drzwi z trojkatem.


QbaB

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 14, 2006 19:21

qbab pisze:misiek10111 napisał/a:
qbab napisał/a:

P.S.
To jakie to lusterko potrzebujesz?

prawe z regulacją od wewnątrz na linki, do auta 3 drzwiowego, masz takie na zbyciu?


Nie mam takiego bo mam do wersji drzwi z trojkatem.
na szczęście kupiłem już lusterko


:-k ...

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » śr lut 15, 2006 10:03

misiek10111 pisze:w żadnym przypadku nie przyklejaj tylko przykręć do błotników w miejscu gdzie rant błotnika jest skierowany w stronę do wew. nadkola, w razie damontazy nie będziesz miał problemów, a syf i tak tam najdzie, wystarczy raz w sezonie letnim zdjąć i wymyć je i błotnik
ja kupilem nie oryginalne, musialem przyklejac bo odlazily, chyba kiepsko przykleilem bo miejscami widac ze jest szczelinka. ostatnio niewiem jakim cudem ale jeden z nadkoli pekl odlamalo sie jakies 2 cm z rantu i niewiem co robic, czy zakleic to jakas masa czarna(moze klej do szyb?) czy wymieniac na nowe?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 11:03

Forester pisze:ja kupilem nie oryginalne, musialem przyklejac bo odlazily, chyba kiepsko przykleilem bo miejscami widac ze jest szczelinka. ostatnio niewiem jakim cudem ale jeden z nadkoli pekl odlamalo sie jakies 2 cm z rantu i niewiem co robic, czy zakleic to jakas masa czarna(moze klej do szyb?) czy wymieniac na nowe?
wymień na nowe i dobrze przypasuj


:-k ...

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » śr lut 15, 2006 11:27

misiek10111 pisze:
Forester pisze:ja kupilem nie oryginalne, musialem przyklejac bo odlazily, chyba kiepsko przykleilem bo miejscami widac ze jest szczelinka. ostatnio niewiem jakim cudem ale jeden z nadkoli pekl odlamalo sie jakies 2 cm z rantu i niewiem co robic, czy zakleic to jakas masa czarna(moze klej do szyb?) czy wymieniac na nowe?
wymień na nowe i dobrze przypasuj
nie odejdzie z lakierem (kleilem na klej do szyb)?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 11:35

Forester pisze:nie odejdzie z lakierem (kleilem na klej do szyb)?
i dlatego nie polecam klejenia ich do budy, jaki to jest klej(po wyschnięciu twardy czy mięki), może silikon?


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 382 gości