[mk2] Zmniejszenie precyzji skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lut 14, 2006 13:37

Witam. tez sie przymierzam do wymiany oleju. Mam fully syntetic Mobila. Tez mi 2 haczy. Po wymianie podziele sie spostrzerzeniami. Mam nadzieje ze problem sie rozwiaze. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Radek_xx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lut 11, 2006 13:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radek_xx » wt lut 14, 2006 14:11

Ok no to też czekam na wynik tej wymiany :grin: Może się też wymieni... A przy okazji ile może orientacyjnie kosztować olej do skrzyni w MK2 (do całej wymiany), taki w miarę dobry?? :okej: No...


[url=http://copyman.pl]Najlepsze teksty w sieci[/url] - jeśli potrzebujesz dobrego tekstu, zajrzyj na tę stronę.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lut 14, 2006 23:19

Ja dalem za Mobila 100zl. Ale to jest juz olej z najwyzszej polki. Za dobry polsyntetyk zaplacisz ok 50-60 zl.



fibolek

Post autor: fibolek » śr lut 15, 2006 19:16

A ja tam u siebie to już bigów nie wrzucam ja je "zapinam" po tym jak mi "złoty olej wyleciał" wlałem doktora XERAMIC. i se tak jeżdżę troszkę szarpie czasem jak puszczam pedał hamulca oraz jak startuje to tak muli się i nierównomiernie przyspiesza no ale cóż.Narazie jeźdżę jak stanę to ją wymienię.Zaczęła mi padać na dobre po wymianie sprzęgła.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw lut 16, 2006 01:38

O co chodzi z tym zlotym olejem?bo nigdy sie nie spotkalem z takim okresleniem...skad to sie wzielo?:chytry:
KamilW pisze:Za dobry polsyntetyk zaplacisz ok 50-60 zl
Polsyntetyka do skrzyni to lepiej nie lac...jak juz wymieniac to warto dolozyc...
Radek_xx pisze:Ok no to też czekam na wynik tej wymiany
Ja tez jeszcze czekma...juz dwa dni nie moge sie dopchac do mojego mechanika (maja straszny ruch ostatnio) a do innego nie chce jechac bo ten przynajmniej ma olej...i zaplace za tyle ile wejdzie...a nie za tyle ile kupie...



fibolek

Post autor: fibolek » czw lut 16, 2006 19:05

Wylatuje ci taki właśnie złotawy żółtawy olej to oznaka zużycia synchronizatorów.Ale najlepiej z tego co się dowiadfywałem jeździć ile się da.Bo wymiana skrzyni to nie takie hop siup.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz lut 19, 2006 19:46

Olej nie leci...skrzynia jest sucha...wiec o to sie nie boje...

No dobra- wymiana zrobiona: wymiana tych plastikow i dolewka oleju troche poprawila sytuacje...juz nie jest zle i dalej szukal nie bede...

Po 17 latach eksploatacji ze skrzyni ubyla szklanka oleju wiec nie ma sie o co martwic...

Mechanik mi powiedzial zeby ewentualnie jeszcze wymienic teflonowe tulejki na ciegnach- ze tam troche luzu jest...



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » ndz lut 19, 2006 22:54

Czyli to zgrzytanie przy wrzucaniu "2"ki to normalka? Bo łożysko wyciskowe zaczyna mi "szumieć" i myślałem że to może już najwyższy czas na naprawę sprzęgła..
Ktoś już naprawę "2"ki przechodził? Z czym to się wiąże?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 19, 2006 23:19

No naprawialem zeszlego lata, do wymiany poszlo sprzeglo, lozysko wyciskowe. A co do tej normalki to zgrzytanie normalne nie jest i nalezy z nim walczyc. Ja to wyeliminowalem wymiana oleju na pelny syntetyk. Warto bylo dac te 100zl, skrzynia chodzi lepiej, ciszej, biegi wchodza lzej a o zgrzytaniu i haczeniu 2 juz zapomnialem. A wymiana sprzegla laczy sie z wyjeciem silnika i skrzyni ( tak to zrobic najwygodniej) no i trzeba pamietac aby miec na zapasie ten dekielek co zaslania lozysko wyciskowe bo jest jednorazowy. Pozdrawiam.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz lut 19, 2006 23:30

Zgrzytanie 2ki to moze byc synchronizator- typowa usterka w Golfach...ale nie ma co tego ruszac...bo mozna sie nauczyc z tym zyc (delikatnie dwojke wrzucac)...i jezdzic mozna bez problemu ladnych pare lat...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 19, 2006 23:34

no w zasadzie i tak mozna. Ale w koncu i tak sie synchronizator rozsypie i bedzie trzeba z tym zrobic. Ja mysle ze po wymianie oleju bede mial spokoj na dlugi czas (mam nadzieje)



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn lut 20, 2006 00:35

Synchroznizator nie bardzo ma cos wspolnego z wymiana oleju...i zeby go wymienic trzeba cala skrzynie rozbierac- do tego potrzeba prawdziwego fachowca.

Juz chyba o tym pisalem ale moj mechanik jak mu wspomnialem o synchronizatorze to powiedzial ze w swoim Audi juz 8 lat jezdzi w ten sposob i nie ma problemu...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn lut 20, 2006 07:43

Wymaina synchronizatora z wymiana oleju faktycznie duzo wspolnego nie ma ale jego praca jak najbardziej. To wlasnie w duzej mierze od oleju zalezy jak synchronizator pracuje i jak szybko jest w stanie wyrownac obroty, a od tego w duzej mierze zalezy czy bieg wejdzie miekko i czy skrzynia zazgrzyta podczas jego wrzucania.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 559 gości