[mk3]PROBLEM z popychaczmi hydraulicznymi !!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 19, 2010 13:09

dominik528, trzeba sprawdzić ciśnienie oleju, jesli jest niskie szklanki się nie napełniają tak szybko jak powinny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maciejha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 14:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejha » pt lut 19, 2010 18:29

Pamiętajcie że możliwe jest również zużycie czopów wałka rozrządu!
tydzień temu wymieniałem popychacze gdyż byłem pewien że stuk dochodzi właśnie z tej okolicy ( nasłuchiwałem nawet stetoskopem ), postąpiłem zgodnie z instrukcją odczekując 30 min, jednak stuk na zimnym silniku nie ustał. Jestem przygotowany do zmierzenia czopów wałka r. jest to prosta operacja, potrzebny jest do tego mikrometr a jeśli będziecie mieli do tego jeszcze średnicówkę z czujnikiem zegarowym zmierzycie wszystkie możliwe luzy ( promieniowy, osiowy i owalizacje czopów ). miałem to zrobić jutro, ale że dopadło mnie przeziębienie więc odpuszczę na parę dni.



Marcin87-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:58
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Marcin87-1 » pt lut 19, 2010 20:36

Witam
U mnie akcja jest podobna waliły mi popychacze niby wymieniłem i nic, gadałem z mechanikiem ten mi powiedział ze panewki na wale na 100% procent, wymieniłem i dalej wali jak waliło, a na dodatek kontrolka od oleju mi się zapali na parę sekund raz w miesiącu ale to od niedawna mam, pompa olejowa mówił ze luks chodzi nie wiem co robić dalej pomocy...
Golf III 1,4 benzyna 1996r 180tysi przebiegu...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 555 gości