Pedal hamulca wpada w podloge

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » pn lut 06, 2006 23:02

a z 80zł za sztukę



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » pn lut 06, 2006 23:26

No to swietnie :/
Postaram sie to jak najszybciej zrobic i dam znac jaki efekt.
pozdro!! :pub:

[ Dodano: Sob Mar 11, 2006 16:43 ]
Witam! Kontynuuje temat zeby nie zakladac nowego postu. Niestety jeszcze nie zrobilem tych hamulców, narazie nie mam kasy a nie jest tak tregicznie zebym nie mogl jezdzic.

Chodzi o to ze zauwazylem ze przy wiekszych predkosciach hamulec jest tweardy, tak jak powinno byc. Moze to jadnak serwo? Co wy na to ??



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » śr mar 15, 2006 15:47

Witam! Kontynuuje temat zeby nie zakladac nowego postu. Niestety jeszcze nie zrobilem tych hamulców, narazie nie mam kasy a nie jest tak tregicznie zebym nie mogl jezdzic.

Chodzi o to ze zauwazylem ze przy wiekszych predkosciach hamulec jest twardy, tak jak powinno byc. Moze to jadnak serwo? Co wy na to ??



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr mar 15, 2006 20:57

Czyli jak jedziesz szybciej to pedał twardy to znaczy że przy większych prędkościach obrotowych silnik wytwarza większe podcisnienie i jest ok.Czyli dalej albo serwo albo pompa.Sprawdż szczelność przewodu podciśnieniowego do serwa.To bardzo ważne, jak silnik praacuje to poruszaj lekko przewodem jak zacznie syczeć to żle i należy to usunąć.



Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Post autor: remix » pn sty 29, 2007 10:44

a ja chcialbym poruszyc temat na nowo...
Poniewarz tez mam podobny problem ktory powstal po tych mrozach
Zostawilem golfiana na recznym budze sie ide do fury i z ledwoscia wyjechalem na ulice...
na poczatku myslalem ze to wina sliskiej nawierzchni ale jednak niee... wiec dlugo nie myslac (spieszylem sie do pracy) skoczylem po wiaderko z ciepla woda i wylalem ja na kola ...
no i bylo ok... ale z czasem zauwarzylem ze jak chamuje to mam pedal na rowni ze sprzeglem kiedy wciskam je do zmiany biegow...
Przed wczoraj jak jechalem do kina to bez przekrecania stacyjki napompowalem chamulce az do kamienia...
a wczoraj probowalem tak zrobic... i nic pedal w podlodze caly czas
dodatkowo przy naciskaniu chamulca wydobywa sie taki dziwny dzwiek (takie jakies chrupanie...) w miejscu gdzie sprawny chamulec by juz chamowal.

Wczoraj sprawdzalem czy dam rady zablokowac kola no i udalo sie ale pedal w podlodze...
Ide zaraz sprawdze plyn... bo moze jakis wyciek... i wogole go nie ma...

Aha przypomne jeszcze ze mam MK II GT a wiec sa tarcze z tylu i przodu... a co do recznego to tez prawie wogole nie chamuje.. no ale to juz inna bajka...


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 29, 2007 11:59

remix pisze:Zostawilem golfiana na recznym budze sie
Tak się w zimie nie robi
remix pisze:Ide zaraz sprawdze plyn... bo moze jakis wyciek... i wogole go nie ma...
Musisz dostać się do hamulców z tyłu i zobaczyć co sdię stało - rózne rzeczy się mogły podziać (głownie od przymrożenia i gorącej wody...)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » pn sty 29, 2007 18:49

Tez mam podbny problem z hamulcami jak Siara.
Teraz sie tak zastanawiam jakby sprawdzic serwo i wykluczyc pompe. Czy jezeli odlacze serwo i hamulec bedzie twardy (hamulce slabe wiadomo bo bez wspomy) i nie wpadnie gleboko tzn, ze pompa nie puszcza i jest ok?? Analogicznie gdyby to byla wina plynu albo czegos innego, to czy pedal nadal bedzie wpadal nawet bez serwa?? Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi;)

pozdrawiam


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

greg

Post autor: greg » pn sty 29, 2007 21:30

ziembul, załóżmy że odłaczasz serwo tylko po co (skoro jak auta nie uruchomisz to serwo nie działa) i naciśniesz hamulec to pedał będzie szedł w podłogę - jak będzie szedł daleko to i tak musiz sprawdzić bębny bo:
1. Może być zużycie bębnó ponad graniczne minimum a tego naprawdę nie jest dużo.
2. moga być zużyte szczęki
3. spadła sprężynka z samopregulatora
4. nieszczelność i w efekcie zapowietrzenie
Jak widzisz i tak trza zajrzeć do hamulców z tyłu. W moim byłym mk3 pękłą naprzykłąd okładzina szczęki a efektem tego było palenie się hamulców z przodu = słaby tył.



Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » pn sty 29, 2007 22:08

greg, masz racje nie pomyslalem o tym. U mnie w takim razie przy wylaczonym silniku hamulec jest twardy. Zagladalem do bebnow i wszystko wyglada w porzadku, chociaz nie mierzylem srednicy. Ostatnio dzieje sie tak, ze czesciej hamuje normalnie i nie wpada pedal a tylko czasami wpadnie glebiej, ale i tak wtedy hamuje.


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

greg

Post autor: greg » pn sty 29, 2007 22:12

ziembul pisze:Ostatnio dzieje sie tak, ze czesciej hamuje normalnie i nie wpada pedal a tylko czasami wpadnie glebiej, ale i tak wtedy hamuje
objaw wskazuje na samoregulator w którymś z bębnów - może sprężynka słaba?

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 9:21 pm ]
a nie założyłeś czasem samoregulatora odwrotnie? Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 29, 2007 22:26 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



jojo204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob lut 04, 2006 13:45
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: jojo204 » pn sty 29, 2007 22:23

witam wszystkih ja mam podobny problem w moim mk3 odebralem dzisiaj auto od mechanika zmienial mi plyn hamulcowy i mam teraz wrazenie ze pedal jest duzo bardziej mieki niz byl przedtem co to moze byc?? czy jest to normalne??



greg

Post autor: greg » pn sty 29, 2007 22:25

jojo204 pisze:czy jest to normalne?
nie - objaw zapowietrzenia raczej



Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » pn sty 29, 2007 23:19

Greg Nie zakladalem samoregulatora, tzn zdejmowalem beben bo wymienialem lozysko, a pozniej zeby sprawdzic czy cylinderek nie przecieka. Wiec jedynie mozliwe ze sprezynka spadal a ja tego nie zauwazyem, albo rzeczywiscie jest luzna.
Dzieki wielkie za zdjecie, na pewno sie przyda!
Jutro ostatni egzamin, wiec w koncu troche czasu wolnego bede mial. Mam nadzieje ze uda mi sie cos z tym zrobic bo za tydzien jade do Polski, a z takimi hamulcami....;)

Jeszcze jedna sprawa z tymi samoregulatorami, ktos mi podpowiedzial zeby zaciagnac reczny i wtedy nacisnac pedal hamulca, Jesli bedzie odczuwalna roznica tzn ze cos nie tak z samoregulatorami. Zrobilem ten tescik i wychodzi na to, ze wszystko OK.
Ale na pewno zdejme jeszcze raz bebny i popatrze.


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » czw kwie 19, 2007 21:56

witam. autko to audi b4 TDI 1992 rok bez ABS


1) słabe hamulce odkąd kupiłem auto
2) odpowietrzanie (w trakcie zuważyłem lekko przetarty przewód elastyczny)
3) oględziny od spodu ( wymiana przewodu elastycznego przy kole przednim / żadnych wycieków )
3) zalanie płynem - odpowietrzanie ( w trakcie pompowania - dziwny dźwięk z regulatora siły hamowania - jakby piszczenie / skrzypienie )
4) ugięcie dźwigni regulatora - przestaje piszczeć - dalsze odpowietrzanie
5) płyn bez pęcherzyków - pedał w połowie twardy - OK
6) założenie kół - przygotowanie do jazdy próbnej - po odpaleniu pedał schodzi ( więc serwo OK) - lecz pod silnym/bardzo mocnym naciskiem schodzi prawie do samej podłogi
7) po zgaszeniu auta pedał znów twardy

Klocki są OK( ponad 1,5cm) - Tarcze wydają mi się zbyt cienkie...mają po ok 8 mm - wyczytałem gdzieś że mają mieć nowe 13mm (min. 10mm) - więc zamówiłem już nowe tarcze...
ALE czy to pomoże czy tylne szczęki mogą płatać takie figle czy raczej ten regulator

jak podpompuje to twardnieje...lecz jak po pompowaniu go trzymam wciśnięty i jest niby twardy i w miarę wysoki... to znowu wpada....
Ręczny na tył jest OK
Macie pomysły.............


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 541 gości