[Mk2] Zamek tylnej klapy zaciął się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » pt lut 03, 2006 00:23

Ja to wszystko tez pierwszy raz robilem.Zamka w ogole nie rozbieralem tylko go wykrecilem.Kilka srubek i po krzyku.Jak bedziesz wiedzial jak go wymontowales to tak samo go zamontuj i po krzyku.Jak nie bedziesz czegos wiedzial napisz na forum a na pewno dostaniesz odpowiedz jak nie ode mnie to od kogos z pozostalych.
Kiedys mialem problem z hamulcami i tez nie chcialem sie za to brac sam ale opisali mi to wszystko dokladnie a jak sie znalazl jakis problem to mi go dokladnie wytlumaczyli tak ze sobie poradzilem wiec mysle ze z zamkami tez sobie poradzisz.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt lut 03, 2006 00:58

Do odwaznych swiat nalezy a majstrowac przy *#cenzura#* przy wlasnym samochodzie to czysta przyjemnosc a jak sie juz zrobi i dziala to hoho :) co innego jakbys mial grzebac w silniku czy cos takiego restza jest lopatologiczna :) duzo na forum jest info itp ksiazki no i mozna zawsze zapytac wiec nie ma co sie bac tylko do dziela w wolnej chwili :grin:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lut 03, 2006 05:36

jusci, miałem kiedyś podobny problem ze stacyjką. Zablokowała się całkowicie. Już byłem w sklepie po nową, ale odstraszyła mnie cena. Po chwili namysłu, wziąłem ciut oleju z bagnetu, na kluczyk i .......jak masełko. Może spróbuj doraźnie tak zrobić?



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » pt lut 03, 2006 19:59

Wlałem trochę WD40 i jest git! :okej: Mam nadzieje ze bedzie się zamykał. Jak nie to bede rozbierał zamek ale dopiero jak się ociepli.


pozdro!

berna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 31, 2006 22:25
Lokalizacja: Whitestok

Post autor: berna » pt lut 03, 2006 23:58

ja to mówie ze gorąco nikomu jeszcze kosci nie połamało:) zawsze wole lato niz zime ktora nieraz ma swoje uroki:D np. odsniezanie samochodu rano...



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » sob lut 04, 2006 01:31

Wiosną demontarz zamka ("zapadek" i cięgien) i wielkie mycie w benzynce. WD40 fajna sprawa "na dziś", ale za rok będzie jeszcze gorzej (i dodatkowo będzie "pachniało" w środku).
Fakt.. Wiosną problem zniknie ;) I *niby* nie będzie trzeba nic poprawiać, ale to jest złuda.. Zimą będzie tylko gorzej (w zeszłym roku-brak "otwieranie" klapy i kierowcy, w tym po podgrzaniu suszarką da się wchodzić tylko od pasażera, oczywiście jak central nie otwiera..)



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt lip 21, 2006 10:23

A ja mam takie pytanko - czy w mk2 jest oswietlenie bagaznika? Jesli tak, to gdzie ono sie znajduje bo u mnie nie ma oswietlenia i nie wiem czy w ogole jest, czy u mnie cos nie tak (np. spalona zarowka)...


www.SportCom.PL

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lip 21, 2006 10:25

MrUkAs, oświetlenie bagażnika "bywa" - ja mam. Lampka jest po lewej stronie - patzrąc od tyłu auta, i widać wyłącznik



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt lip 21, 2006 11:03

Aha, czyli nie kazdy model mial... Sprawdze sobie dzis czy ja mam. Dzieki za odp. :D


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » sob lip 19, 2008 19:49

jusci pisze:Wlałem trochę WD40 i jest git! :okej: Mam nadzieje ze bedzie się zamykał. Jak nie to bede rozbierał zamek ale dopiero jak się ociepli.

To teraz jeszce troszke oliwki do zamkow bo dlugo nie popracuje.
Wszystkie przemywacze typu WD40 i AC90 maja nafte..a ta rewelacyjnie splukuje syf...problem polega na tym ze jednak nie smaruje trwale i zamek szybko bez konserwacji szlag trafi.
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 19:50 przez mattai, łącznie zmieniany 1 raz.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości