akumulator 60Ah w mkII 1,8 RP czy doładuje??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 28, 2006 22:16

krzysio pisze:Ale trochę mógłbyś go wyczyścić
czy pisałeś to do mnie?


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 28, 2006 22:23

krzysio pisze: (co to za różnica czy alternator naładuje aku 44 Ah na 80% czy 64Ah do 60%???)
Dlaczego akurat takie wartości? Ale nawet jeśli takie przyjmiesz to będziesz miał nieco więcej energii.Jeśli jeszcze weźmiesz pod ueagę stratę pojemności spowodowaną niską temperaturą to już masz kłopot. Inna sprawa, że jeśli jeździ się na krótkich odcinkach to nie doładujesz żadnego akumulatora.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 28, 2006 22:27

bodzio_j pisze:Dlaczego akurat takie wartości? Ale nawet jeśli takie przyjmiesz to będziesz miał nieco więcej energii.Jeśli jeszcze weźmiesz pod ueagę stratę pojemności spowodowaną niską temperaturą to już masz kłopot. Inna sprawa, że jeśli jeździ się na krótkich odcinkach to nie doładujesz żadnego akumulatora.
no właśnie, na sam rozruch silnika idzie co najmniej 50% wartości aku, jeżeli go masz naładowanego w (optymistyczny)zakres 60% to będzie problem


:-k ...

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » ndz sty 29, 2006 08:44

bez przesady, na moim prawie rozładowanym akumulatorze (44Ah) odpalełem bez problemu. A wracając do tematu to chodzi o to, jak alternator doładuje aku, a nie jaki aku jest lepszy.

[ Dodano: Nie Sty 29, 2006 15:21 ]
w każdym razie pytałem się elektryka to powiedział, że to nie ma różnicy jaki będzie aku, może mieć nawet 80Ah


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
Demoonek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Demoonek » pn sty 30, 2006 23:56

Ok panowie a ja mam inne pytanie, wiem ze na 100% mam padniety alter bo mam wytarty 1 slizg na wirniku wiec padaka lampka sie swieci i kaplica, chce zakupic caly alter mam okazje ale cos mi tam nie gra - ja mam zwyklego 1,8 8v a tamten silnik z ktorego pochodzi alter to 1,8 gti na wielopunkcie czy to przypadkiem nie bedzie 16v? do czego zmierzam wydaje mi sie z tego co widzialem na fotkach ze tam w tym gti kolo pasowe alternatora wystaje troche bardziej niz u mnie, czy jest to mozliwe ze po zakupie mi ten alter nie podejdzie? slyszalem cos o innym miejscy mocowania alternatora w jakiejs wersji silnikowej ale nie pamietam co gdzie i jak. pozdro



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt sty 31, 2006 09:13

krzysio pisze:(co to za różnica czy alternator naładuje aku 44 Ah na 80% czy 64Ah do 60%???)
1) A taka różnica ze niedoładowany aku szybciej sz...g trafi
2) 44Ah to nawet maluch na alternatorze naładuje a to ze brakuje Ci prądu to nie wina niedoładowania tylko za słabego aku a co za tym idzie zbyt małego prądu rozruchowego



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt sty 31, 2006 09:49

To był tylko przykład, głównie chodziło o to, że można wrzucić każdy akumulator (największe jakie się zmieszczą to chyba takie po 74Ah) a i tak będzie ładowany.


[you] dobrze że jeździsz vw

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości