Jak sprawdzić termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GregorG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 21:02
Lokalizacja: Puck/Starzyno

Post autor: GregorG » sob sty 28, 2006 13:34

Dla KADETA :)

Najlepiej żebyś miał kanał, a jak nie to też dasz radę.
- otwierasz korek zbiornika wyrównawczego
- ściągasz dolny kabel od chłodnicy (i wylewa sie prawie połowa płynu z obiegu)
- pokrętło regulacji ogrzewania dajesz na max
- odręcasz plastikową pokrywę termostatu
- wyciągasz sam termostat i wylewa się reszta płynu
- zapodajesz nowy termostat i całość powyższych czynności robisz w odwrotnej kolejności

- zalewaj płyn do zbiornika ściskając jednocześnie wszystkie gumowe rury (dla szybszego odpowietrzenia)
- na chilę odpal silnik - kilka sekund i płynu ubędzie w zbioriku to dalej uzupełniasz

U mnie weszło ok 5,5 litra G12

A powszystkim super się nagrzewa do 90 st. po przejechaniu 5 km

Także do roboty KADET - nie wiem jak u ciebie pompa wspomagania - u mnie zasłaniała dostęp do pokrywy termostatu i trzeba było trochę odkręcić ale to żaden problem.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » sob sty 28, 2006 23:34

wymienilem i jest rewelacja grzeje do 90 stopni i nie wazne ile jest na zewnatrz ekstra cieplutko :D lecz pojawil sie problem przy wolnych obrotach naprzyklad przy 60 hm/h wlacze 4 bieg pojawia mi sie brzeczyk wraz z kontrolka oleju przestaje jak wroce na 3 bieg i wchodza wysokie obroty cisnienie oleju sprawdzalem rok temu i bylo w porzadku 2 miesiecy temy wymienialem panweki korbowodowe jak ktos mialby jakies propozycje na moja sytuacje bylbym wdzieczny


Vw Golf III 1.8 GL ABS

karrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 09, 2005 00:08
Lokalizacja: lubartów

Post autor: karrol » pn sty 30, 2006 23:08

Miesiąc temu wymieniałem termostat. Spadała mi temperatura jak jechałem 80km\h do 70st a nawet do 60st . A teraz przejade 3km i mam nagrzne w samochodzie 80st. a w lecie 90st. :) Szybciej się nagrzewa , mniej pali. polecam


szybki

peter_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 10, 2005 23:26
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

70 stopni standard

Post autor: peter_87 » wt sty 31, 2006 00:33

U mnie nagrzewa sie do 70 stopni i ani nie drgnie dalej, ale w lecie bylo idealnie 90. Moze to jest prawidlowe?? Temperatura na zewnatrz wplywa na temperature panujaca w moim wozie?? :)



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » wt sty 31, 2006 00:46

peter_87, wymien termostat i bedzie lepiej u mnie jest tak jak u karrol, zajebiscie jest :D tylko ta kontrolka mnie meczy jak osiagnie 90 stopni i na fest nagrzany w srodku to kontrolka wraz z brzeczykiem mi sie wlacza moze kto pomoze :D ?? !!


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości