klima??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lip 21, 2010 17:46

Shmatan pisze:sprawdziłem... dla testu... 3cm w głąb kratki przy obiegu wewnętrznym i klimie doszło do 1.5 stopnia...
to ja nie wiem czy o takie dobre...
kumplowi doszło do 1 stopnia.. przesunał czujnik temp kolo nagrzewniczki , blizej , albo dalej.. w kazdym badz razie prawie szronem waliło z kratek.. wystraszył sie i
bo jezeli ty masz na kratce 1,5... to zeby to nie zamarzło w srodku ( mowie o bebechach.. :) ) podobno optymalna temperatura z srodkowych kratek ,na max nawiewie , na otwartym obiegu to 5-6 stopni.. wszelkie anomalie odbiegające od normy szczegolnie na plus , sa objawem złej pracy klimy..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » czw lip 22, 2010 15:27

szron leci z kratek jak ktoś wyłącza klime razem z silnikiem i po paru minutach wsiada i odpala klime bez jej przewietrzenia samym nadmuchem

wtedy skondensowana wilgoć z skraplacza wydmuchnięta zostanie kratkami w postaci prawie szronu

dlatego należy klime wyłączyć kilka minut przed parkowaniem pozostawiając nawiew aby skraplacz się osuszył i nie rósł grzyb


ja miałem totalnie zagrzybioną klime i 0 grosza na odgrzybianie , po paru dniach stosowanie tego co napisałem smurd zaczął znikać i tak nie czuć już nic a klima nie odgrzybiana


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 22, 2010 16:05

dziabi3 pisze:dlatego należy klime wyłączyć kilka minut przed parkowaniem pozostawiając nawiew aby skraplacz się osuszył i nie rósł grzyb


o tototo ;)
dziabi3 pisze:ja miałem totalnie zagrzybioną klime i 0 grosza na odgrzybianie , po paru dniach stosowanie tego co napisałem smurd zaczął znikać i tak nie czuć już nic a klima nie odgrzybiana
tylko wiedz o tym, ze grzyb nie zniknie sobie sam :P , wprawdzie nie dostarczasz mu wilgoci jako pozwki itd.. , ale wszystko w srodku jest zagrzybione :) forma przetrwalnikowa sie włacza grzyba.. tak jakby stand by :)
jak nie wyplewisz tego, to kazdorazowe dostarczenie wilgoci, czy to z powietrza, czy to ze zle obsługiwanej klimy uruchomi grzyba znowu :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 321 gości